FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-02-14 19:47  [Z] Star 660 GPM.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam. Kolejny w niedługim czasie model tego pojazdu. Opracowanie pana Mariusza Kity. Skala jak zwykle 1:25

http://sklep.gpm.pl/zapowiedzi/star-660-m2

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
18-02-14 20:12  Odp: [Z] Star 660 GPM.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Jak nie urok to sraczka.

Panowie "projektanci" może czas udać się do okulisty? Pablo Picasso byłby z Was dumny.

http://sklep.gpm.pl/pub/thumbs/-produkty-276907-img0625-1-jpg-1900-1200.jpg
http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg 93.imageshack.us/img393/8269/star660m2rzut20xu.jpg

Post zmieniony (18-02-14 20:17)

 
18-02-14 20:19  Odp: [Z] Star 660 GPM.
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Byłem w wojsku jeździłem tym jako pasażer ale takiego cuda nie widziałem......

--
MiSza

 
18-02-14 20:21  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Wojtek, a nie prosciej napisac, ze ten element powinien byc skosnie ustawiony? Chociaz zmusilo mnie to do zerkniecia na zdjecia oryginalow... BTW, masz juz debiut projektanta, moze bys sie pokusil? ;-)

BTW, ojciec takim jezdzil w jednostce w Walczu, wiec temat dla mnie obowiazkowy...
--

Post zmieniony (18-02-14 20:25)

 
18-02-14 20:24  Odp: [Z] Star 660 GPM.
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Wyrysowanie rzutów modelu w programie, na podstawie planów to dla mnie pierwsza i obowiązkowa rzecz, od jakiej zaczyna się projekt modelu. Ale jak widać są i racy, którzy projektują model w powietrzu i na oko.

 
18-02-14 20:26  Odp: [Z] Star 660 GPM.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Sory za nadmiar emocji, lekarz nie kazał mi się denerwować, nie dałem rady...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
18-02-14 21:06  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Edekyogi 

 

PiterATS napisał:
> Wyrysowanie rzutów modelu w programie, na podstawie planów to dla mnie pierwsza i obowiązkowa rzecz(...)

Tyle, że takich planów STAR 66/660 nie ma. Ten jeden, jedyny z Modelarza z lat sześćdziesiątych jest bardzo dyskusyjny...

Post zmieniony (18-02-14 21:33)

 
18-02-14 21:39  Odp: [Z] Star 660 GPM.
indianscout   

Edekyogi - ale podszybie jest bardzo dobrze widoczne na zdjęciach , które są dostępne w internecie i można było zrobić to lepiej nawet " na oko " . Jeździłem Starem 660 w wojsku i najbardziej mi w pamięci utkwiła strzałka p na kolumnie kierowniczej , pokazująca skręt kół . Pozdrowienia ze Scanii - Paweł .

 
18-02-14 21:52  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Hator   

@Ceva,
Jeśli do poprawy jest jedynie kwietnik na pelargonie to nie jest tak źle. ;-) Zawsze to mniej pracy, niż jak masz własnoręcznie przeprojektować prawie całą kabinę.

To też ważna informacja:
"Na bazie 660 będzie też szpital ,most i kilka innych wersji jako dodatkowe arkusze dla zainteresowanych ."


--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
18-02-14 22:07  Odp: [Z] Star 660 GPM.
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

A na planach jest płasko i na okrągło.

http://motoburg.com/images/star-660-04.jpg

:))

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
18-02-14 22:21  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nazywanie tych szkiców z książek o eksploatacji pojazdów z czasów PRL-u planami to mocna nadinterpretacja - to są szkice pokazujące podstawowe wymiary pojazdu. Dalsza praca to niestety oglądanie zdjęć danego pojazdu i wyłapywanie wzajemnych położeń poszczególnych części.
Planami to na przykład można nazwać rysunki M-20 Warszawa zamieszczone w Modelarzu.

 
18-02-14 22:51  Odp: [Z] Star 660 GPM.
rysiu62   

Kolego MBig i inni , może podstawka pod pelargonie jest nieznacznie za duża , ale jest , nawet na planach które prezentujesz (należy umieć czytać rysunek techniczny).

