FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 15Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
03-05-14 14:12  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Widzę duży postęp, pogoda zrobiła się rzeczywiście modelarska co widać po modelu. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-05-14 17:46  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No-no...Ładny skok do przodu.
Ja też korzystam z modelarskiej pogody ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-05-14 21:12  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Ciekawy patent z tym klejeniem poszycia wewnętrznego do zewnętrznego. Wyszło całkiem przyzwoicie! Jestem ciekaw jak będzie wyglądać ten Hien w całości.

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
03-05-14 21:39  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Niezły postęp, piękne "cygaro" wychodzi spod skalpela. Nie znam historii samolotu, ale czy on ma coś wspólnego z Bf-109 ?

Pozdrawiam, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
04-05-14 09:20  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Na pewno silnik, bo to kopia niemieckiego DB-601, i działka w skrzydłach tez były niemieckie.

--
Pozdrawiam!

 
04-05-14 09:52  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Firma Kawasaki nabyła licencję Daimler - Benza na silniki DB 601 i na ich podstawie powstały samoloty Ki 61.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
04-05-14 14:14  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
AWOT   

Ki-61 to efekt "zauroczenia" niemieckimi samolotami. Można w nim znaleźć podobieństwa zarówno do Bf 109 jak i He 113.
Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg relacji.

--

AWOT

 
24-05-14 14:30  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Kadłub w zasadzie jest skończony. Ostatni segment z wnęką kółka ogonowego dokleiłem do reszty kadłuba. Nie podoba mi się łączenie tych segmentów, które przebiega przez środek czerwonego pasa na kadłubie. Nie jestem aż tak dobry, żeby zrobić to połączenie niewidoczne. Gdyby była to krawędź tego pasa, to wyglądałoby to lepiej. Później przyszła pora na statecznik pionowy i poziomy. Wszystko byłoby fajnie, gdyby szkielet statecznika łączył się jakoś z kadłubem. Niestety, jak widać na instrukcji elementy te po sklejeniu przyklejamy do kadłuba tak, żeby dopasować oklejki stateczników z kadłubem. Według mnie, nie jest to dobrym rozwiązaniem, bo w żaden sposób nie ustala to nam położenia tych stateczników względem kadłuba i trzeba to kleić na wyczucie, które w moim przypadku trochę mnie zawiodło i powstały niewielkie odchyłki od osi symetrii tak pionowej jak i poziomej. Na szczęście jest to mało widoczne niedociągnięcie, więc nie ma tragedii, ale zdecydowanie wole gdy statecznik pionowy ma wspólny szkielet z kadłubem.



--
Pozdrawiam!

 
24-05-14 14:52  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Oprofilowanie połączeń bardzo ładnie zamaskowało połączenia stateczników z kadłubem. Masz rację co do tego łączenia segmentów na środku czerwonego pasa. Przesunięcie o 3-4 mm pozwoliłoby to zamaskować lepiej, ale i tak jest bardzo OK. Podobają mi się krawędzie natarcia. Żeberka na statecznikach tłoczone ?

Pozdrawiam, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
24-05-14 15:12  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Coś tam przetłoczyłem wypisanym długopisem. Najlepsze jest to, że na zdjęciach przetłoczenia są bardziej widoczne niż na żywo :)

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 15Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024