FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
07-09-03 19:24  Re: znowu piraci...
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

strona dziala nadal....

 
07-09-03 20:27  Re: znowu piraci...
Robson   

Strony nie ma, natomiast Ty ja widzisz dlatego ze jest w "temporary internet file" na Twoim kompie.

Robson

 
07-09-03 21:21  Re: znowu piraci...
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zdech pirat niech zyje kapitan naszego papierowego statku :-)

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
07-09-03 22:10  Re: znowu piraci...
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Robson napisał:

> Strony nie ma, natomiast Ty ja widzisz dlatego ze jest w "temporary internet file" na Twoim kompie.


Temporary Internet File!
Pod Linuksem????! ;-)
Zartujesz?

 
07-09-03 22:16  Re: znowu piraci...
Robson   

Na Linuxie sie nie znam ale zapewne jest tam cos co dziala podobnie jak w Windowsie:-)))

Robson

 
07-09-03 22:19  Re: znowu piraci...
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Robson napisał:

> Na Linuxie sie nie znam ale zapewne jest tam cos co dziala
> podobnie jak w Windowsie:-)))

W takim razie powiem inaczej...... Nie mam tej strony w cache przegladarki. Jesli juz, to podejrzewam "pamiec" swojego providera... ;->

K.

 
08-09-03 11:17  Re: znowu piraci...
Wyrwizab   

Konradus -moze laczysz sie przez proxy swojego ISP. Zreszta niewazne, stronki juz nie ma, w jego niewygorowanej cenie watpie by ktos cos kupil od niego.
Zastanawia mnie jednak inny fakt - po co komu jpg-i z skanami wycinanek?
Nie mowie ze niektore sa tanie, szczegolnie np. okrety 1:200, sam jednak sciagnalem z sieci kilka BEZPLATNYCH modeli i troche przeraza mnie wydrukowanie ich - w mojej drukarce kolor skonczyl sie dawno temu, nowego nie zamierzam kupic tylko ze wzgl na modele wiec bede musial sie kogos prosic albo zaplacic za wydruk - tez cos tam wyniesie jakby nie patrzec. No i jakosc - raczej nie mam chyba co oczekiwac ze ktos mi to wydrukuje na kredowym kartonie. Podsumowujac nawet posiadajac skany wycinanek niekoniecznie oplaca nam sie samemu drukowac. Pomijam oczywiscie sytuacje gdy ktos ma bogate wyposazenie techniczne badz np. z racji pracy mozliwosc bezplatnego dostepu do w/w urzadzen czy tez konkretne wycinanka jest nieosiagalna inna droga. A co wy o tym sadzicie ?

 
08-09-03 11:49  Re: znowu piraci...
Vivit 

 

Z jednej strony to dobrze że strony już nie ma, z drugiej strony chciałbym się zapytać co robią wydawcy aby tego typu proceder ukrócić.
Proszę mnie źle nie zrozumieć, ja nie popieram piractwa ale muszę zadać to pytanie. Wydaje mi się, że zbyt wysokie zyski pociągają tych którzy chcą się łatwo wzbogacić. Być może gdyby dawać stałym klientom jakieś większe rabaty może nie było by takich historii. Nie mówie że to sposób na piratów ale warto pomyśleć o jakiejś formie gratyfikacji dla tych którzy kupują legalne wydania.
Historia ta ma się tak samo jak piractwo płyt CD. Jest bo porostu płyty są zadrogie dla przeciętnego polaka, a piosenkarze pokazują ile można na płycie zarobić. Jeżeli taki gość po wydaniu płyty może sobie żyć 10 lat nie pracując wogóle to taka sprawa zaczyna ludzi denerwować. Smiem podejrzewać, że gdyby max płyta kosztowała 9,99 nikt by sobie nie zawracał głowy kopiowaniem bo i po co. Zapłać za nośnik za kopiowanie lub wyporzyczenie jak niewiele drożej możesz mieć orginał.
Z naszym hobby sprawa jest podobna uważam że modele koło 50,00 (dot. okrętów 1:200) to w zasadzie górna granica, której przekroczenie spowoduje lawine piractwa. Nie chce być złym wróżbitą ale jeżeli sami wydawcy czegoś nie zrobią w tym kierunku aby to zlikwidować, to prosze wybaczyć nie mają co liczyć na łaskawość i wyrozumiałość ludzi. Storny mogą powstawać na zagranicznych serwerach gdzie w zasadzie chęci administratora leża w jego wychowaniu.
Być może ten post wywoła lawinę oburzenia ale taka jest naga i w zasadzie dla wydawców brutalna prawda.
Czekamy na głosy wydawców jak oni widzą tę sprawę ?

Pozdrawiam
Nie zawsze się zgadzający Vivit z północnej Valdornii

 
08-09-03 11:53  Re: znowu piraci...
Zielony   

Strona już raczej nie istnieje, być może coś było do końca nie usunięte i dlatego Linux to potrafił wywęszyć. W każdym bądź razie dziś to już chyba koniec i bardzo dobrze - szybka reakcja i po piacie. A swoją drogą, albo ten gość jest wyjątkowo bezczelny, albo kompletny idiota. Ja tam się na prawie raczej nie znam, ale kupując model będący czyimś dziełem, nabywam tylko prawo do uzytkownia zakupionej wycinanki zgodnie z przeznaczeniem czyli wykonać z niej model, bądź odsprzedać /oddać darmo ewentualnie wyrzucić tylko i wyłącznie nabyty przezemnie egzemplarz, natomiast prawo do jakiegokolwiek komercyjnego powielania w celu dalszej odsprzedaży ma wyłącznie autor wycinanki, bądx wydawca (w zależności od umowy między autorem i wydawcą), zasadniczo nawet wykonaie kopii na własny użytek bez zgody autora. A juz szczytem bezczelności jest handlowanie ściągniętymi za free modelami z sieci np te motocykle Yamahy.
Maciek

 
08-09-03 14:36  Re: znowu piraci...
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

tak...piractwo jest paskudne....ale ludzie skanujcie modele bo to jest nieoceniona pomoc dla poczatkujacych ktorym zapodzieje sie jakas czesc....dlatego skanowac warto...popieram idee sprzedawania w wydawnictwie CD z modelami w formie elektronicznej, gdyz wiele modeli ma wczerpany naklad, ludzie dalej maja na niego ochote, a wycinanki na aukcjach osiagaja zawrotne ceny. Gdyby wydawca sprzedawał je w wersji elektronicznej przygotowanej od razu do wydruku to uzyskalby sytuacje w ktorej modelu nie drukuje a zyski sie pojawiaja....bo powiedzmy sobie szczerze wznowienia pojawiaja sie tylko w MM a reszta wydawnictw jakos sie nie kwapia....

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024