 
18-02-14 22:54  Odp: [Z] Star 660 GPM.
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Edekyogi - nie prawda, że nie ma planów. Osobiście miałem w rękach instrukcje warsztatowe MON Stara 66. Rozrysowany do ostaniej śrubki i żyłki w kabelkach. Czasami wystarczy zapytać, czy ktoś ma. Bo ja na ten przykład wiem kto ma.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
18-02-14 23:50  Odp: [Z] Star 660 GPM.
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Halogen, Rysiu62. Pojęcie sarkazm jest wam znane?

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
19-02-14 00:17  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

A ja mam pytanie do projektanta, bo Mariusz tu sie pojawia - bedzie "strazak" na tym podwoziu?

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
19-02-14 00:48  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Wojciech Cięciwa   

MarcinekZ a wiesz co to takiego "pies ogrodnika"??

Bardzo często występuje wśród "mających" jakieś dokumentacje - nie twierdzę, że tak jest teraz.
Ale to bardzo częsta postawa.

A co do samego modelu może być interesujący.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
19-02-14 08:31  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Edekyogi 

 

MarcinekZ napisał:
> nie prawda, że nie ma planów. Osobiście miałem w rękach instrukcje warsztatowe MON Stara 66(....)
> --
Chyba różnie definiujemy pojęcie plany. Nie chodzi o szkice w instrukcjach MON i innych takich - co już Halogen zauważył, że to nie żadne plany.
A mowa była o planach umożliwiających stworzenie 3D

 
19-02-14 10:07  Odp: [Z] Star 660 GPM.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja też jeździłem jako pasażer taką maszyną w 1987 roku na obozie wojskowym w "Sztutgarcie szczecińskim" ;-)
Do dziś pamiętam zapach spalin etyliny 87 ;-(

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-02-14 10:16  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Edekyogi 

 

W zeszłym roku minęło 60 lat od rozpoczęcia produkcji tej fenomenalnej terenówki.
Trochę jakoś nie teges, że ten naprawdę kultowy pojazd nie doczekał się opracowania na miarę KraZ-255 czy Jelcz-640

 
19-02-14 10:37  Odp: [Z] Star 660 GPM.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

MARIUSZ, etylina niebieska miała 78 a zielona 86 oktan więc wybieraj, a przypuszczam że w 87 to już była zielona.
Rzędowa benzynowa szósteczka to jest to! Mruczy jak pszczółka. :-)
Jazda tym wozem w charakterze kierowcy to jest dopiero odlot. Nie potrzeba siłowni, a mięśnie same rosną.
Miałem sobie takiego kupić na dojazdy do pracy, ale drobne w brzuchu tej świńskiej skarbonki nie chcą się rozmnażać.

Już sobie wyobrażam współczesnego chłoptasia w ciotowatych spodenkach (chinos czy jakoś tak, takie wąskie nogawki i jakby kupa w majtach) z wełnianą czapeczką na tyle główki za kierownicą Stara 660 w ruchu miejskim który prowadzi go jedną ręką w drugiej trzymając ajfona.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
19-02-14 11:49  Odp: [Z] Star 660 GPM.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Nie będę się spierał o liczbę oktanową benzynki. Wojtku. Pamiętam jedynie z tych czasów,że na stacji benzynowej były 3 dystrybutory : z benzyną żółtą ( 94), zieloną/niebieską ( 86-87) i z "ropą"-olejem napędowym. Że o kartkach na paliwo nie wspomnę ;-)
Przypomniało mi się jeszcze zalecenie BHP podróżowania "na pace" - nie wolno było podkurczać nóg tak,by stopy były pod ławką. W przypadku złamania się deski/ławki podróżnicy mogli ciężarem własnych ciał połamać sobie nawzajem nogi...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-02-14 12:37  Odp: [Z] Star 660 GPM.
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Edekyogi, a czy ty wiesz co to SA INSTRUKCJE WARSZTATOWE w MONie bo chyba nie??? To ze Halogen tak twierdzi to nie znaczy ze ma racje.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
19-02-14 13:05  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Koledzy... rysunek warsztatowy nie koniecznie musi przedstawiac dokładnie kształt elemetu. Może np pokazywć kolejność monatażu elementów itd, i w tym przypadku elemty narysowane mają przypominać kształ detalu ponadto zawsze w takim przypadku jest odnośnik do nazywy części czy numeru RYSUNKU WYKONAWCZEGO. który przedstawia dokładnie wymiary i zarysy elementu.
Dzisja wszystkie częsci rysuje sie w 3D i powstawają tzw złożenia ( coś na wzór drzewka w katalogach w koputerze ) . każdą częśc można edytowac osobno tworzyć rysunek wykonawczy jak zarówno można oglądać i i pracowac na złożeniu i wykonac rysunek montażowy. takie złożenia sa parameryczne ( nie będę sie tu rozwijał ) :) Więc jedno = drugie.. ale kiedyś tak nie było dlatego rysunki monatażowe z książek obsługi pojazdów trzeba porównywać z dokumentacją zdjęciową.
Poza tym kiedys większość rysunków orgianlych inżynierskich było wykonywanych na kalce techniczenj na deskach kreślarskich i tu nanoszono orginalne kształty, zarysy, Kolejne kopie na papierze, na potrzeby książek obsługi itd , to tylko kopie nie koniecznie juz tak dokładne jak orginał.. Nie chodziło o to czy maska pojazdu jest dłuższa , węższa itd .. miało przypominac detal

