FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
13-05-14 19:28  Odp: [R] m/s Emilia 1:100 GPM oprac. Roman Cholewiak
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Właśnie o to chodzi - przykleisz to co najbardziej pasuje, uzupełnisz drugim a po malowaniu i tak nie będzie widać co pod spodem. Mam tylko jedną radę - maluj matem, bo antyporosty są matowe.
Reszta wychodzi bardzo ładnie. Klej dalej!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
08-06-14 13:48  Odp: [R] m/s Emilia 1:100 GPM oprac. Roman Cholewiak
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Kolejna odsłona , na niektórych zdjęciach zamieściłem swoje 3 grosze.






--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
08-06-14 14:31  Odp: [R] m/s Emilia 1:100 GPM oprac. Roman Cholewiak
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A już myślałem, że na jakąś inną pannę wzrok skierowałeś a o Emilce słuch zaginął.
Proszę, proszę, patrzcie Państwo i ładownia otwarta...
Jest na czym wzrok zawiesić, duży, duży postęp w stosunku do "Sołdka".
Ładnie, bardzo ładnie.
Tak trzymać, ten kurs!

 
08-06-14 15:19  Odp: [R] m/s Emilia 1:100 GPM oprac. Roman Cholewiak
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ryszard , jestem stały w uczuciach :) . Zresztą po Emilce wracam do Sołdka, już trochę odpoczął. Na marginesie ostatnio w rozmowach słyszałem o wydaniu Sołdka w królewskiej skali ale nijak nikt nie chce puścić farby kiedy i kto wyda. Ale skoro już właściciele sklepów o tym widza to ... może ...kto wie :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
08-06-14 16:45  Odp: [R] m/s Emilia 1:100 GPM oprac. Roman Cholewiak
Agand 

 

Alski - Emilka ładna, ale mam 2 uwagi na przyszłość:

1. jak masz 2 takie dźwigi na rufie - to łódkę opuszcza tylko jeden ( 2 oddzielna na95% ja rozwala przy opuszczaniu) :D

2. na statku beczki nigdy nie są wożone w pozycji 'horyzontalnej' bo na bank cuś rozwalą, zawsze na stojąco i do czegoś przywiązane (niech to nawet reling będzie), a na pokładach metalowych jeszcze się jakieś deski pod nie kładzie żeby mniej gniło.

poza tym ładnie :D

--

Post zmieniony (08-06-14 16:50)

 
08-06-14 17:20  Odp: [R] m/s Emilia 1:100 GPM oprac. Roman Cholewiak
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Agand
Ad 1 - temat był juz ćwiczony przez autora przy projektowaniu , chyba jednak leżały w pozycji horyzontalnej ( plany+ zdjecie )
Ad 2 To o czym piszesz być może wynika z technologii. Jesli możesz rozwiń temat dźwigów bo z powyższych zdjęć również to nie wynika .
poza tym ... cieszę się że się podoba :)


bliźniacza Flora



Ryszard :staram się uczyć od lepszych ,dzięki.

--

Post zmieniony (08-06-14 17:27)

 
08-06-14 18:06  Odp: [R] m/s Emilia 1:100 GPM oprac. Roman Cholewiak
Agand 

 

Śpieszę:

1. Beczki - na załączonym zdjęciu są albo dopiero co położone przez dźwig albo przygotowane do zdjęcia (jak się dobrze przyjrzysz, to zobaczysz, że są slingami owinięte) :D - a plan pewnikiem był 'malowany' na podstawie zdjęcia. (do planów mam zresztą podejście co najmniej ambiwalentne - no chyba, że są to oryginalne rysunki stoczniowe - zbyt dużo 'fantastyki' już widziałem :D) Poz tym jak się przyjrzysz statkowi 'w drodze' - to tam już żadnych beczek nie ma :D.

