FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-04-14 20:22  [Z] CASA C-295M ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Zapowiedź modelu który ukaże się pod koniec roku.
http://www.answer.pl

Post zmieniony (07-04-14 21:36)

 
07-04-14 20:32  Odp: [z] Casa C-295M ANGRAF
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

oby jak najszybciej bo na pewno nie jeden modelarz czeka z niecierpliwością obgryzając pazury u rąk i nóg.

Post zmieniony (07-04-14 20:35)

 
07-04-14 20:38  Odp: [z] Casa C-295M ANGRAF
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

No i nadal Pzl zamiast PZL. Echch...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
07-04-14 20:46  Odp: [z] Casa C-295M ANGRAF
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Uchyli ktoś rąbka tajemnicy kto jest autorem projektu?

...

Wybaczcie pochopne pytanie. Już znalazłem drugi wątek z relacją z budowy surówki, z którego wywnioskowałem że autorem projektu jest Aviator czyli p. Andrzej Maciejczak.

--

Post zmieniony (07-04-14 20:56)

 
07-04-14 20:55  Odp: [z] Casa C-295M ANGRAF
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Zakładasz TRH, że autorem zapowiadanego modelu z Angrafu nie jest autor tej relacji
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=262483&t=262483&filtr=0&page=1

 
07-04-14 20:58  Odp: [z] Casa C-295M ANGRAF
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No właśnie zauważyłem tę relację, ale mimo wszystko dzięki za odpowiedź :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
07-04-14 21:18  Odp: [z] Casa C-295M ANGRAF
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

TRH ja tak przez ułamek sekundy liczyłem : )

Brawo Sturmovik za konsekwencję w tępieniu lenistwa - oczywiście CASA, a nie Casa.
Ja dostałem reprymendę,że ośmielam się napisać w taki sposób nazwę tematu KARTONOWE INSPIRACJE, ale jak widzę można napisać [z] zamiast [Z] , [Relacja] zamiast [R], [Relacja /Galeria] zamiast [R/G] , KTO ROSOMAK, gdy prawidłowo powinno być KTO Rosomak, ORP Bałtyk zamiast ORP "Bałtyk" - reasumując przestrzeganie jednolitego pisania znaczników i nazw tematów ułatwi odszukiwanie tematów i poprawi czytelność strony głównej - przepraszam,że piszę to w takim temacie, ale wypowiedź Sturmovika jakoś mnie przy okazji zobligowała - nie ma chyba sensu w HP wpisywać o tym oddzielnego tekstu.

 
07-04-14 21:30  Odp: [z] Casa C-295M ANGRAF
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

ciekawe czy będzie z wnętrzem czy bez bo to w przypadku tego fajnego modelu też ważne.A jeśli chodzi o kupowanie od answera to jestem ciekaw czy rzeczywiście po zamówieniu modelu oni wysyłają na drugi dzień bo ja np.czekałem tydzień na model i nic!!!Czy zna ktoś przyczynę tego?

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 
07-04-14 21:34  Odp: [z] Casa C-295M ANGRAF
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Będzie z wnętrzem.


Modele wysyłane są w ciągu 1-7 dni roboczych zgodnie z regulaminem. Czasami w wypadku modeli niedostępnych trwa to dłużej. Polecam zawsze mail biuro@answer.pl w razie wątpliwości.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
07-04-14 21:35  Odp: [z] Casa C-295M ANGRAF
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Cyt.: "prawidłowo powinno być ORP Bałtyk zamiast ORP "Bałtyk" .
Użycie cudzysłowu w nazwie włąsnej w tym przypadku nazwie okrętu/statku/ broni itd. nie jest błędne tylko nie jest to konieczne. Można pisać w cudzysłowiu lub bez. Obie formy są jak najbardziej prawidłowe..

 
07-04-14 21:45  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Dzięki towarzysze z Answera za wyjaśnienie.Partia nigdy nie zapomina o waszym trudzie w budowaniu modeli. Extra,że będzie z wnętrzem ja przed laty też budowałem z planów ten model ale metodą ołówek i linijka ale niestety nie za bardzo się udał.Oby jak najszybciej wyszedł bo aż zacieram ręce z przejęcia a to boli :)))

Post zmieniony (07-04-14 21:49)

 
07-04-14 21:45  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mam na myśli ujednolicenie pisowni w tematach na tym forum tylko i wyłącznie dla poprawienia czytelności strony głównej i odnajdywania tematów, a nie jakieś tam miodkowanie : )

 
07-04-14 21:48  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Cyt.: "prawidłowo powinno być ORP Bałtyk zamiast ORP "Bałtyk"

A gdzie napisano ORP "Bałtyk" ?