Odnośnie palnów w necie.. Wiecie gdzie można je sobie wsadzić hihihihihihih . przynajmniej pojazdów a to daltego że to zawsze jakiś człowiek je rysował.. mniej lub bradziej ogarnięty. Więc hallogen ma racje .. przedewszytskim potrzebna jest dobra dokumentacja zdęciowa:) Jedno i drugie razem dobrze przestudiowane daje dopiero efekt optymaly do potrzeb

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
19-02-14 13:20  Odp: [Z] Star 660 GPM.
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Piszesz np. O instrukcjach uzytkowania i ekspliatacji, a mi chodzi konkretnie o instrukcje danego obiektu, gdzie sa przekroje, wymiary oraz dokladna budowa i da sie z tego zrobic model.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
19-02-14 13:34  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


konradoo - nie ma czegoś takiego jak instrukcja obiektu.. w inzynierii .. jest rysunek wykonawczy, złożeniowy.. itd.. i nie koniecznie jest do tego dostep w necie... pewnie są w fabryce w archiwum tylko po co wątpie nawet żeby było coś takiego jak przekrój kabiny stara 660 w dokmentacji jak juz to rysunek złorzeniowy z odnośnikami do detali gdzie znajdują się rysunki wykonawcze ( na których arkuszach, numer itd ) gdzie są przekroje wymiary itd
tylko np po co rysunek klamki i jej przekrój z naniesonym otwrem M10 pod śrube o łbie stożkowy itd .. . skoro taki detal o którym tu mowa ( kwietniku hihih ) mozna wykonac bez tego.
Moje zdanie .. nie da się wykonać modelu pojazdu z lat 50-60 -70 itd tylko na podstawie rysnków.. . Chyba, że ktoś posiada orginalna dokumnetację fabryczną..

--

Post zmieniony (19-02-14 13:41)

 
19-02-14 13:36  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Edekyogi 

 

konradoo napisał:
> Edekyogi, a czy ty wiesz co to SA INSTRUKCJE WARSZTATOWE w MONie bo chyba nie???
>
Wybacz konradoo, ale po trzydziestu pięciu latach zajmowania się remontami sprzętu bojowego (BWP, KTO, czołgi) w sł. panc.-sam. MON rzeczywiście nie wiem co to są "NSTRUKCJE WARSZTATOWE w MONie"

 
19-02-14 13:47  Odp: [Z] Star 660 GPM.
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

W inzynierii moze nie ma, ale jest Instrukcja np do slinika Jamz 236,238. Gdzie poszczegolne elementy rozbite sa na czesci pierwsze, chodzilo mi o to ze w opatciu o takie material, zdjecia albo rzeczywisty obiekt (w tym przypadku ogolnie dostepny) mozna zrobic dokladny model. Do tego dodam ze te materialy to raczej radosna tworczoscia nie sa, bo powstaly na bazie jakiegos projektu.

Na twoim miejscu bym sie tym nie chwalil bo nie ma czym, sprzet oddany do remontu glownego wraca w gorszym stanie niz pojechal.

