FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
16-01-14 08:09  Odp: [OKRĘTY] Francuski Barkas XVIII cen.
Dane   

fitter ,

Model ten można otrzymać pocztą jako paczkę. Proszę dać mi znać swój e-mail i wyślę Ci ofertę.

Duńczyk.

Moy e-mail bureau.K68 @ gmail.com

 
04-02-14 21:54  Odp: [OKRĘTY] Francuski Barkas XVIII cen.
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

No i mam - dzisiaj doszedł. I jak to u nas w kraju i zadowolony człowiek i rozczarowany.
Zatem aby słodziej zakończyć zacznę od rozczarowania: model zawiera tekturę i papier w kolorze. I tyle - ani wręg wyciętych laserowo, ani części nadrukowanych na tekturze. Ot takie sobie kawałki papieru kolor A4 jakie możemy sobie kupić w dobrym papierniczym. Za cenę jaka sobie wydawca zażyczył to trochę dużo (27 USD lub 20 Euro z przesyłką, sam model odpowiednio 16 USD lub 12E - droga ta poczta rosyjska, ale paczka nie uszkodzona :) . Schematu masztów brak ale jest tabela z wymiarami drewna jakie mamy sobie wystrugać. I w zasadzie to tyle malkontenctwa, gdyż z instrukcją tylko po rosyjsku jakoś sobie (starsi) modelarze powinni poradzić (co do młodzieży to zależy czego się uczy ;)
A teraz zalety:
- obszerna 25 stronicowa instrukcja budowy z bardzo czytelnymi rysunkami i schematami części do wykonania z drutu/blachy itp. złomu zwymiarowanymi technicznie, a do tego rys historyczny na osobnej stronie i karta okładki
- tabelaryczny wykaz części ze wskazaniem: nr części, nazwa, numer arkusza na którym się znajduje, ilość części i na co je nakleić
- wszystkie części wydrukowane w wersji "czarne na białym" na ofsecie co pozwala dokupić kolorowego papieru i tektury i po powieleniu tychże rozpocząć produkcję masową, dorobić brakujące części lub po sklejeniu jednego egzemplarza odłożyć model na półkę, bo a nóż widelec zechce się nam znów go popełnić za lat kilka :) Jako, że model na osobnych kartach zadanie "zarchiwizowania" jest łatwiejsze.
- arkusze kolorowego papieru i tektury w ilości niezbędnej na wykonanie modelu.

Jednym słowem: pozycja ciekawa, ładnie się prezentująca, o ciekawym rozwiązaniu konstrukcyjnym. Na przyszłość w tej cenie jednakże widziałbym wręgi cięte laserowo
i nadruk konturów części na kolorowym papierze. Nie wiem jak to by wpłynęło na cenę w realiach rosyjskich, ale u nas za circa 50 - 80 PLN można dostać całkiem solidny model żaglowca. Zastosowane rozwiązania wydawnicze niestety stawiają ten model na pierwszym miejscu do wykorzystania przez wszelkiej maści piratów - zatem swój egzemplarz chowam głęboko i będę go zdecydowanie strzegł i bronił.
A Wydawcy życzę nowych wspaniałych pomysłów !

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
13-02-14 20:38  Odp: [OKRĘTY] Francuski Barkas XVIII cen.
Dane   

fitter, dziękuję wam za dokładne sprawozdanie o moim modelu.
Tekst u was wyszedł długi i ja nie od razu jego poprawnie zrozumiał.
Teraz zrozumiał.
Chcę powiedzieć modelarzom, że zestaw materiałów dla budowy modelu dokładnie jest opisany na mojej stronie internetowej od opakowywania do kolorowego papieru (http://www.bnk.sobdelo.ru/index.php/issue). Opis zestawu jest zrobiony językiem rosyjski. Czytajcie za pomocą on-line tłumacza.
Chcę, co by wszystko dobrze rozumiały, z czego składa się zestaw modelu. Jeśli będą pytania, prosi, zadawajcie. Odpowiem wszystkim.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024