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
07-04-14 21:51  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


michał, ale tak czy inaczej napisz na maila, sprawdzimy czy wszystko jest ok.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
07-04-14 21:58  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

RomanC nigdzie nie napisano po prostu dałem taki przykład pisowni, jeżeli przeszkadza ci, że całkowicie przypadkowo użyłem nazwy okrętu, który akurat ostatnio zaprezentowałeś na forach to zaraz użyję innej nazwy okrętu jako przykładu takiej, a nie innej pisowni w tematach.

 
07-04-14 22:01  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ale fajny model! Można powiedzieć, że perełka. Z info na stronie wynika, że będzie na koniec roku. Czyżby prezent na Gwiazdkę? :) Jestem za! Tylko błagam - nie skopcie malowania!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
07-04-14 22:15  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Halogen - nic nie zmieniaj, tak się tylko zapytałem z ciekawości, bo myślałem że to ja tak nawywijałem i zapomniałem o tym. Skleroza nie boli :) . A "przykład" dobry.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
07-04-14 22:32  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Można? Można.
Zamiast kolejnego faszystowskiego myśliwca/bombowca/itp, współczesny, ładny samolot i to z szachownicą. Może doczekamy się jeszcze Oriona? Albo Posejdona? Bryzy Bis w malowaniu MW (to ten sam autor przecież)?

Jak tak dalej pójdzie to wrócę w przestworza :)

--
imagination+extrapolation

 
08-04-14 09:45  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

to ja jeszcze wyrażę tylko obawę i nadzieję, że model ten nie będzie przeskalowany z 1:50 do 1:33, i - jeżeli jest to model niejakiego Aviatora - to części będą lepiej spasowane niż w modelu Bryzy, a co za tym idzie, będzie sklejona sorówka w skali 1:33. Jeżeli nie dojdzie do tego, to marnie widzę późniejsze recenzje...

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
08-04-14 10:31  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Halogen napisał: "przepraszam,że piszę to w takim temacie, ale wypowiedź Sturmovika jakoś mnie przy okazji zobligowała - nie ma chyba sensu w HP wpisywać o tym oddzielnego tekstu."

Nic nie szkodzi, wszyscy przywykli już do twojego mądrzenia się i czepiana się niuansów w każdym możliwym wątku i temacie.



A co samego modelu, zapowiedź jak kilkanaście innych z answera, po co to właściwie nowy wątek tworzyć? Wystarczyło dopisać w prowadzonej relacji (wymienionej tu wcześniej), że model się kiedyś ukaże przez wydawnictwo ANSWER. Takich wątków o zapowiedziach można by pewnie w tej chwili założyć 50, bo tyle pewnie jest w tej chwili opracowywanych surówek różnych nowych projektów. Jeno po co?

 
08-04-14 11:01  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

Tak dla uspokojenia. Model jest kreślony w 1:33, a tylko surówka będzie sklejana przeze mnie w 1:50. Testerzy dostaną wydruki w formacie A3 i skali 1:33.

--

Post zmieniony (08-04-14 11:02)

 
08-04-14 11:26  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
AWOT   

Andrzej, nie boicie się tak wcześnie dawać zapowiedzi? Jest wydawnictwo, które tylko czeka na takie "okazje" i pewnie zaraz wszem i wobec zakomunikuje, że właśnie wpadli na pomysł żeby wydać ten model ;-)

--

AWOT

 
08-04-14 12:36  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

Nie wiem czy wydawnictwo się boi. Model jest skomplikowany i nie znam projektanta który tej wielkości model wykreśli np.w miesiąc bo się "ocknął". Chyba, że się mylę...

--

Post zmieniony (08-04-14 13:46)

 
08-04-14 15:01  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Bryza też była ponoć sklejana przez testerów, zresztą tak jak milion innych tematów, które wyszły w Modeliku/Małym Modelarzu/Answerze...

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
08-04-14 15:25  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
rysiu62   

Kolego Kalafiorze , są ludzie którzy tzw. dysleksję nazywają niechlujstwem i nieuctwem i zwracają uwagę na to gdy ktoś wyraża się po 'polskiemu'.

