FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
25-11-13 02:14  Odp: [NOWOŚĆ] DH-82A Tiger Moth - Kartonowa Kolekcja nr 18
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

A czemu nie Misia? (nie, nie tego od Barei :P)
Rozrysowanie nowego kadłuba na podstawie łosiowego nie powinno trudne dla wprawnego projektanta (skoro mi się udało przy pomocy linijki, ołówka i krzywika :D). Do tego kapsuła mocy Bristola, poprawiony centropłat i gotowe.
"Nowość! Następca legendarnego Łosia! Pierwszy raz na rynku!"
Przynajmniej na naszym rynku, to powinien być hicior.
Zaletą jest prawie_brak dokumentacji, bo przynajmniej skrupulanci nie będą mdleć na widok niewłaściwego koloru skarpetek pilota, bo czym to udokumentują :>

A szmatopłat zacny i kuszący, oj...

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
25-11-13 07:51  Odp: [NOWOŚĆ] DH-82A Tiger Moth - Kartonowa Kolekcja nr 18
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Widzialem model wczoraj w Em.. swietna robota. Z modelu na model Pawel stawia poprzeczke jeszcze wyzej. Swietna grafika i waloryzacja. Model niezbyt trudny, dla poczatkujacych modelarzy, ale i Ci co potrafia kleic beda mieli swietna zabawe, a przy wlozeniu troszke wysilku w walorke mozna uzyskac wysmienity efekt.
Na Losia w takim wydaniu to i ja bym sie pisal z wielka checia.
A co do porowanania z Mustangiem, to jest po prostu szok, ze tak kiepski model moze kosztowac tyle pieniedzy. No ale tak to jest jak sie jest samozwanczym "wiodacym" wydawnictwem na rynku.
Pawel gratuluje i czekam na kolejny model.

 
25-11-13 09:15  Odp: [NOWOŚĆ] DH-82A Tiger Moth - Kartonowa Kolekcja nr 18
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kleiłem "Vindicatora" z Kartonowej Kolekcji. Model bardzo dobry lecz papier zupełnie do kitu: nieelastyczny, łamiący się. Ukształtowanie profilu pokrycia płata okazywało się problemem, jak za czasów MM o czym już zdążyłem zapomnieć. Ale za to było tanio. Jedni wybierają to, drudzy tamto.

 
24-02-14 12:14  Odp: [NOWOŚĆ] DH-82A Tiger Moth - Kartonowa Kolekcja nr 18
Fotogrimes   

Właśnie kończę statecznik pionowy. Jak do tej pory żadnych problemów z budową. Świetnie przemyślany szkielet kadłuba. Wydaje mi się że pasy by mogły być ciut krótsze bo ciężko je upchnąć w kokpicie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024