--

Post zmieniony (19-02-14 14:01)

 
19-02-14 14:04  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


konradoo - NIe są one radosną twórczością ale nadal to nie sa plany na któych można w 100% się wzorwać nadal cą to uproszczone rysunki. Montażowe.. .. i tylko część z tych rysunków w tych książkach moża wykożystać, i to w dodatku tą mniejszą :) Nie znaczy że coś jest rozrysowane na częsci pierwsze przedtawia dokładny zarys elementu ( zaznaczam dokłady ) Dlatego uważam że Halogen ma rację odnosnie dokumentacji zdjęciowej
cytuje zdanie napisae przezemnie wyżej "przedewszytskim potrzebna jest dobra dokumentacja zdęciowa:) Jedno i drugie razem dobrze przestudiowane daje dopiero efekt optymaly do potrzeb
"

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
19-02-14 14:12  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Edekyogi 

 

Konradoo - co do podzespołów (rama, silnik, skrzynia biegów, mosty napędowe) owszem rysunki są (przekroje) i to dosyć dokładne.
Rysunki aksonometryczne innych podzespołów (kabina, skrzynia ładunkowa) - ale bez wymiarów - też często są.
Dyskusja natomiast dotyczy rysunków całego samochodu (jego sylwetki).

 
19-02-14 14:16  Odp: [Z] Star 660 GPM.
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Zgadzam sie w calej rozciaglosci, ale nie powiesz mi chyba ze w instrukcji Stara jest rozrysowana polka na pelargonie???

--

Post zmieniony (19-02-14 14:18)

 
19-02-14 14:16  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Edekyogi - dokładnie... :) dodam tylko ...... nie do końca aksonometryczne wklejając je w rzutnie nie bardzo:) więc wymiarów też nie bardzo można sie doszukać

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
19-02-14 14:21  Odp: [Z] Star 660 GPM.
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Czy myslac o dokladnosci, masz na mysli odrysowywanie z instrukcji, planow skalowanie I druk???

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
19-02-14 14:29  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Edekyogi 

 

Konradoo - oczywiście żeby wyszła "półka na pelargonie" - to trzeba się było specjalnie postarać. Na byle zdjęciu widać jaki mniej więcej to ma kształt.

Model-KOM (KOK) - dokładnie tak jak piszesz. Właśnie mam przed nosem oryginalny katalog części FSC STAR-66. Wymiarów ani proporcji z niego nie zdejmiesz. Za to dokładnie widać jakie powinny być te części i co to czego jest konkretnie przymocowane.

PS: Ciekawe - jak wyszedł ten STAR-660 cysterna od Answera?

Post zmieniony (19-02-14 14:31)

 
19-02-14 14:33  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


konradoo - jeżeli to pytanie do mnie to przepraszam ale nie rozumiem go :)
ale ja osobiście nigdy nie przyrysowywałem instrukcji , czy planów. w pojazdach..
Juz nie wspomne o rysunkach od modeli palstików .. to juz wogóle jest SF przynjamniej w sprzęcie pochodzenia z ZSRR.
Natomiast w książkach obsługi nie ma czystych przekrójów np korpusu silnika takich ja na planach samolotów, zawsze przekrój zawiera podzespoły:) co nie znaczy że nie można wyciągnąc przekroju samemu

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
19-02-14 14:40  Odp: [Z] Star 660 GPM.
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Musialbys poszukac instrukcji do konkretnej jednostki napedowej, tak jak pisalem wczesniej, czasami sprawa jest jeszcze prostrza bo uzywane sa w pojazdach cywilnych np. ROSOMAK
Do radzieckiego sprzetu duzo dokumentacji maja w Poznaniu, kwestia dojsc :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
19-02-14 14:48  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


konradoo nie chodzi że nie mam dokumentacji .. przecież na podstawie czegoś rysuje ale nie przerysowywuje :)a co do rosomaka jak najbardziej
Edekyogi - mysle że nie za wiele..

