FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-04-14 19:35  [G] Brytyjski pancernik PRINCE OF WALES wyd GPM 1:200
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam,
chciałem przedstawić w moim wykonaniu dość popularny model na tym forum jakim jest HMS PRINCE OF WALES wyd. GPM w skali 1:200.
Model kleiłem 3 lata i 7 miesięcy, co przy takim tempie klejenia nie dobrze wróży mojemu modelarstwu, wszak w szafie czeka cała sterta modeli do sklejenia ;-)

W zasadzie to jest trochę wariacja na temat, ponieważ na początku kleiłem go tak jak jest w opracowaniu, nic nie dodając i nie zmieniając. Jak już miałem sklejony mniej więcej w 60% trochę za sprawą relacji kolegów z forum klejących i waloryzujących ten model lub bliźniaczy KING GEORGE V, postanowiłem i ja trochę go zwaloryzować, na miarę moich możliwości.

Reling na tylnym maszcie to mój błąd, nie powinien tak wyglądać, ale już go nie będę zmieniał. Klejąc poszycie zapomniałem wyretuszować jeden segment, co rzuca się w oczy na zdjęciach, w realu tego aż tak nie widać.
Przy działach 133-kach pontony musiałem dać pojedynczo, prawidłowo powinny być podwójnie.
W budowie z dodatków wykorzystałem szkielet i drabinki cięte laserowo, fototrawione działka Oerlikonów oraz toczone lufy do Oerlikonów i pom-pomów.
Sam model kleiło się bardzo przyjemnie i pomijając moje błędy nie było problemów ze sklejalnością.

Wiem, że KING GEORGE V jest lepiej zdetalizowany i lepiej odzwierciedla oryginał, ale kamuflaż sprawia, że PRINSE OF WALES mimo wszystko bardzo efektownie się prezentuje.

Zapraszam do galerii i z góry przepraszam za jakość zdjęć, fotograf ze mnie żaden.


Na początek fotka z ćwiczeń artyleryjskich...







Szczególną satysfakcję dało mi wykonanie działka Bofors, które wykonałem od zera bazując na zdjęciach z netu. Wiem, że nie ma co się równać działkom prezentowanym na tym forum przez niektórych kolegów, ale jak na moje możliwości jestem z niego bardzo zadowolony.



Trochę zdjęć z wodowania, a bardziej poprawnie podnoszenia Walrusa z „wody”...



All guns wycelowane w przeciwnika...



I na koniec trochę zdjęć z rozpoznania lotniczego...



Pozdrawiam i życzę miłego oglądania.

--

Post zmieniony (12-04-14 12:05)

 
11-04-14 22:07  Odp: [G] Brytyjski pancernik PRINCE OF WALES wyd GPM 1:200
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Elegancko się prezentuje, czysto sklejony, olinowane super. Te niedociągnięcia o których wspomniałeś giną w ogólnym widoku modelu. Zasłużone gratulacje, brawo!

 
11-04-14 23:01  Odp: [G] Brytyjski pancernik PRINCE OF WALES wyd GPM 1:200
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Góra fajna, dół do dupy :-). Podziwiam i tak, że model ukończony, ja takiej cierpliwości nie mam. Gratuluję, model prezentuje się bardzo ładnie.

 
12-04-14 08:43  Odp: [G] Brytyjski pancernik PRINCE OF WALES wyd GPM 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję modelu. Bardzo podoba mi się i sam okręt i model który wykonałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-04-14 12:48  Odp: [G] Brytyjski pancernik PRINCE OF WALES wyd GPM 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładny model,też mi się podoba kamuflaż,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
13-04-14 14:21  Odp: [G] Brytyjski pancernik PRINCE OF WALES wyd GPM 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Uważam że to jeden z najciekawszych modeli na rynku, a Twojemu wykonaniu niewiele można zarzucić. Model super się prezentuje i o to chodzi.
A czy zgodny z oryginałem... 90% oglądajacyh ten czy inne nasze modele nawet nie wie że taki okręt istniał.
Wieć jest sieczym chwalić :-)
pzdr

 
13-04-14 20:10  Odp: [G] Brytyjski pancernik PRINCE OF WALES wyd GPM 1:200
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Model ładny i pozazdrościć ukończenia ))
Z niedociągnięć szkoda że nie poszedłeś o krok dalej i wzorując się KGV nie poprawiłeś katapulty ( oraz osłon kominów. Do poprawy też działko na tylnej głównej artylerii powinno być 4 lufowe.
Reszta bardzo pięknie wykonana i super się prezentuje. Powodzenia przy następnych modelach. Szkoda że nie było relacji, może następny model z relacją )

 
13-04-14 21:57  Odp: [G] Brytyjski pancernik PRINCE OF WALES wyd GPM 1:200
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam,
Dziękuję za pochwały, naprawdę motywują do dalszej pracy, cieszę się że model się podoba.
Dziękuję też za słowa krytyki, w następnych modelach postaram się szczególnie przyłożyć do części podwodnej, bo to moja pięta achillesowa.
Co do mojej cierpliwości, to mam taką zasadę, że nie zaczynam następnego modelu dopóki nie skończę tego nad którym pracuje. Wierzcie mi, pod koniec chęć sklejenia czegoś nowego bardzo motywuje aby zakończyć rozgrzebany temat.

Marek - tak jak napisałem na wstępie, początkowo kleiłem go tak jak przewidział autor opracowania, dopiero jak już był ukończony w 60% zacząłem go waloryzować i dodawać coś od siebie, ale tylko to co jeszcze nie było sklejone. To o czym piszesz już miałem sklejone, dlatego już nie zmieniałem.

Co do relacji, to zamierzam zrobić z następnego modelu, ale to będzie trochę inny "klimat" i dość rzadki model na tym forum.
Pozdrawiam i zachęcam do klejenia Prince of Wales, bo to piękny okręt.

--
"Si vis pacem para bellum"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024