FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
13-01-14 08:20  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Czasu trochę mało, dlatego postępy raczej słabe.
Papier błyszczący we współpracy z wikolem mści się na zdjęciach i nie tylko. Zdecydowanie odradzam takie połączenie każdemu.
Dwa najtrudniejsze do uformowania elementy gotowe. Teraz już będzie z górki. Mam też już skończone obie dysze wylotowe ale jakoś ich nie uwieczniłem na zdjęciach.




A to fjuzelarz w całości:



Co do kabiny pilota jednak będzie zmiana. Dotarł do mnie niedawno Mig-21 z GPM i po wstępnej przymiarce na łoko wydaje się, że będzie pasowała do foxbat-a jak ulał.

A się po****o. Proszę moderatora o interwencję. Z góry dziękuję.

Post zmieniony (13-01-14 08:24)

 
13-01-14 10:15  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Super to wychodzi! Niezabardzo widac na zdjeciach problemy z papierem/klejem o ktorych piszesz. Czekam na wiecej:).

--
pozdrawiam,
MarcinS

 
14-01-14 13:12  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Napisz do mnie na mejla... Czy już wydałeś ten komplet wydruków części do Miga-25 ?

 
15-01-14 08:52  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Kabinka. Dawca - Mig-21 z GPM. Jak widać pasuje do 25-tki niemal idealnie. Małe spasowanie i będzie jak od kompletu.

 
20-01-14 09:54  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Pod koniec tygodnia pewnie będzie galeria. Powoli całość składam do kupy. Jak widać na zdjęciach, jest chyba lepiej niż w oryginale ;)

Wloty powietrza i dysze



Kadłub, przed zamontowaniem skrzydeł


I postęp dalszych prac montażowych. Jak na moje wymagania wobec tej wycinaki spasowanie wystarczające.

 
22-01-14 09:58  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Specjalnego zainteresowania relacja nie wzbudziła więc przechodzę od razu do drugiego etapu. Zapraszam w takim razie do galerii. A ta jest w pierwszym poście.

Podsumowując, kleiło się lepiej niż by to wynikało z głosów na forach internetowych. Jednak raz jeszcze ostrzegam każdego przed połączeniem błyszczącego papieru z wikolem. Fałduje klejone miejsca i jest absolutnie niemożliwy do usunięcia. Stąd tyle plam i nierówności na modelu.

Pytanie do moderatorów:
Czy tak przerobiona wycinanka nadaje się do galerii 50 lat MM?

Miłego oglądania.


Post zmieniony (22-01-14 10:03)

 
22-01-14 18:36  Odp: [R/G] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
SebaR89 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Bardzo mi się podoba ten odrzutowiec. Ma ciekawą, agresywną sylwetkę, a to że go przerysowałeś odejmuje mu kilka ładnych lat. Osobiście sądzę, że wydrukowanie modelu na papierze kredowym na dobre mu wyszło, ponieważ papier ten nadaje mu fajnego metalicznego połysku. Co do kleju użyłbym starego dobrego butaprenu albo hermolu, bo w razie czego ze śliskiego papieru kredowego zawsze można te kleje "wykulać". Model ekstra gratuluje!!!

--

 
22-01-14 21:09  Odp: [R/G] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Całkiem dobrze sobie poradziłeś. Może jednak dorobisz Migowi podwozie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024