FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-03-14 11:04  [Galeria] Walec konny 1:20 opr. własne.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Niniejszym chciałem Wam pokazać moje najnowsze dzieło. Jest to walec konny, jaki używany był przez drogowców pod koniec XIX i na początku XX wieku. Walec ten służył do utwardzania dróg gruntowych, wyrównywania gruntu pod układanie kostki brukowej oraz innych prac ziemnych. Jego odnowiony oryginał miałem okazję oglądać podczas jednej z wizyt w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie http://pl.wikipedia.org/wiki/Muzeum_Drogownictwa_w_Szczucinie oraz http://www.gddkia.gov.pl/pl/900. Maszyna bardzo mi się spodobała i już od dłuższego czasu miałem zamiar wykonać ten model. Moje zapędy wyhamowywał jedynie brak odpowiednich figurek koni. Jednak udało mi się zdobyć takie figurki w niemieckim ALDI-ku, więc budowa ruszyła.

Oryginał wygląda tak http://www.panoramio.com/photo/41866594

Oto moja wersja w/w modelu.



Model w całości.







Tak natomiast wygląda sam walec oraz niektóre jego detale. Zdaję sobie sprawę, że trochę spaprałem walca doklejając do niego piasek. Wydaje mi się, że lepiej to wyglądało jak było tylko pobrudzone washami i pigmentami, ale niestety już się trzyma i po ptokach. Będę miał nauczkę na przyszły raz.









Najwięcej problemów miałem z rozszyfrowaniem budowy uprzęży konnej. Niby w necie miliony fotek da się odszukać, ale typów jest tak wiele, że ciężko mi było wyszukać kompletu zdjęć jednej uprzęży, takich, które pozwoliłyby mi na w miarę poprawne jej odwzorowanie. Z pomocą przyszło samo Muzeum Drogownictwa stawiając przy walcu właśnie dwa sztuczne konie, ale w prawdziwej uprzęży. Na szczęście akurat wtedy miałem zaplanowane wakacje w okolicy i nie było problemu z naocznym zapoznaniem się z tym sprytnym wynalazkiem. Poniżej efekty moich zmagań z materią.





Dziękuję wszystkim za poświęcony na oglądanie moich wypocin czas. Do miłego.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
12-03-14 11:17  Odp: [Galeria] Walec konny 1:20 opr. własne.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Makieta naprawdę imponująca !

 
12-03-14 11:39  Odp: [Galeria] Walec konny 1:20 opr. własne.
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

imponujący realizm , gratulacje

 
12-03-14 12:19  Odp: [Galeria] Walec konny 1:20 opr. własne.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jeszcze tylko kilka "jabłuszek" (w skali!) za którymś z koni, a realizm będzie stuprocentowy :-)

 
12-03-14 16:11  Odp: [Galeria] Walec konny 1:20 opr. własne.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetna robota. Gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-03-14 16:16  Odp: [Galeria] Walec konny 1:20 opr. własne.
bradley81 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 2
 

Witam
Z czego te figurki koni , a po za tym projekt niczego sobie i pięknie się prezentuje .
Pozdrawiam

 
12-03-14 19:26  Odp: [Galeria] Walec konny 1:20 opr. własne.
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A ja juz myślalem że konie kartonowe :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
12-03-14 20:21  Odp: [Galeria] Walec konny 1:20 opr. własne.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Dzięki za miłe przyjęcie mojego modelu. Pozytywne reakcję świetnie motywują do dalszej pracy.

bradley81 - figurki koni są z niemieckiej firmy Schleich http://www.schleich.com.pl/KONIE_g86437.htm. Ja za swoje konie płaciłem coś koło 3€/szt w promocji chyba w ALDI-ku, albo jakimś innym Rossmannie.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
12-03-14 20:25  Odp: [Galeria] Walec konny 1:20 opr. własne.
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Piękny model walca, ale w szczególności zachwycają mnie te konie. Gdyby były w 1:25 to bardzo by mi się przydały.
Przynajmniej dwa-trzy razy w roku przejeżdżam przez Szczucin jadąc z Krosna do miejsca swoich urodzin i ciągle nie mam czasu, aby wpaść do tego Muzeum Drogownictwa, które ma świetne eksponaty, ale które podziwiam kątem oka przez szybę samochodu.
Może Twój model stanie się inspiracją do zwiedzenia tej gratki muzealnictwa technicznego.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
12-03-14 21:52  Odp: [Galeria] Walec konny 1:20 opr. własne.
Hator   

Rozwalcowałeś system. :-)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024