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
19-02-14 15:58  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Hator   

Jeśli zdjęcia na GPM to model testowy, to być może do druku poszła wersja poprawiona. Poczekajmy na zdanie autora projektu.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
19-02-14 18:54  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja mam taką olbrzymią, ale wręcz gigantyczną prośbę do czytających moje wpisy, a szczególnie do KONRADOO - nie patrz na nick tylko staraj się zrozumieć co jest napisane. Pytam się grzecznie - gdzie w którym miejscu użyłem określenia INSTRUKCJE WARSZTATOWE Z MON - no gdzie to napisałem ? Nie ma tam takiego określenia za to jest napisane KSIĄŻKI EKSPLOATACJI POJAZDÓW Z PRL - takiego określenia użyłem i nie ma ono nic wspólnego z jakimiś tam instrukcjami warsztatowymi z MON .
Wydawnictwo Komunikacji i Łączności wydawało ( a może i wydaje dalej - nie wiem ) książki o tytułach na przykład : " Naprawa samochodów Star 25 i Star 27" rok wydania 1968 i właśnie w takich książkach były takie rysunki całkowicie schematyczne z podstawowymi wymiarami jak ten pokazany przez MBiga dotyczący Stara 660 i właśnie to miałem na myśli pisząc książki eksploatacji pojazdów z czasów PRL.

Wracając do modelu Stara 660 z GPM to i tak bije on na głowę jakością i wiernością odwzorowania model tego pojazdu z wydawnictwa Answer co chyba przyzna każdy kto chociaż raz widział zdjęcie prawdziwego Stara 660. Na dzień dzisiejszy temat Stara 660 i jego kolejnych wersji został raczej wyczerpany i nie sądzę , aby jakiś inny projektant wziął sobie ten temat na warsztat - mamy to co mamy i kropka.

Post zmieniony (19-02-14 19:40)

 
19-02-14 19:54  Odp: [Z] Star 660 GPM.
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Panowie to co miałem w rękach to śmiało można nazwać kopią dokumentacji fabrycznej. Nie jestem dyletantem w temacie rysuknków technicznych i potrafię rozróżnić szkic od rysunku z zachowaniem skali. Dokumentacja była ściśle tajna. (tu też wiem co mówię, bo mam przyjemność być synem oficera WP - wiem co było tajne i tak troszkę mniej). Kolega uratował tą dokumentację przed spaleniem i myślę, że chętnie udostępniłby do opracowania porządnego modelu. Gdbyby wcześniej padło pytanie o wiarygodną dokumentację to bym ją skopiował. Dokumentacja zawiera kilkadziesiąt arkuszy formatu ok A2 oraz książkę opisującą krok po kroku czynności remontowe.

Szkoda tylko, że kolejny kultowy model skończy jak Warszawa i Syrena. Nie wierzę, że powstanie czwarty model 66 (660).

W przyszłym tygodniu spróbuję zrobić skany dokumentacji, cobyście widzieli to co ja.

--

Post zmieniony (19-02-14 20:01)

 
19-02-14 19:59  Odp: [Z] Star 660 GPM.
syk 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Halogen, MarcinekZ, dobra wiadomość, powstaje jeszcze jeden Star 660, coś na poziomie Ziła 157K, z planów fabrycznych, ale to powoli;-)
Pozdrawiam!
syk666

--

 
19-02-14 20:02  Odp: [Z] Star 660 GPM.
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

To teraz ja coś wyjaśnię bo chyba ty do końca też nie zrozumiałeś:

Pisząc KSIĄŻKI EKSPLOATACJI POJAZDÓW zrozumiałem to w jeden sposób tak nazywa się lub w inny sposób mówi na dokumentacje techniczną służby czołgowo-samochodwej czytaj od pojazdów gąsienicowych do kołowych będących na wyposażeniu JW w MONie. Mówi się też instrukcje warsztatowe, instrukcje eksploatacji, książki pojazdu itp. itd. Dodając z PRL potwierdziłeś że chodzi o tą dokumentacje, bo są one własnie z tego okresu i większość z nich ma jeszcze czerwony kolor.

