FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-02-14 15:45  [R] Niemiecki czołg supercięzki MAUS GPM nr 111 1:25
SebaR89 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam serdecznie wszystkie koleżanki i kolegów modelarzy! Dzisiaj startuje z nową relacją. Tym razem będzie to model z kategorii, którą lubię kleić najbardziej, czyli wozy bojowe. Wybór padł na niemiecki czołg superciężki Maus. Model będzie malowany najprawdopodobniej w jakimś kolorze szarości, tak jak na okładce. O samym modelu mogę powiedzieć, że jest dość niszowy (niewiele znalazłem w internecie na temat tego wydania). W wycinance raczej nie uraczymy wielu rysunków, wiec niektóre elementy trzeba wykonać na zasadzie domysłów. Papier w wycinance jest dobrej jakości lecz uważam, że delikatnie zbyt gruby. Poza tym czołg jest pracochłonny i dość wymagający w budowie.
Prace nad modelem trwają już w zasadzie półtora miesiąca, a pierwszy, elementem jaki skleiłem to gąsienice. Bardzo czasochłonna część i chwała autorowi za to, że w modelu przewidział budowę tylko połowy gąsienicy na każdą stronę. Mnóstwo wycinania, malowania, retuszu i brudzenia, tymi słowami mogę jak najbardziej opisać ten etap budowy. Nieoceniony stał się tutaj nożyk typu skalpel. Przed przyklejeniem zębów uformowałem kształt wygięcia gąsienicy, ponieważ składa się z tylu warstw kartonu i jest tak sztywna, że z przyklejonymi zębami miałbym nie lada problem tego dokonać. Poniżej kilka zdjęć.
POZDRAWIAM!!!


--

Post zmieniony (09-03-14 14:00)

 
26-02-14 16:50  Odp: [R] Mobilny bunkier, czyli GPM 111 MAUS 1:25
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Gratuluje wyboru modelu. Mam go jeszcze z Modelcardu spakowanego w razem z nadzieją że znajdę czas na sklejenie.
Siadam zatem w pierwszym rzędzie i czekam na dalsze postępy w pracy.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
27-02-14 08:20  Odp: [R] Mobilny bunkier, czyli GPM 111 MAUS 1:25
Mariusz.R 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Orzesz ty, maleństwo takie żeś wybrał. Pułkę musisz wzmocnić ;-0

--
Pozdrawiam ;-) ŁSM

 
27-02-14 18:56  Odp: [R] Mobilny bunkier, czyli GPM 111 MAUS 1:25
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Faktycznie wybór duuużego formatu :-), więc życzę powodzenia, samozaparcia i radzenia sobie z ewentualnymi problemami.
Zrobiłem ten model dawno temu jeszcze z wydawnictwa Model Card, więc trzymam kciuki i kibicuję.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
09-03-14 14:18  Odp: [R] Niemiecki czołg supercięzki MAUS GPM nr 111 1:25
SebaR89 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Dzisiaj mała aktualizacja. Udało mi się skleić koła napędowe i napinające. Na podstawie dostępnych zdjęć i własnych domysłów postanowiłem je trochę zwaloryzować. Zamówiłem śruby wycięte laserem ze sklepu GPM-u i dodałem kilka dodatkowych elementów wykonanych samodzielnie. Sądzę, że uplastyczniło to trochę owe koła. Sklejało się całkiem przyjemnie. Trzeba tylko pamiętać, żeby wręgi przewidziane do budowy kół wycinać pozostawiając ich obrys. W przeciwnym razie będą za małe do części, w które trzeba je wkleić. Koła napędowe wzmocniłem klejem CA. Części pomaluje dopiero jak skleje wszystkie koła. Poniżej kilka zdjęć, oceńcie sami.
POZDRAWIAM!!!


--

Post zmieniony (09-03-14 14:22)

 
09-03-14 18:10  Odp: [R] Niemiecki czołg supercięzki MAUS GPM nr 111 1:25
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Gorąco kibicuję w budowie ;-)

 
09-03-14 19:02  Odp: [R] Niemiecki czołg supercięzki MAUS GPM nr 111 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ot,taka myszka maleńka.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024