FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
06-09-03 10:14  [R/G] Avanger & FM 2 1:200
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Będąc u znajomego modelarza przeglądałem wycinanke USS Gambier Bay (wtedy akurat wyszedł) spodobały mi sie te małe samolociki ;) Ciekaw byłem jak takie małe cacka można skleić no i dostałem po dwie sztuki Hellcata i Avangera na próbe. Przedstawiam jeszcze niedokończone dwa samolociki z tego ładnego lotniskowca. Jako że znajomy nie chciał rozcinać całego zeszytu zapamietałem sobie rysunki montażowe i częśc narysowałem na kartce, ale to jednak mi nie wystarczyło aby dokonczyć te modeliki i zatrzymałem sie w miejscu co mozna zobaczyć na fotkach.
Samolociki pomimo swych małych rozmiarów sklejka sie bardzo przyjemnie wszystko jak na razie pasuje idealnie.
Może ktos mógłby mi przesłac skan instrukcji do tych samolocików na mejla?? to chyba tylko jedna strona będe wdzięczny.
Teraz nie pozostaje mi nic innego jak tylko poczekać na rysunki motażowe i dokończyć te małe cacuszka.

Post zmieniony (15-06-16 15:20)

 
06-09-03 11:58  Re: Maleństwa z USS Gambier Bay
Vivit 

 

Na rysunkach widać jakby skrzydła były czymś wypełnione ..jak to jest może kolega coś na ten temat powiedzieć ?

Pozdrawiam
Nie zawsze się zgadzający Vivit z północnej Valdornii

 
06-09-03 13:13  Re: Maleństwa z USS Gambier Bay
Lukas 

 

Tak się przyglądam temu druigiemu zdjęciu i zastanawia mnie co to jest na drugim zjdęciu na kadłubie samolociku - takie cos gdzie powinna być kabina - pierwszy raz widze takie cóś - majpierw myślałem że na to jeszcze jakas kabinka idzie albo cos ale na arkuszu widocznym na zdjęciu nie ma osłony kabiny albo ja nie widze - czy ten samolot to jakas specjalna wersja czy co ??

 
06-09-03 13:15  Re: Maleństwa z USS Gambier Bay
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

To takie cos na kadlubie do szkielet oszklenia wiezyczki z km.

 
06-09-03 13:46  Re: Maleństwa z USS Gambier Bay
Lukas 

 

Dzieki - naprawde kosmicznie to troche wyglada jak sie nie wie co to jest :-)

 
06-09-03 13:50  Re: Maleństwa z USS Gambier Bay
NowyWojtek 

 

No, no... nieźle sobie, Piotrusiu, radzisz;-) Skrzydełka marzenie.
Jedna uwaga: to całe granatowe, to nie Hellcat, ale FM2 - taka uproszczona wersja Wildcata powszechnie stosowana na lotniskowcach eskortowych i to nie tylko amerykańskich i wbrew temu co się często słyszy, całkiem dobrze radząca sobie z japońskimi Zerami.
Pozdrawiam,
Wojtek

 
07-09-03 12:09  Re: Maleństwa z USS Gambier Bay
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Dziękuje za skany. Prace będa mogły ruszyć teraz do przodu :) ale miałbym jeszcze jedna prośbę, mianowicie szablony "drócików", pare ich tam potrzeba. Jeśli ktoś mógłby obok tych potrzebnych do omawianych w temacie dorysować jakąś skale (wystarczy od linijki 1 cm) i przesłac mi skan bede wdzięczny.

VIVIT napisał
<Na rysunkach widać jakby skrzydła były czymś wypełnione ..jak to jest może kolega coś na ten temat powiedzieć ?>

W skrzydłach sa jedynie żebra takie jakie sa dostarczone w oryginalnym modelu i są umieszczone tylko w jednym miejscu tak jak widac to na zdjęciu. Więcej nic nie potrzeba - karton doskonale trzyma kształty jakie mu nadałem.

Lukas
To coś dziwnego na kadłubie to wierzyczka z km - zrobiłem ją obrotową, czyli samolocik z wszystkimi bajerami jakie mozna tam zrobić, do tego dochodza składane skrzydła. Myslałem jeszcze o obracająym sie smigle ale to nie ta skala . Więcej oszklenia nie naklejałem poniewaz nie znałem kolejności elementów.

Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
07-12-03 22:14  Re: Maleństwa z USS Gambier Bay
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Nareszcie udało mi się skończyć powierzone mi maleństwa :-)
Jako ze wreszcie znalazłem tyle czasu aby ruszyć ruszyłem z kopyta i dokończyłem co czekało na mnie juz kawałek czasu.

Niektórzy forumowicze mieli juz możliwośc oglądania tych maleństw na konkursie w Przeciszowie (wspaniał imprezka) , ich oceny były pozytywne.

Wkład pracy który trzeba właożyć aby wykonac te modele jest naprawde duży. Ja poświęciłem w sumie dobrych pare godziń aby wykonac je w takim stanie jak widac na zdjęciach (mozna oczywiście lepiej, ale to były pierwsze egzemplarze).
Modele klei sie bardzo miło wszystko pasuje (oczywiście wręgi trzeba odpowiednio wyprofilowac - bardzo wazne, i przymierzać) Sposób podziału kadłub jest dobry chociaż przy hellcat-ie(FM-2) trzeba mieć naprawde duzo cierpliwości aby dobrze wyprofilowac i przyklić "garb".
Jedyną rzeczą do ktrej bym sie przyczepił to troszke za duży element kończący śmigło (kołpak), porownując ze zdjęciami to nawet to co ja zostawiłem jest chyba za duze.

Z rzeczy które dodają uroku modelom (swzczególiki) co dodałem i zmieniłem to:
-Avanger
-ruchoma wierzyczka tylnego strzelca (to można było podziwiać w Porąbce, gdy model nie był jeszcze ukończony)
-drobne dodatki przy podwoziu modelu
- linka antenowa, która chyba trzymma skale ;-0 ( warto poszukac zna zdjęciach bo widać)
-składane skrzydła

-Helcat(FM-2)
- linka antenowa, która chyba trzymma skale ;-0 ( warto poszukac zna zdjęciach bo widać)
-składane skrzydła


Na jakoś i sposób wykonania zdjęc nie narzekac ja ich nie robiłem

Foto Avanger:

Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
07-12-03 22:16  Re: Maleństwa z USS Gambier Bay
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
.

Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
07-12-03 22:20  Re: Maleństwa z USS Gambier Bay
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
I teraz to co wszyscy kubią najbardziej : model bardzo dużej jednogroszówki do porówanania.
czekam na jakieś uwagi odnośnie modeli

Zycze miłego ogladania

Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024