FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
06-02-14 17:35  Odp: [Relacja] Pancernik S.M.S. Kronprinz 1:200
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Fajny pomysł z tymi świecącymi światłami. Tylko jeden szczegół. O ile reflektory świecące to OK, nocna akcja bojowa to reszta świateł jest raczej nie na miejscu. Na okrętach panowało obowiązkowe zaciemnienie. A w czasie bitwy to już bardziej niż obowiązkowe. A i same reflektory włączano tylko w ostateczności. Żeby pozycji okrętu nie zdradzać.

A model wygląda bardzo zachęcająco, i czekam na dalszy ciąg. I Powodzenia życzę.
A jeszcze pytanie bo chyba gapa jestem ale nie znalazłem nazwy wydawnictwa. A ciekawi mnie kto to wydał.

Pozdrawiam i Powodzenia w budowie

--
Pozdrawiam

 
06-02-14 17:54  Odp: [Relacja] Pancernik S.M.S. Kronprinz 1:200
Laska z Polski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

z tym zaciemnieniem podczas akcji bojowych to ja wiem:-) ale tak jak mówiłem wcześniej... do ma być ozdoba na półkę więc im więcej okienek się świeci tym ładniej wygląda:-) aż tak nie zależy mi na zachowaniu "surowej prawdy historycznej"

nawet myślę o zrobieniu katapulty i samolociku na rufowej wieży bo nie ma ładniejszego widoku jak drobny samolocik na wielkim majestatycznym okręcie.... hehe żartuje jest:-) chociaż by zgrabne kobiece nogi!!! ale to temat na inne forum:-)

i teraz wiem że mnie zjadą za jakieś udziwnienia typu dodawanie samolotu!! coś niezgodnego z prawdą historyczną!! ale przypominam ze okręt ma być ozdobą a przeciętny człowiek nie zorientuje się nawet ze Kronprinz nigdy nie był wyposażony w wodnosamolot... po za tym każdy ma prawo do swojej jazdy a ja mam właśnie taką wizje i koniec:-)

ps: wydawnictwo Modelik ale nie polecam- prawie wszystko sam przerabiam...

--

Post zmieniony (06-02-14 17:57)

 
07-02-14 09:29  Odp: [Relacja] Pancernik S.M.S. Kronprinz 1:200
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Świetny ten efekt ze światełkami i nie ma chyba co przesadzać, przecież to model i nie będzie nigdzie walczył. Dorabiania natomiast rzeczy, które nie istniały na tym okręcie nie popieram ale jeśli ma Ci to sprawić frajdę to bym się zbytnio nie przejmował opiniami. Dał bym wtedy tytuł "Wariacje na temat Pancernika S.M.S. Kronprinz 1:200" :)
Z tymi bulajami to chyba każdy robi jak mu się bardziej podoba a co do zgodności z prawdziwym okrętem to trza by jakieś foki poprzeglądać.
Pozdrawiam

 
07-02-14 12:01  Odp: [Relacja] Pancernik S.M.S. Kronprinz 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

hmm, zgadzam się że można wszystko, tylko wtedy trzeba by napisac że to wariacje na temat pancernika ale już nie S.MS Kroprinz. Kazdy kto otwiera relację powinien wiedziec co go czeka.
Pzdr

 
07-02-14 13:12  Odp: [Relacja] Pancernik S.M.S. Kronprinz 1:200
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dokładnie. Zazwyczaj jak się buduje model konkretnego okrętu czy pojazdu to robi się go takim jakim był naprawdę (nie chodzi tu o wykonanie). W końcu nie jest to wymyślony pancernik tylko coś co istniało. Dlatego temat powinien być zmodyfikowany.

Ja ogólnie nie lubię takich modyfikacji ale to już moje zdanie. Wyobraźcie sobie Yamato z 15 działami głównymi bo tak wygląda "groźniej". Ale czy to już Yamato - raczej nie.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
07-02-14 13:49  Odp: [Relacja] Pancernik S.M.S. Kronprinz 1:200
Laska z Polski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Spokojnie:-) tylko myślę o tym samolocie...też byłem nauczony robić w miarę możliwości zgodnie z oryginałem, więc jeszcze nie wiem jak to będzie. Po za tym znalazłem w necie jakiś rysunek kronprinza z wodnosamolotem właśnie. Tylko strona była chyba w języku rosyjskim i nie wiem czy to jakaś fantazja autora czy np rysunek przedstawiający plany modernizacji okrętu... kto wie może jak by wojna potrwała dłużej to ten okręt został by wyposażony w wodnosamolot? Może...może...

Ale nawet jak bym robił ten samolot to jako dodatek- tak żeby można było go zdjąć wraz z katapultą i żurawiem i szybko wrócić do prawdziwej sylwetki okrętu...

--

Post zmieniony (07-02-14 16:14)

 
07-02-14 15:05  Odp: [Relacja] Pancernik S.M.S. Kronprinz 1:200
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Tylko strona była chyba po rusku" - co to za język? Jak miałeś na myśli język rosyjski to pisz proszę poprawnie oraz stosuj interpunkcję. Zdanie zaczynamy zawsze od dużej litery.
Pozdrawiam

 
07-02-14 15:50  Odp: [Relacja] Pancernik S.M.S. Kronprinz 1:200
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ryszardzie, ja juz zwracalem na to uwage, ale jak widac prosby moderatora jest najlepiej "olac"... Jesli nie zobacze poprawy, to w koncu zablokuje watek.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
07-02-14 19:03  Odp: [Relacja] Pancernik S.M.S. Kronprinz 1:200
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Blokować szkoda by było bo model fajny powstaje. Nawet jeśli "udziwniony" będzie to fajnie by było zobaczyć co wyszło. Bo fajnie się zapowiada.

No ale regulamin jest nie da się ukryć.

--
Pozdrawiam

 
07-02-14 19:07  Odp: [Relacja] Pancernik S.M.S. Kronprinz 1:200
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

--

Post zmieniony (07-02-14 19:09)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024