2.Dźwigi nad łódką - na obu zdjęciach są w pozycji 'sklarowanej' :D - z czego niewiele wynika, ale i tu właśnie trzeba troszkę wiedzy z tematu + logiki:

a/ - dźwigi są niezależne, sterowane lokalnie (znaczy każdy sobie przy samym dźwigu) czyli że równa praca dwóch ludzi (każdy ze swojej strony) przy kiwaniu, albo nawet przechyle jest praktycznie niemożliwa , więc łódkę rozbiją prawie na bank.(inaczej to wygląda przy żurawikach sprzężonych - tam na obu żurawikach jest jedna lina przepuszczona przez system bloków i nawija się na jeden bęben podpięty pod jeden silnik)

b/ ze sposobu w jaki dźwigi są 'sklarowane' wynika niezbicie - łódkę spokojnie weźmie jeden i położy na wodzie - tym bardziej, że lina do której podczepia się hak jest rozpięta między dziobem a rufą łódki. Te linki które przebiegają pod dnem - to są sznurki do przywiązania brezentu chroniącego wnętrze przed... śmieciami. :D

3. Jeszcze mała uwaga do pokryw ładowni - one otwierane były za pomocą ciągników (lin) - i w takim stanie w jakim są klapy te liny powinny zostać podpięte (albo na zamykanie, albo na otwieranie w zależności jaki efekt chcesz osiągnąć - ale to da się nadrobić bo model jeszcze nie skończony) :D

4. Jak już podwodzie pomalowałeś - to domaluj dolną część znaku Plimsolla i 'choinki' koło niego :D

--
Pozdrówka
Agand

 
08-06-14 18:24  Odp: [R] m/s Emilia 1:100 GPM oprac. Roman Cholewiak
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Na szybko bo kolacja :
Ad 4 Oczywiście , musze tylko spreparować lupę i odpowiedni pędzelek :) Wymiary kresek wymagają tego.
Ad 3 Tego nie przewiduje wycinanka a nawet w planach nie jest zaznaczone ( chyba że nie widzę ) więc nie będe "ulepszać" dobrego bo znowu cos sp.....ę.
Ale na przyszłość ,masz jakieś zdjęcia to obrazujące ? Ziemia Szczecińska tez ma ładownie:)
Ad 2 Czy jak statek był w morzu to lina od szalupy była wpięta w hak , czy obydwa dźwigi były sklarowane ? Może tak autor wymyślił żeby było ładniej ?
PS Oczywiście linki od brezentu "wymyśliłem" sam co by go wieter nie zdmuchnął :)
Ad 1 Beczki już przyklejone na amen do podstawy. Najwyżej w morzu się obalą i narobia bałaganu.
--

Post zmieniony (08-06-14 18:53)

 
08-06-14 20:31  Odp: [R] m/s Emilia 1:100 GPM oprac. Roman Cholewiak
Agand 

 

No to jeszcze raz:

1. - wiadomo
2. - haki nie były przypięte do szalup (przypinało się jak było trzeba), zresztą te dźwigi służyły nie tylko do łódki :D
3, - na dolnym zdjęciu ciągniki poniewierają się na klapach, jak patent wyglądał można sprawdzić na planach Ciechanowa (modelarz gdzieś z połowy lat 70tych) - na forszocie nadbudówki i na szocie baku były 'fusbloki' przez ktore przekładało się ciągnik na otwieranie (na zamykanie szedł bezpośrednio z windszkopów renerów bomów) i się ciągnęło ( na Ciechanowie nie było patyków tylko stał masthaus z windą do otwierania). Na ostanim segmencie pokryw (w ładowni dziobowej - pierwszy od rufy, w rufowej - pierwszy od dziobu) był wspawany ring do którego się ten ciągnik wszaklowywało :D

Na Ziemi Szczecińskiej był zupełnie inny patent tam były orzechy napędzane łańcuchami (takimi jak rowerowe tylko odpowiednio większymi) - w wycinance też tego nie ma, a Plnów Modelarskich nie mam, z tym że widziałem patent tymy oczamy, natomiast na kilku siostrzyczkach Ciechanowa pracowałem więc paten przerabiałem tymy łapkamy.

4. - wiadomo :D

Aha, zapacykuj jeszcze wnęki świateł burtowych na czarno. Zawsze się tak robiło i robi do dziś (praw optyki sie nie zmieni :D)

--

Post zmieniony (08-06-14 20:40)

 
08-06-14 20:47  Odp: [R] m/s Emilia 1:100 GPM oprac. Roman Cholewiak
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Aha, zapacykuj jeszcze wnęki świateł burtowych na czarno. Zawsze się tak robiło i robi do dziś (praw optyki sie nie zmieni :D)"
Nie zawsze, nie zawsze..... Malowało się również na zielono/czerwono.
Beczki też nie zawsze przewoziło się na deku w pionie. Inna rzecz, że wtedy były pod nie specjalne wyprofilowane łoża.
Co do innych uwag - można by podyskutować ale to wszak relacja z budowy!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024