Tobie również proponuje nie zwracać uwagi na pseudonim artystyczny i czytać lub interpretować wpisy w inny sposób a przede wszystkich używać troszkę innego tonu w swoich wypowiedziach.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
19-02-14 20:04  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Myślę, że jakby wyszedł dobry projekt STARa, pomimo że już kolejny na rynku to znajdzie on na pewno nabywców. Tak samo z Warszawą i Syreną czy Bryzą. Nie rozumiem "spalenia tematu". Jak wychodzi niedoróbka to trzeba czekać na coś lepszego, a sam gdybym był projektantem czy wydawcą to nie przejmowałbym się tym, że to już zostało wydane - o ile jest wydane na kiepskim poziomie, a ja mogę to przewyższyć swoim produktem. To już chyba było kilka razy praktykowane w związku z wydaniem modeli tych samych obiektów...

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
19-02-14 20:05  Odp: [Z] Star 660 GPM.
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Super!
Mam prośbę części mniejsze niż 1,5mm sobie darujcie! Błagam!!!! ;-)

Swego czasu we Wrocławiu ogłosiłem ma;ły konkur na wycięcie i wyretuszowanie jednego z elementów w Rosomaku. Miał poniżej 1mm średnicy. Nie było chętnych do nagrody ;-)

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
19-02-14 20:08  Odp: [Z] Star 660 GPM.
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

A może autor spoglądał na zdjęcia tego pojazdu?
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:DAF_YA-314_truck_at_Haarlem.jpg

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
19-02-14 20:09  Odp: [Z] Star 660 GPM.
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Szkoda że nikt nie mówi o STARZE 266, bo jak dobrze kojarzę to co jest na rynku to raczej go nawet nie przypomina. MarcinekZ jak zrobisz taki konkurs na najbliższym WSMK zgłaszam swoją osobę i nie musi być nagrody :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
19-02-14 20:12  Odp: [Z] Star 660 GPM.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

syk666, takiej wiadomości było mi dzisiaj trzeba, bije z niej taka porcja pozytywnej energii że na chwilę obecną nic więcej mi nie potrzeba (chyba wyrzucę kupon na dzisiejszą kumulację w lotku).

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
19-02-14 20:52  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Syk666 a jednak można : ))))

Konradoo wpisałem się po MBig-u który wstawił link i do tego co w nim jest pokazane się odniosłem, a tam chyba nie ma pokazanej instrukcji warsztatowej z MON ani książki eksploatacji pojazdów z MON - tak zrozumiałeś jak ja nie odczytałem sarkazmu MBiga - prostowanie takich omyłek na forum może trochę trwać - taki "urok" internetu. W normalnej rozmowie korekta wypowiedzi trwa sekundy.

 
20-02-14 17:10  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Skontaktowałem się z wydawcą i ten element zostanie poprawiony. Model jeszcze nie wydrukowany, więc jak ktoś ma jeszcze jakieś inne merytoryczne uwagi to bardzo proszę zgłaszać na forum lub bezpośrednio do mnie.
Pozdrawiam
Mariusz Kita

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
20-02-14 18:39  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Edekyogi 

 

Trudno coś na podstawie tych trzech zdjęć na stronie GPM powiedzieć.
Mnie się w oczy rzucił rant na "feldze" koła analogiczny jak na STAR-266.
W STAR-660 takiego czegoś nie było



Ponadto górna półka obudowy chłodnicy jest pochyła. O ile pamiętam z młodości takie były ale skoro to jet STAR-660M2 - to znaczy z końcówki produkcji - to półka była poziomo. Ale czy tak czy owak korek chłodnicy był "utopiony" w tej obudowie (był na gardzieli wlewu chłodnicy a nie na oblachowaniu).



Post zmieniony (20-02-14 19:02)

 
20-02-14 19:30  Odp: [Z] Star 660 GPM.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Zmiana przedniej części kabiny jest raczej oczywista. Brakuje świateł pozycyjnych na błotniku pod drugim stopniem wejściowym. Kształt przedniej części błotnika też w oryginale jest nieco inny (kąt, długość).
Zacytuję też uwagi kolegi z sąsiedniego forum: "Jeżeli chodzi o Stara 660- to tak na szybcika: wlew paliwa lekko za wysoko( można było zatankować pod tzw." korek",no do połowy korka)przednia osłona chłodnicy nie do końca kompletna( są poduszki gumowe do oparcia szyby, nie ma uchwytów do przytrzymywania szyby). Brak holu sztywnego który powinien być zamocowany po prawej stronie tylnej części ramy od zewnątrz."

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024