FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
04-05-14 20:35  Odp: [R] Flakpanther - kolejna hybryda;)
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Prace nad kadłubem – c.d.
Kadłub już zamknięty i częściowo wyposażony;)



Aby jednak nie zakryć wszystkiego nad czym tak wiele czasu spędziłem to zostawiłem kilka elementów, których nie zamierzam montować na stałe. Są one pokazane na poniższym zdjęciu:




C.D.N
Pozdrawiam
Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
04-05-14 22:27  Odp: [R] Flakpanther - kolejna hybryda;)
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Mimo wszystko, niewiele chyba będzie widać. A wielka szkoda!!! Bo bebechy prezentowały się znakomicie.

 
04-05-14 22:48  Odp: [R] Flakpanther - kolejna hybryda;)
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Cóż to problem wszystkich pancerniaków dl tego osobiście jestem przeciwnikiem wnętrza czołgu. Masa pracy a na koniec nic nie widać. A "mutant" nabiera rumieńców.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
05-05-14 00:05  Odp: [R] Flakpanther - kolejna hybryda;)
JSJ   

Aby pokazać wlewy do zbiorników można przecież oddzielić i zdejmować części naprawdę oddzielane, czyli same pokrywy osłon, a nie wsio, czyli z elementami przyspawanymi do pancerza (z lewej strony stozkowy cokół, z prawej pirścionek otaczający pokrywę). A tak jak jest może być cokolwiek dziwnie.

Okrągłe "grile" są po części ewidentnym nieporozumieniem, gdyż:
- pomieszano style żebrowania panter D i A z wersją G; tu mogły być tylko te z 14 zebrami,
- ogólnie ich wielkość odpowiada w danych proporcjach Ausf. G; powinny być większe (różnica średnic wynosiła ok. 5 cm),
- na domiar złego, prawdopodobnie na takim wczesnym kadłubie były te osłony w pierwotnej wersji, niejednakowe lub w którymś z dwóch wariantów jednocześnie stosowanych (pewnie z pośpiechu narobiono ich sporo, zanim się wyklarował wzór jednolity); patrz czołg w Bredzie.

Oprócz rzeczy pewnych i prawie pewnych są w tym temacie takie raczej wątpliwe. Taką jest dla mnie ów sprzęg holowniczy z tyłu. Znów na zasadzie, że to za wczesna pantera na taki bajer (a Bergepanther z niej zrobiony był przecież prowizorką). Praktycznie dowód na zastosowanie sprzęgu tego typu (zdjęcia) pochodzi dopiero z przełomu 43/44., gdy Bergepanther rzeczywiście "dosprzętowiano". Kadłuby panter D nie miały przystosowania do tego zaczepu, a on sam, chociaż widoczny na rysunkach projektowych, też chyba dojrzewał długo do wdrożenia. Ponieważ szereg punktów do jego mocowania na dnie i tylnej płycie stał się standardem w wersji A, płynie z tego domniemanie, że to wówczas dopiero był on dostępny.

Kupa dobrej roboty z tym wnętrzem, to się znów wciąłem, ale z kwestiami chyba wartymi rozważenia.

Post zmieniony (05-05-14 00:05)

 
05-05-14 20:48  Odp: [R] Flakpanther - kolejna hybryda;)
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

" - ogólnie ich wielkość odpowiada w danych proporcjach Ausf. G; powinny być większe (różnica średnic wynosiła ok. 5 cm)" - czyli w skali to będzie odpowiadało 2 mm. Tak poważny błąd dyskwalifikuje model w całej rozciągłości!!! ;-) Przecież to będzie widać. To będzie razić.... ;-)))))

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
05-05-14 21:01  Odp: [R] Flakpanther - kolejna hybryda;)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tyle dłubaniny i tak jakby do kubła wsadził. :-(((

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-05-14 21:54  Odp: [R] Flakpanther - kolejna hybryda;)
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

A mnie się PODOBA nawet jeśli są błędy :))))) I chętnie popatrzę jak dalej budujesz. Co to są 2 mm !? Moje zetory mają większą ''tolerancję'' :))))))))

 
05-05-14 23:40  Odp: [R] Flakpanther - kolejna hybryda;)
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

A to model Mariusz buduje czy replikę bo się gubić zaczynam? Ładny model skleja a tu dywagacje czy Kopernik była kobietą. Luz patrzmy jak kolejny ładny model się skleja.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
05-05-14 23:44  Odp: [R] Flakpanther - kolejna hybryda;)
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Krystian racja. A tak na marginesie, jak ja bym chciał takie błędy popełniać w swoich modelach ;-) Te 2 mm można przypisać rozszerzalności cieplnej linijki ?

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
06-05-14 07:28  Odp: [R] Flakpanther - kolejna hybryda;)
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Panowie spokojnie;)
Model nie pójdzie do kosza. No chyba, że ja lub ktoś na niego usiądzie;))
Raczej nie należę do tzw. „Aptekarzy”, więc tego rodzaju wypowiedzi kompletnie na mnie nie działają.

Jednak muszę przyznać, że jedna osłona wentylatora jest od Pantery G. Wcześniej tego nie zauważyłem, ale tak to jest jak się korzysta z gotowego opracowania. Za bardzo jemu zawierzyłem . Prawdopodobnie model Bergerpantery, z którego korzystam, jest modelem bazowanym na modelu Pantery z tego samego wydawnictwa (dawca części).
Tak czy inaczej budowa modelu będzie biegła do przodu:).

Co do pozostałych „wywodów” – traktuję je z przymrużeniem oka;)

P.S. JSJ –Gratuluję Tobie sprawnego oka. Zauwarzyć na zdjęciu 2mm(!) różnicy na obwodzie to jest coś;)

--

Post zmieniony (23-05-14 19:24)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024