FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
02-02-14 15:46  [Relacja] Pancernik S.M.S. Kronprinz 1:200
Laska z Polski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

witam wszystkich modelarzy:-)

Na początek chciałbym wam przybliżyć moją osobę, ponieważ jestem tu nowy.
W modelarstwie okrętowym mam niewielkie doświadczenie. do tej pory największy okręt jaki skleiłem to włoski krążownik w skali 1:200 "Bartolomeo Corleoni" czy jakoś tak? nie pamiętam.
Efekt ogólny- średni. choć samolot nadawał okrętowi uroku :-) to brakowało np relingów:-( i model był nie dokładny.

Po drodze była też "Błyskawica" i "Piorun"- wszystko zaczęte/nie dokończone. Mam jeszcze ukończony trałowiec "Jaskółka" ale nie ma się czym chwalić bo to raczej łajba niż majestatyczny pancernik. choć mam do niej sentyment bo jest sklejona w mojej ocenie dobrze i dalej zdobi półkę w moim rodzinnym domu:-)

Teraz przyszedł czas na coś większego! Założenie jest proste- efektowny, dobrze wykonany model pancernika , który ma zdobić salon gościnny mojego przyszłego własnego mieszkania:-) model nie musi być wiernym odwzorowaniem oryginału:-) ma się dobrze prezentować i przykuwać uwagę gości...oraz moją:-)

Idealnie nadaję się do tego niemiecki pancernik z I wojny światowej
S.M.S. "KRONPRINZ"
serdecznie zapraszam do oglądania i komentarzy :-)

--

Post zmieniony (02-02-14 16:02)

 
02-02-14 16:44  Odp: [Relacja] Pancernik S.M.S. Kronprinz 1:200
Laska z Polski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



dobra umiem;-) dzięki i sory za zamieszanie;-)

tak wygląda kadłub okrętu

--

Post zmieniony (02-02-14 16:46)

 
02-02-14 16:53  Odp: [Relacja] Pancernik S.M.S. Kronprinz 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Witam.Niestety -nie umiesz , zdjęcie sie nie powiększa.Na podstawie miniaturki nie da się nic powiedzieć.
Lepiej wróć na stronę do ćwiczeń bo za chwilę dostaniesz następne zjoby , a po co ?
Ja chyba jestem już stary ....nie rozumiem . Nie jesteś zadowolony z jakości wykonania mniejszych statków a porywasz się na pancernik ? Chcesz zrobić duży model będący ozdoba salonu? Dla mnie to mało logiczne ale.. widocznie jestem za stary, inne pokolenie. Tak czy siak powodzenia.

Post zmieniony (02-02-14 17:07)

 
02-02-14 17:12  Odp: [Relacja] Pancernik S.M.S. Kronprinz 1:200
Laska z Polski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



teraz to już musi się udać

--
jeżeli model okrętu- to tylko pancernik

 
02-02-14 17:31  Odp: [Relacja] Pancernik S.M.S. Kronprinz 1:200
Laska z Polski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

już wszystko tłumaczę:-)
nie jestem zadowolony z jakości wcześniejszych okrętów nie z powodu braku umiejętności (bo kleiłem je poprawnie i myślę że z pancernikiem też sobie poradzę) a z powodu opracowania które były tak skąpe i niedokładne że efekt końcowy był taki sobie. Po za tym to co z tego że porywam się na pancernik? przecież trzeba się rozwijać i próbować realizować coraz to większe projekty bo tak to zostanę ciągle na etapie malutkich łatwych stateczków. kiedyś musi być ten "pierwszy raz":-) co nie?
Pan też kiedyś po raz pierwszy kleił duży model :-) i to na pewno było dla Pana wyzwanie. tak jak teraz dla mnie jest Kronprinz.

--
jeżeli model okrętu- to tylko pancernik

 
02-02-14 17:47  Odp: [Relacja] Pancernik S.M.S. Kronprinz 1:200
Laska z Polski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

dobra teraz konkrety

co do opracowania to można delikatnie powiedzieć ze jest "biedne". na szczęście jest internet i można sobie zobaczyć jakie powinno być malowanie i jak wyglądały poszczególne detale okrętu. (przy wcześniejszych modelach klejonych jeszcze w podstawówce nie miałem takiej możliwości)

to co proponuje modelik nr12/98 dla mnie jest nie do przyjęcia! dlatego ostatni czas poświęciłem na zbieranie dokumentacji okrętu. głównie zdjęcia gotowych modelów wykonanych przez bardziej doświadczonych kolegów:-) jest ich trochę w necie i można się na nich wzorować. na pewno będę zmieniał malowanie górnych pokładów oraz wież artylerii głównej i na własną rękę wiele detalów okrętu które w opracowaniu są bardzo uproszczone. szykuje się więc dużo pracy

--
jeżeli model okrętu- to tylko pancernik

 
02-02-14 17:53  Odp: [Relacja] Pancernik S.M.S. Kronprinz 1:200
Laska z Polski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



poszycie dna wyszło mi brzydko i wymaga poprawy.



np takiej.
udało się natomiast uniknąć zdeformowania pokładu:-) a tego obawiałem się najbardziej przy tak dużym okręcie...

--
jeżeli model okrętu- to tylko pancernik

 
02-02-14 18:50  Odp: [Relacja] Pancernik S.M.S. Kronprinz 1:200
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Dobrze jest, jechać do przodu. Powodzenia!

 
02-02-14 19:19  Odp: [Relacja] Pancernik S.M.S. Kronprinz 1:200
Laska z Polski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

hej ZbiG to są stare zdjęcia. zerwałem te części gdzie są okna bo wpadłem na szatański pomysł oświetlenia okrętu:-) dla lepszego efektu. okna będą wycięte i w środku będzie wstawiona dioda:-) narazie jest to w fazie pomysłu ale np. reflektory na kominie mam już zrobione i wygląda to super!!! postaram się wstawić fotki żeby pojaśnić temat.

bo przyznam się że już mam trochę tego modelu tylko że muszę porobić zdjęcia:-)

--
jeżeli model okrętu- to tylko pancernik

 
02-02-14 19:39  Odp: [Relacja] Pancernik S.M.S. Kronprinz 1:200
Laska z Polski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 


tak wyglądała nadbudówka (w początkowej fazie budowy) zaproponowana przez wydawcę

a tak po moim retuszu, myślę że dużo tu dało malowanie...

a to jest panie kolego ten szatański pomysł z oświetleniem okrętu:-)
W tym konkretnym przypadku reflektory na kominie

--

Post zmieniony (03-02-14 18:43)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024