FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-02-14 10:08  [R] IJN Shiratsuyu GPM 5/2011
Paweł_Rybnik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Witam serdecznie,

Nazywam się Paweł, to moja pierwsza relacja na forum. Obecnie mieszkam w Rybniku i modelarstwem kartonowym zajmuję się już od dłuższego czasu, do tej pory działałem tylko na forum kartonowki.pl ale postanowiłem rozszerzyć swoją działalność :D

Na matę trafił model japońskiego niszczyciela Shiratsuyu, model wraz z akcesoriami sprezentował mi Mikołaj ;) Jest to drugi okręt w mojej modelarskiej karierze, pierwszy niestety (USS Ticonderoga, również z GPM-u) nie dotrwał do dnia dzisiejszego. Na początek złożony szkielet, jestem już w trakcie oklejana poszyciem, Zapraszam do oglądania i liczę na Wasze cenne porady :)






Pozdrawiam,
Paweł

--

 
08-02-14 11:03  Odp: [R] IJN Shiratsuyu GPM 5/2011
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam imiennika :o)
Temat przemawia do mnie 100% i masz we mnie stałego podglądacza ;o)
Powodzenia i miłej zabawy z modelem.

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
08-02-14 11:20  Odp: [R] IJN Shiratsuyu GPM 5/2011
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Stary jesteś z Rybnika i kleisz japońca? Gdzieś Ty się ukrywał! Nareszcie nie jestem sam w tej dziurze :) Kiedy na napój bąbelkowy? :)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
08-02-14 11:58  Odp: [R] IJN Shiratsuyu GPM 5/2011
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hejka, podejrzyj relację Ślimaka. Łączenie burt z pokładem w części dziobowej. Jest to newralgiczny punkt w tym modelu, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Pozdrawiam.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
08-02-14 12:12  Odp: [R] IJN Shiratsuyu GPM 5/2011
Paweł_Rybnik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

szebi napisał:

>Stary jesteś z Rybnika i kleisz japońca? Gdzieś Ty się ukrywał! Nareszcie nie jestem sam w tej dziurze :) Kiedy na napój bąbelkowy? :)
>

Jak tylko uporam się z sesją i zona puści to z miłą chęcią wybiorę się na bąbelki :D

IJN Łukasz napisał:

> Hejka, podejrzyj relację Ślimaka. Łączenie burt z pokładem w części dziobowej. Jest to newralgiczny
> punkt w tym modelu, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę.
>
> Pozdrawiam.
>
> --

Relację ślimaka przejrzałem już bardzo dokładnie i faktycznie jest dużo gimnastyki w niektórych miejscach, jedną burtę mam już gotową i jak zdążę to dziś wstawię jakieś fotki.

 
08-02-14 12:24  Odp: [R] IJN Shiratsuyu GPM 5/2011
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A popatrzę , pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
08-02-14 16:38  Odp: [R] IJN Shiratsuyu GPM 5/2011
Paweł_Rybnik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Witam ponownie :)

Jak już dziś pisałem udało mi się uporać z poszyciem dna i jedną burtą.

Co do części podwodnej to nie miałem z nią żadnych problemów, wszystko dobrze pasowało:


Co do poszycia burty to nie jest już tak różowo:) trochę trzeba się nakombinować żeby wszystko się zgrało w części dziobowej, wyszło jak wyszło na szczęście w realu nie wygląda to tak tragicznie jak na zdjęciach, mam nadzieję, że nie będzie się tak rzucało w oczy jak zacznie przybywać drobnicy na pokładzie.



To by było na tyle, do następnego razu :)

--

 
08-02-14 16:49  Odp: [R] IJN Shiratsuyu GPM 5/2011
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Podwodna extra . Mam wrażenie że na burtach trochę wręgi się odcisnęły ?
PS Kolego a co z bulajami , takie zostają ?
--

Post zmieniony (08-02-14 16:50)

 
08-02-14 17:43  Odp: [R] IJN Shiratsuyu GPM 5/2011
Paweł_Rybnik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Faktycznie widać, że trochę wręgi się odcisnęły pomimo tego, że naklejałem dodatkowe paski, choć nie jest to zbyt mocno widoczne na szczęście, zależy w jakim świetle się patrzy, znów nauczka na przyszłość, może zbyt mocno dociskałem poszycie w trakcie przyklejania?

Co do bulajów to myślałem, żeby póki co sobie to odpuścić, choć pewnie mogło by to uatrakcyjnić model. Nie za bardzo się orientuje jeszcze jak można je wykonać, widziałem tylko na stronie GPM-u, że można kupić gotowe fototrawione, czy takie są dobre? I czy w ogóle jest sens cokolwiek z tym teraz robić skoro nie wyciąłem otworów w poszyciu?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024