FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
29-01-14 09:27  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

przepraszam, tak tylko dodałem, Panowie, znowu zmieniłem arkusze zisa, to juz enta poprawka, mam nadzieję, że model dąży do coraz to lepsiejszego wyglądu :) dodałem zakładki w elementach do zwijania, oraz zmieniłem śruby 5-kątne na 6 k. Screeny arkuszy zaprezentuję później, muszę jeszcze poprawic numerację.
pozdrawiam

--
Myślę więc jestem...

 
29-01-14 10:25  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Miał bym taką uwagę dotyczącą amunicji 76,2mm
Ta którą opracowałeś to jakaś wielce radosna twórczość
na zdjęciu po lewej to Twój nabój a po prawej widok jak powinien wyglądać nabój do 76,2 z pociskiem odłamkowym.
Rysunki są bez zachowania skali względem siebie

różnice są widoczne gołym okiem a dokumentacji jest bardzo dużo.

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
29-01-14 10:50  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Dziękuję za trafne spostrzeżenie :) już poprawiam

--
Myślę więc jestem...

 
29-01-14 11:05  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Myślę że powinieneś zdobyć dokumentację i przewertować cały projekt żeby nie czekać dopiero aż któraś osoba zauważy jakiś błąd.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
29-01-14 12:19  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

A ja tam życzę Ci Piotrze powodzenia. Mimo sporej krytyki dzielnie walczysz ;-) Niech Ci armata lekką będzie ;-)

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
29-01-14 12:40  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Paweł walczę :) gdybym się poddał, to bym wszystkich uświadomił w przekonaniu, że podchodzę lekceważąco do tematu, a mi na prawdę zależy, żeby moje modele były krótko mówiąc dobre, mam nadzieję, że pomimo trudnych początków, z czasem większośc zmieni stosunek co do mojej skromnej osoby.
ps. będę walczyc do konca :)

--
Myślę więc jestem...

 
29-01-14 13:01  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

piotrek napisał: ... będę walczyc do konca :)

Trzymam kciuki. Powodzenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
29-01-14 14:03  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
Edekyogi 

 

Panie Piotrze - tak to jest jak się zabieramy za coś o czym nie za bardzo mamy pojęcie (chodzi mi o modelowany obiekt).
A wystarczy przynajmniej sporządzić i przeanalizować dokumentację fotograficzną z googli. A tak to mi się od razu kojarzy pewien projektant od ciastowni.

Panie Piotrze. Zaprojektował pan osłonę armaty z jej końcowego - trzeciego wariantu, kiedy jej górna część była składana na zawiasach. OK! Ale wtedy jej górna część była wycięta z jednego kawałka blachy - nie nitowana po środku.
Ale to jeszcze pal licho, no bo może i łączyli też z dwóch obrzynków blachy dla oszczędności. Gorzej, że w takim razie jak mają się składać te pionowe prowadnice pod klapkę zamykającą otwór celownika?
Przy tej dzielonej - składanej osłonie od wewnątrz też wygląda to zupełnie inaczej - dochodzą rygle blokujące no i inaczej mocowane są te pojemniki. No i sam otwór był niżej - poniżej linii podziału.
Na fotkach widać o co mi chodzi. Chyba najprościej będzie zlikwidować w projekcie tę poziomą linię podziału i zawiasy. Ale w takim razie trzeba wprowadzić pionową linę podziału blach nad lufą, no i te nity łączące oraz wszystkie nity od zewnątrz muszą być widoczne też od wewnątrz. A to nitowanie obu połówek było poprzez nakładkę z blachy.

PS. Dużo już zrobiłeś. Nie załamuj się. Teraz to już kosmetyka (od strony merytorycznej). Co do samej sklejalności - nie wypowiadam się. Inni koledzy mają więcej doświadczenie w tym temacie.








Post zmieniony (29-01-14 14:14)

 
29-01-14 16:09  Odp: ZIS-3 prezentacja modelu 3D
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Kolega mnie dzis zapytał : po co to robisz, wszyscy Ci dokuczają, wyśmiewają, nie doceniają, drwią z Twojego projektu, daj sobie spokój, zajmij się szkołą, 2 lata nauki przed tobą, odpowiedziałem mu tak : Widzisz Artur, robię to co kocham, projektowanie to mój sposób na spędzanie wolnego czasu, człowiek bez pasji staje się niczym, wypala się od środka, projekty to moja pasja..
Tak więc dalej w to brnę, dziękuję za trafne spostrzeżenie odnośnie osłony, leci do poprawki na pierwszy ogień.
Panowie jutro postaram się zaprezentowac poprawione arkusze, dodałem literki W do wycięc, zakładki do zwijania częsci, poprawiłem czcionkę i numerację, poprawię również amunicję, osłonę itp.
Pozdrawiam

--
Myślę więc jestem...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024