 
08-04-14 19:31  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Oby answer jak najszybciej ten model wydał i w miarę odpowiedniej cenie bo jak na razie robią tylko reklamę trgo modelu a tak naprawdę nie wiadomo czy się go wogóe doczekamy jeśi dożyjemy 90

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 
08-04-14 20:56  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Halogen
>dostałem reprymendę
>jak widzę można napisać [z] zamiast [Z]
>przestrzeganie jednolitego pisania znaczników i nazw tematów ułatwi
>nie ma chyba sensu w HP wpisywać o tym oddzielnego tekstu.

Może właśnie jest sens. Chętnie o tym porozmawiam, ten nomen omen temat leży mi bardzo na sercu ;) Bardzo często zmieniam znaczniki pełniąc wartę na forum, wyłapuję różne "kwiatki" i cicho to zmieniam. Staram się żeby ten system był czytelny, miał sens, nie wprowadzał zamieszania, ułatwiał nawigację. Nie wszystko udaje mi się wyłapać od razu, a czasem w dobrej wierze mogę poprawić prawidłowo wpisaną nazwę własną - z niewiedzy ;) Podtrzymuję swoje zdanie i się przy nim upieram - jeśli nie ma konieczności (skróty, nazwy własne, inne ważne powody itp) to temat powinien być wpisany "normalnie", a nie cały dużymi literami. Są pewne wyjątki i różne sytucje, kiedy przymykam na to oko, a jeśli to robię, to nie chciałbym aby było to użyte jako argument w rozmowie o zasadach wpisywania tematów i ich oznakowaniu ;) Jeśli zauważyłbym, że ten wątek oznakowany został jako [z], to pewnie bym to odruchowo zmienił...

pzdr,
k.

 
08-04-14 22:25  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W tej chwili na forum jest 10 tematów w których zamiast wydaje mi się wygodnych skrótów poprawiających czytelność strony głównej, czyli [ R ], [ G ], [ Z ] itd. wpisane są pełne nazwy [ Relacja ] itd.
11 tematem z pełną nazwą znacznika jest - [ Relacje ] Kartonowe inspiracje, który to tytuł spokojnie mogę zmienić po prostu na Kartonowe Inspiracje.
Tytułem sprawdzenia jak będzie wystarczy po prostu zmienić te 10 znaczników na skrót i zobaczyć, czy jest lepiej, czy gorzej z czytelnością strony.
Ze swojej strony mogę społecznie czepiać się każdego, kto nie użyje skrótu przy wpisywaniu tematu. Tyle mojego mądrzenia się w temacie stosowania znaczników : )

Autor tego modelu może ogłaszać, że opracowuje jakieś tematy nawet z 10-letnim wyprzedzeniem - z pewnością na wydawnictwie które ma na myśli AWOT nie zrobi to kompletnie żadnego wrażenia : )

 
09-04-14 09:28  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Na razie rozrmawiacie o głupotach zamiast zająć się tematem jakim jest model samolotu CASA i jak na razie nie ma nawet zdjęć surówki modelu a przydałoby się.

--

Post zmieniony (09-04-14 09:30)

 
09-04-14 10:31  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Może dokładnie przejrzyj pierwszą stronę forum, bo Aviator prowadzi właśnie relację z budowy.

--
imagination+extrapolation

 
09-04-14 13:26  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
AWOT   

HALOGEN, zdaje się, że trochę wiesz o polityce wydawniczej "pewnego wydawnictwa". Napisałeś, że " Autor tego modelu może ogłaszać, że opracowuje jakieś tematy nawet z 10-letnim wyprzedzeniem - z pewnością na wydawnictwie które ma na myśli AWOT nie zrobi to kompletnie żadnego wrażenia : ) ".

Czy znaczy to, że inni autorzy nie są na tak uprzywilejowanej pozycji i ich zapowiedzi mogą się spotykać z próbami "torpedowania" swoich zapowiedzi przez "pewne wydawnictwo" ? ;-)

Pozdrawiam

--

AWOT

 
09-04-14 14:11  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
wojtan   

Halogen
> Ze swojej strony mogę społecznie czepiać się każdego, kto nie użyje skrótu przy wpisywaniu tematu.

A nie wątpię, że możesz. W czepianiu jesteś dobry jak nikt inny i jak w niczym innym.

--

 
09-04-14 14:20  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
AWOT   

wojtan, proszę nie pisz takich rzeczy bo się prawie zadławiłem obiadem :-) :-) :-)

--

AWOT

 
09-04-14 16:10  Odp: [Z] CASA C-295M ANGRAF
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Bo będzie kolejne sprzątanie.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024