FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
20-01-14 22:38  Odp: [Relacja]Okręt podwodny typu Kobben, skala 1/400.
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Słusznie, ale loft jest szybszy niż rail :) A jeszcze szybszy jest extrude (dla cylindrycznej sekcji ofc.)

--
imagination+extrapolation

 
21-01-14 00:51  Odp: [Relacja]Okręt podwodny typu Kobben, skala 1/400.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Toś się uwinął w jednej odsłonie z pełnym kadłubem,bardzo ładny ,pimpek,Wykonałeś go dla siebie czy to projekt dla wydawcy?,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
21-01-14 09:29  Odp: [Relacja]Okręt podwodny typu Kobben, skala 1/400.
kari   

Bardzo sobie cenię Twój wkład w "odtwarzanie" np. naszej podwodnej floty i nie tylko, ale Kobben w 1/400 to trochę projekt dla ... masochistów (nieco ponad 11 cm) :-(

... podobnie rzecz będzie się miała przy realizacji projektu OP t. Malutka (jeżeli do niego dojdzie), modelik będzie mierzył nieco ponad 12 cm. ... brrrrr :-(

Agzaim Bar Tholo, wielu pogodziło się (... a może się nie pogodziło ;-) z Twoją decyzją o przejściu na "czterysetkę", ale czy nie lepiej byłoby podzielić poszczególne jednostki np. na trzy grupy: do 50m, od 50 do 100m i powyżej 100m i odpowiednio projektować je w 1/100, 1/200 i wreszcie 1/400?

... niezadowolonym pozostanie przeskalowywanie, ale to już nie będzie to samo (zbyt duże uproszczenia).
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
21-01-14 11:23  Odp: [Relacja]Okręt podwodny typu Kobben, skala 1/400.
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

@marek1

To test koncepcji. Jeśli będę miał moce przerobowe, to 1/400 będzie rozszerzona i skierowana do klienta indywidualnego w sprzedaży elektronicznej.

@kari
Malutka w 1/400 nie ma sensu, może powstanie jako projekt uboczny 1/200 (przecież nie tylko ja zajmuję się OP).
1/400 zarezerwowałem sobie dla dużych OP oraz nawodnych, które też mam w planach. Będę natomiast zdecydowanie trzymał się jednej skali, w celu zbudowania jednolitej kolekcji. Taki np. Oscar postawiony obok Kobbena będzie doskonale uzmysławiał potęgę i technologię współczesnego uzbrojenia flot.

BTW, tak jak napisałem - Kobben buduje się tak, jak element modelu samolotu 1/33. Nic ponad to, co już było.

--
imagination+extrapolation

 
21-01-14 12:49  Odp: [Relacja]Okręt podwodny typu Kobben, skala 1/400.
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

"1/400 zarezerwowałem sobie dla dużych OP oraz nawodnych, które też mam w planach"

Szkoda że Thor Heyerdahl pozostanie samotny w 1:200.

Naprawdę definitywnie się wycofasz z tej skali ?

A tego mikrego Kobbena da się skleić.
Nie takie tu kleili. :)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
21-01-14 14:42  Odp: [Relacja]Okręt podwodny typu Kobben, skala 1/400.
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Bardzo ciekawy jestem w którym kierunku teraz podążysz z projektami. Skala 1/400 dla OP na początek może być nie przemawiające dla ludu, pewnie będziesz musiał zacząć od czegoś duuużego :-)
Może jakiś rosyjski śmigłowcowiec przełamałby konserwatyzm środowiska okrętowego ?? No bo jak zaczniesz odstrony Wschodzącego Słońca ...
W każdym razie kibicuję i powoli szykuje się na zmianę skali, miało być 300, to czemu nie 400 :-)
Pzdr

 
21-01-14 17:13  Odp: [Relacja]Okręt podwodny typu Kobben, skala 1/400.
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

@piotter

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby powtórzyć F314 (drobne uproszczenia i gotowe)

Okręty nawodne w 1/200 są zbyt zdetalizowane, jak na jednego człowieka-hobbystę i z nimi koniec. Dlatego też skasowałem projekt DDG-68 (pomijam już fakt, że niemal gotowy model 3D utraciłem w wyniku utraty backupu).

@dokker
wiele rzeczy nie przemawia do ludu - stąd też masz szeroki wybór modeli okrętów, pod warunkiem że lubisz faszystów niemiecko-japońskich. Gdyby nie to, że sam potrafię narysować (tzn. wskazać komputerowi co robić) i zbudować model kartonowy, to rzuciłbym to niecne hobby :)


Czy ktoś będzie chciał budować w 1/400 (nabyć model), czy nie - nie ma to tak na prawdę żadnego znaczenia, bo mam co do gara włożyć i o zbyt się nie martwię.

Jak w poezji Kochanowskiego - sobie śpiewam a muzom.

--
imagination+extrapolation

 
22-01-14 17:37  Odp: [Relacja]Okręt podwodny typu Kobben, skala 1/400.
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Trzy skromne, końcowe fotografie tego skromnego modelu:


--
imagination+extrapolation

 
22-01-14 18:46  Odp: [Relacja]Okręt podwodny typu Kobben, skala 1/400.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No i mamy takiego fajnego maluszka odpoczynkowego. A co do skali, to może podejść do tego jak handlarze :) Czyli spotkajmy się w połowie drogi? :) Zaczynałem od czerysetek, ale miałem niedosyt efektu końcowego, a dwusetka wg mnie zbyt kłopotliwa jako mebel i uciążliwa przy transporcie na konkursy, więc wróciłem do korzeni. Stare wydania pomniejszone wyglądają super nawet bez większego wkładu własnego.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
22-01-14 19:04  Odp: [Relacja]Okręt podwodny typu Kobben, skala 1/400.
kari   

gratuluję,... modelik jak sam napisałeś "skromniutki", ale ... "fajniutki", na fotkach bardzo ciemny żeby nie powiedzieć czarny (w zasadzie nie widać szczegółów)
... czy docelowo planujesz dodać na kiosku nazwę(y) OP i jego numer(y) burtowy(e)?
... aha, ... i czy ten "skromny Kobbenik" będzie dodatkiem do nr-u spec. MO?
--------------------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024