FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
07-09-03 12:50  znowu piraci...
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

MM padl ich lupem...

http://www.zlotnicka.neostrada.pl/paper/free.html


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
07-09-03 12:51  Re: znowu piraci...
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie tylko MM... ;-(

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
07-09-03 14:14  Re: znowu piraci...
Roman 



 - 1

Yeap, cos mi to wyglada na to ze cala moja darmowa flota jest do "kupienia".

 
07-09-03 15:05  Re: znowu piraci...
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Czy ktos jest w stanie sie tym zajac?????????

 
07-09-03 15:57  Re: znowu piraci...
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

to jest przykre ze piratowaniem obiektow naszego hobby zajmuja sie debile....

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
07-09-03 16:21  Re: znowu piraci...
Wyrwizab   

No i nie zniknelo...
Ja jakis czas temu "poprosilem" goscia o usuniecie aukcji z Allegro. A sprzedawal modele motocykli Yamahy, dostepne na ich stronie bezplatnie.

 
07-09-03 16:29  Re: znowu piraci...
Vivit 

 

W zasadzie to mnie też to denerwuje. Po za paroma wyjątakami. Jeżeli model jest nieosiągalny to można by było coś takiego robić ale pod warunkiem !!!!!! odprowadzenia opłaty (czytaj: zapłaty praw autorskich) dla wydawcy lub bezpośrednio autorowi projektu.
Niestety taka opcja nigdzie nie istnieje. Sam chciałem nabyć Model pancernika NELSON wydanego przez MODELCARD, a już nieosiągalnego za normalne pieniądze. Zadałem sobie pytanie dlaczego miałbym płacić komuś za coś co nie jest jego pracą tylko zgraniem plików. Hmmm modelu nie kupiłem i licze że uda mi się go jakoś dostać. Jeżeli natomist wydawca zapronował by mi kupno modelu nawet na CD to z przyjemnością bym to zrobił.
Wracając do sedna sprawy.
Pytanie tylko czy nasza społeczność dojżała do takiego rozwiązania. Mam wrażenie, że nie i tu jest pies pogrzebany. Nie potrafimy szanować czyjejś pracy i dlatego łatwo nam sięgać po to co nie nasze !!!
Nie wszystko da się tłumaczyć biedą i akurat ten argument nie przekonuje mnie wcale.
Stać kogoś na dostęp do internetu a nie stać go na zakup modelu, (w tym przypadku ARADO 196), który osobiście kupiłem nie tak dawno za 5zł.
Pytanie czy TĘ osobę za to karać ?
Pawno z punktu prawa popełniła przestępstwo, ale czy rozumie on co zrobił ? Jemu zdaje się że udostępnił projekt nie robiąc nikomu krzywdy. I tu leży problem który młodzi ludzie muszą zrozumieć a nauczyciele muszą nakłaść im do głowy, że czyjaś praca jest tak samo ważna jak i nasza.
Reasumując :
Trzeba wpajać młodym ludziom do głów żeby nie korzystali z tego rodzaju ofert wtedy takie strony nie powinny się pojawiać bo i po co jak nikt nie będzie z nich korzystał. Tylko czy my jesteśmy już na to gotowi ?

Pozdrawiam
Nie zawsze się zgadzający Vivit z północnej Valdornii

 
07-09-03 16:52  Re: znowu piraci...
Junior II   

Ta strona to rzeczywiscie przegiecie paly.
Nietylko, ze glupi , to jeszcze chytry : 35 $ za CD

 
07-09-03 18:28  Re: znowu piraci...
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Stronki juz niema od okolo 3min. Jest aktualnie18.28

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
07-09-03 19:06  Re: znowu piraci...
Roman 



 - 1

Marek - gratuluje skutecznosci.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024