FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
29-01-14 23:36  [Technika] Zestaw startowy - czego jeszcze brakuje?
dachowiec 

 

Witam wszystkich,
jestem tutaj nowy, po ponad 20 latach postanowiłem wrócić do modelarstwa kartonowego. Planuję zajmować się tylko okrętami. Poczytałem trochę poradniki i fora, na początek postanowiłem przypomnieć sobie kartonowe rzemiosło na modelu UDARNYJ.

Mój warsztacik do pracy wygląda tak jak na zdjęciu, chętnie wysłucham co jeszcze koniecznie powinienem kupić przed rozpoczęciem sklejania (bo w trakcie to na pewno dojdą druty, nitki i wszystko to co nie jest z kartonu).

Czy w pierwszym modelu porywać się na budowę kadłuba poniżej linii wodnej czy zrobić tylko burty? I jak w ogóle postrzegane są takie "połówki" w środowisku modelarskim? Nie planuję oczywiście żadnych startów w konkursach, chcę robić modele dla własnej przyjemności ale szczerze mówiąc nie wiem na jaką sylwetkę się decydować. Pełna przekonuje mnie swoją "poprawnością polityczną" (model ma być odwzorowaniem rzeczywistości, więc trzeba pokazać całą konstrukcję) , powyżej linii wodnej natomiast prezentuje okręt w swoim naturalnym otoczeniu (zakładam że zrobię wokół niego "model wody" - jak to się fachowo nazywa, BTW ? ;-) i instynktownie czuję że takie będą mi się bardziej podobały na mojej półce...

Dobra, nie zamulam więcej, pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Michał


--

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Technika] Zestaw startowy - czego jeszcze brakuje?  nowe
dachowiec 5552 29-01-14 23:36
 Odp: [Nowy na forum] Zestaw startowy - czego jeszcze brakuje?  nowe
Kofi 477 29-01-14 23:46
 Odp: [Nowy na forum] Zestaw startowy - czego jeszcze brakuje?  nowe
dachowiec 302 30-01-14 00:09
 Odp: [Nowy na forum] Zestaw startowy - czego jeszcze brakuje?  nowe
Astra28 398 30-01-14 00:26
 Odp: [Nowy na forum] Zestaw startowy - czego jeszcze brakuje?  nowe
Kantek 419 30-01-14 01:24
 Odp: [Nowy na forum] Zestaw startowy - czego jeszcze brakuje?  nowe
stanisław.z 408 30-01-14 07:59
 Odp: [Technika] Zestaw startowy - czego jeszcze brakuje?  nowe
Ryszard 445 30-01-14 09:43
 Odp: [Technika] Zestaw startowy - czego jeszcze brakuje?  nowe
Krakus 369 30-01-14 10:07
 Odp: [Technika] Zestaw startowy - czego jeszcze brakuje?  nowe
stary 327 30-01-14 10:14
 Odp: [Technika] Zestaw startowy - czego jeszcze brakuje?  nowe
dachowiec 274 30-01-14 10:54

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024