FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-02-14 23:28  [G] Galeona Zygmunta Augusta Smok 1:100 MM 7-8-9/2010
fanfiata125p 

Na Forum:
Galerie - 9


 - 4

Witam wszystkich, przedstawiam model który od początku do końca traktowałem jako model treningowy. Myślę, że to widać. :) Mam świadomość, przynajmniej większości popełnionych błędów. Wykonanie tego modelu miało na celu zapoznanie się z wykonywaniem modeli żaglowców. Wiele elementów świadomie wykonałem niepoprawnie, mam tu na myśli głównie olinowanie ruchome. Nie będę tu opisywał wszystkich swoich błędów, ponieważ są one doskonale widoczne na zdjęciach. Co do samej wycinanki to trochę szkoda, że w stosunku do tej z numeru 1-2/2000 poprawiono zdaję się tylko wygląd pokładu (to akurat na duży plus), oraz to, że żagle i flagi wydrukowane zostały dwustronnie (oprócz jednej flagi). W wycinance brakuje dwóch bloków. Mimo to uważam że to całkiem interesujące wydanie z dużym potencjałem, w szczególności dla osób które chciałyby go zwaloryzować.

P.S. Na zdjęciach listwy odbojowe wyglądają na różowe, w rzeczywistości są bardziej czerwone.

--

 
28-02-14 07:25  Odp: [G] Galeona Zygmunta Augusta Smok 1:100 MM 7-8-9/2010
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Nie wyglada jak treningowy , wygląda zacnie. Gratulacje.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
28-02-14 07:27  Odp: [G] Galeona Zygmunta Augusta Smok 1:100 MM 7-8-9/2010
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Gratuluję ukończenia modelu żaglowca. :-)
Szkoda tylko, że model ten jest tak źle zaprojektowany...



--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
28-02-14 07:59  Odp: [G] Galeona Zygmunta Augusta Smok 1:100 MM 7-8-9/2010
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gratulacje. Ładna rzecz :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
28-02-14 08:18  Odp: [G] Galeona Zygmunta Augusta Smok 1:100 MM 7-8-9/2010
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Chyba tylko w Polsce opis ładnie sklejonego modelu trzeba zaczynać od przyznawania się do popełnionych błędów a to tylko dlatego żeby oszczędzić sobie czytania od innych wytykania nam tego (to niestety nasza narodowa przypadłość - nie powiem żeby była miła). Bardzo ładnie sklejony model. Brawo!!! Błędy jak są, to tylko sam Ty je widzisz.;)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
28-02-14 08:28  Odp: [G] Galeona Zygmunta Augusta Smok 1:100 MM 7-8-9/2010
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

GRATULACJE !!! - lepiłem wydanie z 2000 roku, model jest w dobrej kondycji do dzisiaj.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-02-14 09:07  Odp: [G] Galeona Zygmunta Augusta Smok 1:100 MM 7-8-9/2010
kari   

Patryk.K, a jak ma być dobrze zaprojektowany kiedy sam wygląd, dokładne wymiary i wyposażenie okrętu nie są znane, (nawet nazwa nie jest pewna). Nie zachowały się praktycznie żadne plany czy dokumentacja; dlatego to co zaprojektował (raczej zaproponował) autor to nic innego jak "wariacja na temat" czyli domniemany wygląd czegoś co mogło być "Smokiem" lub choćby go przypominać.
------------------------------------------------------------------------------------------

 
28-02-14 09:32  Odp: [G] Galeona Zygmunta Augusta Smok 1:100 MM 7-8-9/2010
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Dobrze wiem o tym, że "Smok" jest znany głównie z opowieści, jednakże jest mówione, że został budowany przez szkutnika sprowadzonego z Wenecji, a to już zawęża trochę wiedzę jaką należy posługiwać się przy projektowaniu "Smoka". Jeżeli jest to wariacja na temat, a np. wariacją nie jest rzekomy wenecki szkutnik, to co stoi na przeszkodzie ku zaprojektowaniu "Smoka" jako galeonu weneckiego według wyglądu jaki podałem kilka postów wyżej? Osobiście twór Małego Modelarza jakoś nie specjalnie przypomina mi galeon wenecki.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
28-02-14 11:27  Odp: [G] Galeona Zygmunta Augusta Smok 1:100 MM 7-8-9/2010
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Bardzo ładnie wykonany. Zastanawia mnie tylko to co napisałeś, że 'Wiele elementów świadomie (?) wykonałem niepoprawnie," Żagle - sztywne, grube płótno w rzeczywistości nie jest tak pogniecione.
Pozdrawiam

 
28-02-14 12:14  Odp: [G] Galeona Zygmunta Augusta Smok 1:100 MM 7-8-9/2010
fanfiata125p 

Na Forum:
Galerie - 9


 - 4

Miałem na myśli między innymi to, że liny olinowania ruchomego nie wiązałem na kołkownicy tak jak powinny być związane. Już o sposobie wykonania kotwic (ich wiązania) nie wspominając.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024