FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
07-05-14 21:54  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
greg   

Dzięki za objaśnienie.

 
07-05-14 22:22  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Coś Ty, Syriusz! To ma być niespodzianka, prezent z okazji przejścia do szóstej klasy ;-)

 
08-05-14 11:10  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wieża w budowie, w jej tylnej części widać sporo pocisków.



--

 
20-05-14 08:46  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Całe szczęście, że model przemalowuję na taki z polskim orłem, bo wieża trochę dała mi się we znaki, co widać na zdjęciach (szpachla!). Także boczna oklejka w przedniej części wyszła mi po jednej stronie za krótka. Ale pouzupełniam braki, poszpachluję, pomaluję i będzie OK :-)

Strasznie mi dał w kość początek budowy zamka działa, dowodem na co jest "elegancki" wygląd małej kostki (pi razy oko 2 x 2 x 1,5 cm) składającej się raptem z 5 części (ostatnia fotka). No nic, małe to-to, sie poszpachluje, sie pomaluje, będzie git. Powodem kłopotów okazał się absolutnie niewystarczający rysunek instruktażowy nie pokazujący w ogóle, co gdzie jak w tej kosteczce nakleić i wkleić. W rezultacie rozkrajałam ją po zgięciach chyba ze trzy razy, bo dopiero po sklejeniu niektórych elementów znajdowałem, że w środek trzeba wkleić jeszcze coś...

Na rzutach z góry i boku całego zamka niektórych części nie pokazano (!), stąd wynikł mój problem. Słowny opis z kolei nie wyjaśnił mi nic. Brak akurat w tym przypadku rysunku perspektywicznego (z zaznaczeniem liniami przerywanymi elementów wewnętrznych) to na razie najpoważniejszy spotkany przeze mnie błąd autora modelu. W ogóle razi mnie brak w instrukcji JAKICHKOLWIEK rysunków perspektywicznych, których jedna sztuka czasem jest warta niż dziesięć rzutów bocznych. Co za problem zrobić taki rysunek choćby i ręcznie?

Inna uwaga do modelu:
W przypadku klejenia walców średnicy do 5-8 mm zazwyczaj w modelu są prostokąty, które należy zwinąć i skleić. Wadą takiego rozwiązania jest to, że czasem taki walec nie ma idealnie okrągłego kształtu no i łatwo o „garb” w miejscu sklejenia. W modelu IS-2 wszystkie tego typu walce to długi, pokolorowany na końcu prostokąt wydrukowany na cienkim papierze, który trzeba po prostu zwinąć. W rezultacie powstaje walec pięknie okrągły na swej średnicy. Po pierwszym pluciu z oburzenia na taki patent w końcu nabrałem do niego całkowitego przekonania, bo efekt jest doskonały.

Trzeba jednakże z ostrożnością podchodzić do instrukcji, że np. dany pasek należy nawinąć na pręcie o średnicy – przykładowo - 2 lub 5mm. Już przy pierwszym zwijanym walcu zorientowałem się, że gdyby używać prętów średnicy podanej przez autora, średnica zwiniętego i sklejonego walca prawie zawsze będzie zbyt duża! W rezultacie zwijałem walec w palcach – bez żadnego pręta w środku – i sklejałem dopiero końcówkę tak, żeby na walcu widać było tylko kolorowe ścianki.

, , ,

--

 
28-05-14 16:37  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

PROŚBA!!!!!!! Chodzi mi o klapy włazu dowódcy. Nie chcę ich robić na zawiasach, ale w pozycji otwartej. Czy ma ktoś zdjęcie albo rysunek jak bardzo płasko się one na boki otwierały? Na wierzchu jednej z nich jest peryskop, wiec przynajmniej ta jedna klapa nie może być otwierana do poziomu...

HELP :-)

 
28-05-14 16:52  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Tu powinno być wszystkohttp://www.dishmodels.ru/wshow.htm?p=2205film z jazdyhttp://www.youtube.com/watch?v=_dXGjrqEZZ4

--

Post zmieniony (28-05-14 16:59)

 
28-05-14 16:56  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Może to ?



--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
28-05-14 19:35  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wielkie dzięki, oba Wasze materiały rozwiały moje wątpliwości ;-)

 
28-05-14 20:02  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Jeszcze żeby całkowicie zamknąć temat, to peryskop był składany, więc można było operować klapą w dowolny sposób, nie przejmując się odstającym wizjerem. Tutaj widać o co chodzi (na przykładzie brytyjskiego peryskopu Mk.4, czyli takiego samego sprzętu co w ruskich tankach) :)

http://panzerfaust.ca/AFV%20interiors/val2_files/val5a.jpg

 
29-05-14 08:21  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wręcz rozpieszczacie mnie pożytecznymi informacjami:-) DZIĘKI!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024