FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-02-14 18:40  [G] CENTAUR II Nasze Morze 10/2006 (JSC)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam
Poniżej przedstawiam galerię zdjęć modelu holownika portowego Centaur II.
Po długiej przerwie w działalności modelarskiej postanowiłem podjąć próbę powrotu do umiłowanego hobby. Kupując czasopismo Nasze Morze zbierałem dodatki do miesięcznika w postaci wycinanek kartonowych różnych modeli z wydawnictwa JSC. Kiedy ukazał się model holownika Centaur II w skali 1:100 byłem pod wrażeniem dobrego opracowania modelu przez Bartosza Czołczyńskiego, jakości wydruku, przejrzystych rysunków montażowych i czytelnej instrukcji montażu.
Nie ustrzegłem się wielu błędów podczas klejenia niezbyt trudnego modelu mimo ogólnie pasujących części. Polecam go początkującym i niewymagającym modelarzom, którzy zapragną mieć w swoim dorobku ładny model holownika.


Z racji niewysokiego poziomu wykonania (z mojej winy, chociaż jestem z niego zadowolony) pozwalam wnukowi na wykorzystywanie modelu do zabawy i nauki obchodzenia się z delikatnymi materiami jakimi są sklejone modele.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
13-02-14 19:46  Odp: [G] CENTAUR II Nasze Morze 10/2006 (JSC)
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ja widze sporo wlożonej pracy w ten model, co więcej podoba mi się i ... masz wielkie serce dla wnuka :) ,by go dac do nauki :), może nie zniszczy .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
13-02-14 21:07  Odp: [G] CENTAUR II Nasze Morze 10/2006 (JSC)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak skleiłeś model. Dobry z Ciebie modelarz i jeszcze lepszy dziadek :). Gratuluję obu rzeczy.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-02-14 13:04  Odp: [G] CENTAUR II Nasze Morze 10/2006 (JSC)
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Ładny model! Wycinanki JSC moim zdaniem idealnie nadają się na powrót do klejenia bądź na pierwsze kroki w temacie. Gratulacje!

 
14-02-14 14:57  Odp: [G] CENTAUR II Nasze Morze 10/2006 (JSC)
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

ładniutki :) gratuluje powrotu i wyboru modelu. To jeden z tych modeli które często tnę w planach tylko czasu niestarcza :)

Pozdrawiam
Jacek

 
14-02-14 21:28  Odp: [G] CENTAUR II Nasze Morze 10/2006 (JSC)
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Masz ładny model i grzecznego wnuka. Mój syn skatował już kilka samolotów z mojej kolekcji.(za moją zgodą oczywiście). Niezły powrót!!!

 
14-02-14 23:43  Odp: [G] CENTAUR II Nasze Morze 10/2006 (JSC)
spec model 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

http://www.rcmodel.com.pl/oferta-plany-modelarskie/ tutaj zaglądałeś? Kolega Romanov opracował plany tego holownika,

--
Pozdrawiam - SpecModel

 
15-02-14 08:31  Odp: [G] CENTAUR II Nasze Morze 10/2006 (JSC)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękny. Sterówkę można było "oszklić".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-02-14 10:08  Odp: [G] CENTAUR II Nasze Morze 10/2006 (JSC)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładny model ,szkoda ,że nie poszedłeś za ciosem wycinając zagłębienia w nadbudówce pod bulaje i nie oszkiłeś sterówki ,nawet wyciętymi oknami dodając tylko szkiełko,folię..Liny zmechacone ,było je pociągnąć jakimś klejem bądz lakierem przed nawinięciem.Trochę dużo kleju na relingach ,które są dość ładnie dopracowane,retusz można przepowadzić również po montażu na modelu,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
16-02-14 19:09  Odp: [G] CENTAUR II Nasze Morze 10/2006 (JSC)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów
Dziękuję serdecznie za wszystkie uwagi.
Model jeszcze żyje!

Jestem świadomy niedoróbek szczególnie przy relingach, oszklenie pominąłem z przyjętej zasady wykonania standardowego. W kolejnych modelach byłem dokładniejszy co spróbuję zaprezentować.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024