FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-03-14 23:59  [G] S.M.S. Derfflinger Wydawnictwo JSC skala 1:250
Dżuma 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Witam, jestem Grzegorz, mam 33 lata.
Jest to mój pierwszy temat, to może trochę o mojej przygodzie z modelarstwem. Zaczęła się jak to pewnie u większości w dzieciństwie, ale teraz po tylu latach jakoś nie mogę sobie przypomnieć jak nazywał się mój pierwszy model, ale był to na pewno okręt żaglowy i z tego co pamiętam jego okładka była niebieska (może ktoś skojarzy co to mógł być za model z przełomu lat 80/90). Potem było parę samolotów z MM(gdzie samoloty zbytnio mnie nie interesują), dopiero gdy przez przypadek trafiłem do pewnej składnicy harcerskiej we Wrocławiu zobaczyłem, że są jeszcze inne wydawnictwa takie jak JSC, GPM lub AH, a wybór dużo większy jak tylko to co proponuje MM w kiosku:) - pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłem Yamato w skali 1:200 z GPM-u, to było naprawdę coś – oczywiście nie udało mi się go skleić do końca, był zbyt skomplikowany i duży jak na moje umiejętności, ale walczył pięknie i ginął wraz z innymi modelami w bitwach na ogródku u rodziców – wtedy patrzyłem na nie jeszcze jak na zabawki, i tak je traktowałem, a i z zapałem do klejenia było różnie. To był taki okres, że jak tylko udawało mi się uzbierać jakiś grosz, to kupowałem za to model, nie zastanawiając się nawet kiedy go skleję. Już sam fakt, że mogłem oglądać go, jego poszczególne kartki i wyobrażać sobie jak będzie wyglądał, sprawiał mi dużą frajdę.
Później nastał bardzo długi przestój z klejeniem(i celowo tu nie mówię o kolekcjonowaniu), dopiero przed samym wojskiem zacząłem sklejać Prinz Eugena z ModelCard, udało się go dokończyć, ale wyszedł słabo, ale może uda się go jeszcze trochę podratować, ale to w innym czasie.
Jako że, kolekcja urosła do za dużych rozmiarów, doszedłem do wniosku, że nie ma co chomikować tylko trzeba zrobić selekcję, także sprzedałem prawie 30 modeli, w większości okrętów i przede wszystkim w skali 1:300, która jakoś nie trafiała do mnie. Te co zostały, będę w miarę możliwości i czasu kleił, bo zapał od 2-3 lat jest na dobrym poziomie, ale z czasem gorzej:)
W tym wątku galeria modelu SMS Derfflinger z wydawnictwa JSC – skala 1:250. Jak na powrót do klejenia, a może lepiej to nazwać nowy początek, wyszedł dla mnie zadowalająco, chociaż dużo rzeczy skaszaniłem i myślałem, że będzie trochę lepiej. Mam ogromne braki w technice, czego jestem świadom, ale myślę, że czerpiąc z forum wiedzę, umiejętności przyjdą z czasem i będzie tylko lepiej.
Model jest malowany w większości areografem, bo chciałem zobaczyć jak wygląda pomalowana kartonówka, dlatego też nie zagłębiałem się za bardzo w szczegóły modelu.
Drugą galerię z Jagdtigerem, którego kleiłem prawie równolegle, też dodam na dniach, jak ogarnę serwer ze zdjęciami, bo imageshack chyba już jest nie osiągalny bez opłaty.



--

 
18-03-14 07:43  Odp: [G] S.M.S. Derfflinger Wydawnictwo JSC skala 1:250
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Witaj Grzegorzu na forum.
Gratuluję wykonania ( jest to dosyć wymagający model ) i cieszę się z Twojego powrotu do
modelarstwa -będzie nas więcej : )

Pozdrawiam i czekam na pozostałe modele ... no i relacje.

--

 
18-03-14 08:16  Odp: [G] S.M.S. Derfflinger Wydawnictwo JSC skala 1:250
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Ładny ten Twój powrót, gratulacje.
Z każdym kolejnym modelem techniki i doświadczenia przybędzie więc klej, klej i wrzucaj to wszystko na forum co byśmy też mogli oczy nacieszyć:) Powodzenia!

 
18-03-14 09:58  Odp: [G] S.M.S. Derfflinger Wydawnictwo JSC skala 1:250
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Nic ująć, dodać tylko jakieś fale i wystarczy :-).
I brac się za kolejny okręcik.
pzdr

 
18-03-14 10:05  Odp: [G] S.M.S. Derfflinger Wydawnictwo JSC skala 1:250
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

A ja bym zrobił tylko inne tło do zdjęć bo elementy w tle mocno rozpraszają oglądanie modelu. A okręt, jak każdy zresztą, jest efektowny (bo elegancko zrobiony).

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
18-03-14 10:19  Odp: [G] S.M.S. Derfflinger Wydawnictwo JSC skala 1:250
kari   

... bardzo efektownie wykonany model, gratuluję.
... a Twój pierwszy model - okręt żaglowy (niebieska okładka) to mógł być jeden z nich; chyba raczej ten drugi bo MM był z 1969r. ;-)



--

 
18-03-14 10:57  Odp: [G] S.M.S. Derfflinger Wydawnictwo JSC skala 1:250
Dżuma 



Na Forum:
Galerie - 3
 

cieszę się, że model wam przypadł do gustu,

co do zdjęć, miałem z tym duży problem, aby dobrać w miarę użyteczne pomieszczenie, muszę przede wszystkim trochę poćwiczyć w tym pomieszczeniu, bo to jedyne gdzie jako tako jest w miarę oświetlenie,

Co do pierwszego mojego modelu, to jest to na pewno ten z prawej strony, poznaję po tej fladze na rufie:) maskara, tyle lat minęło, a właśnie ta flaga mi najbardziej utkwiła w pamięci:) dziękuję bardzo za przypomnienie

--

 
18-03-14 13:26  Odp: [G] S.M.S. Derfflinger Wydawnictwo JSC skala 1:250
pieczarek   

Gratuluje ukonczenia, bardzo larnie wyszedl :)

--
pozdrawiam Kuba

 
18-03-14 14:25  Odp: [G] S.M.S. Derfflinger Wydawnictwo JSC skala 1:250
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Mi również Twój model się podoba, chociaż powiem szczerze, że nie gustuję w takich szarakach. :-)

Tak na marginesie, kleiłem tego niebieskiego Wodnika. :-)
Całkiem przyjemny model.
Zapraszam w wolnej chwili JKM ''Wodnik'' 1623

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
18-03-14 17:17  Odp: [G] S.M.S. Derfflinger Wydawnictwo JSC skala 1:250
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładny,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024