FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-07-03 19:55  Siemens-Schuckert konkurs
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Zgodnie z tym co Frytek napisał tutaj przedstawiam do konkursu pierwszego mojego Siemensa. Pozostałe, jak widać w produkcji, powinny być gotowe do 15 sierpnia (wtedy upływa termin konkursu). wtedy też powinno ukazać się więcej zdjęć i o lepszej jakości ;)
Ogólnie model klei się dobrze, szkoda tylko, że lotki i stery kierunku i wysokości nie są już odcięte i trzeba to robić samemu. Brak też dokładnego rysunku jak zamontować owiewkę (cz. 13, 13a), ale to drobiazg.
Czekam na konkurentów :)


















pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
29-07-03 00:48  Re: Siemens-Schuckert konkurs
Roman 



 - 1

Oslona (pokrywa) silnika wyglada podejrzanie:) - szpachlowana?

 
29-07-03 01:53  Re: Siemens-Schuckert konkurs
misiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

SLICZNE!!!Skad wziales pozostale malowania?

 
29-07-03 09:01  Re: Siemens-Schuckert konkurs
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

fitter to jest taki kartonowy czarodziej - ma szufladę w której modele się rozmnażają w różnych kolorach :)

A tak na poważnie - świetnie zrobione osłony silników - sprzedasz nam ten patent?


 
29-07-03 09:35  Re: Siemens-Schuckert konkurs
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Osłony silników i kołpak śmigła są klejone z elementów zamieszczonych w modelu, na to idzie cieńka warstwa szpachli do drewna, szlifowanie, pierwsza warstwa emalii, uzupełnienie dziurek szpachlą i znów emalia - ot cała sztuka. Należy tylko usztywnić sklejone elementy cyjanopanem i traktować wszystko delikatnie, bo całość jest klejona na styk i "pracuje" podczas obróbki.
Co do adresów malowań ja swoje znalazłem tutaj:
http://www.cbrnp.com/profiles/quarter1/sswdiii.htm - dobra stronka, dużo, ale tylko profili
i dwie plastikowe:
http://m2reviews.cnsi.net/reviews/w1/goodinssd3.htm
http://www.aprendaplastimodelismo.hpg.ig.com.br/siemens.htm

pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
29-07-03 10:03  Re: Siemens-Schuckert konkurs
KOALA 

 

TO JEST MAJSTER SZTYK (nie znam niemieckiego ale to chyba oznacza paleczka mistrza ) a pozatym Ty musiszchyba pracowac 4 godz. na dzien, zona (jezeli istnieje) non stop na wczasach,a dziecmi opiekuja sie babcia ;-)

G' day Mate
welkome down under

 
29-07-03 10:10  Re: Siemens-Schuckert konkurs
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Dokładnie 8 godzin i jeszcze przez tydzień mam urlop :) dlatego miałem też czas wystrugać drewniane śmigła i zrobić silnik na zasadzie konradusowego peciaka

pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
29-07-03 11:20  Re: Siemens-Schuckert konkurs
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Marku. Piszę się na sklejacza testowego. Jak dotąd poddałem się ostatnio tylko przy RWD-10 z MM ze3 względu na jakość papieru.

 
29-07-03 11:21  Re: Siemens-Schuckert konkurs
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Przepraszam za błędy, ale chyba mam za duże paluchy do klawiatury.

 
04-08-03 11:34  Re: Siemens-Schuckert konkurs
MobyDick   

Postanowiłem sie w końcu przemóc i zadebiutować a okazja jest wspaniała bo Siemens - Schuckert D III to piękny samolot ( jak wszystkie druciaki ). Moj debiut nie jest oczywiście debiutem modelarskim ale oznacza przede wszystkim to że po raz pierwszy moje sklejanie zobaczą osoby spoza rodziny i wąskiego kręgu znajomych. Dlatego proszę wszystkich forumowiczów o wyrozumiałość i pozdrawiam.

Na warsztacie Cleopatra ( od roku ):)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024