FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 
09-09-03 23:01  Re: [zapowiedź] IJN Yukikaze AH KA-03/2003
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Wreszcie mam i ja:)))Mój w stanie idelanym!!Jest SUPER!!!

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
10-09-03 08:54  Re: [zapowiedź] IJN Yukikaze AH KA-03/2003
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Randar, ja jestem maniakiem japońskich niszczycieli...;-))). Popatrz ile trzeba było czekać na nowe opracowanie niszyczyciela spod znaku wschodzącego słońca...?? Akizuki jeżeli się nie mylę był wydany początkiem lat 90, więc 1 opracowanie na prawię dekadę, to ciut za mało.... .Więc trzeba się zaopatrzyć na najbliższe 10 lat ;-)))). Co do dywizjonu, niezły pomysł... .Randar pamiętaj co obiecałeś przywieść do Porąbki ;-))). Pozdrawiam

----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
10-09-03 09:02  Re: [zapowiedź] IJN Yukikaze AH KA-03/2003
Spartan 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Witam

W nawiązaniu do mojego wcześniejszego wpisu i pytania wojtas.r, podałem w oHYDE PARKU adres Ambasady Japonii w Polsce:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=17&i=2715&t=2715

Być może u źródła będzie można uzyskać wiarygodną odpowiedź.


Copyright by Spartan

 
10-09-03 09:04  Re: [zapowiedź] IJN Yukikaze AH KA-03/2003
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Był jeszcze niszczyciel eskortowy Matsu (razem z USS Jackard) z FLY, i to całkiem niedawno.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
10-09-03 17:02  Re: [zapowiedź] IJN Yukikaze AH KA-03/2003
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

HM, przyjrzałem się któryś raz z kolei i.... chyba w końcu go qpię. Choćby na stertę - bo w tej chwili nie wyobrażam sobie, że za kilka lat jeszcze wyższy poziom będzie możliwy.

Jaka jest strategia wydawnictwa AH co do wzrostu jakości wycinanek na najbliższe lata?
Czy to nie za daleko idące pytanie? Jeżeli ta kwestia jest owiana mgiełką tajemnicy handlowej, trudno - ścierpię niewiedzę :-)

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
10-09-03 18:35  Re: [zapowiedź] IJN Yukikaze AH KA-03/2003
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

1. Kupiłem Yukikaze bo mi sie naprawdę bardzo podoba.
2. Wolałbym jednak Mutsuki z MKF, poniważ wole modele które "normalny" człowiek może skleić, bez nerwów, w ciągu jednego roku, bez dodatkowych elementów, a tutaj widzę to ciężko. Po prostu jest to model za trudny jak na przeciętnego sklejacza modeli kartonowych.
3. Ale i tak mi się podoba ;)

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
12-09-03 14:42  Re: [zapowiedź] IJN Yukikaze AH KA-03/2003
Junior II   

Mam i dolaczam sie do wydzielajacych dymy kadzace .
HAL odskakuje coraz dalej od peletonu .
Chcialbym zwrocic uwage na sumienne potraktowanie srub okretowych , sa widoczne na kilku rysunkach 3D , usytowanie pior widac jak na dloni i jest nawet wskazowka w opisie budowy , ze nalezy zwrocic uwage, iz byly przeciwskretne ( w tym wypadku rozbiezne ).

Rzeczywiscie mozna sie zapytac , jak daleko pojdzie perfekcjonizowanie wydawania modeli kartonowych.
Jednym z nastepnych krokow bedzie serwowanie podcietych , wycietycvh czy nacietych elementow . To nie mrzonki swiadczace , ze sie czegos nazarlem i bredze od rzeczy.
Zwiastuny tego juz sa ( nie mam na mysli oczywiscie dostepnych juz wycinanek z "powyszatcancowanymi " czesciami czy plotterow)
Mowa o czyms innym .
Niestety specjalne glowice laserowe do maszyn drukarskich , sa na razie bardzo drogie , ale jest tylko kwestia czasu , kiedy to bedzie dostepne dla drukarni w podworku.
Mam nadzieje , ze bedac juz teraz zgredzialym zgredem, dozyje jeszcze tych czasow.
Ciekawe , ktory z polskich wydawcow zastosuje to pierwszy ?

 
12-09-03 14:48  Re: [zapowiedź] IJN Yukikaze AH KA-03/2003
Adas' 

 

hmmm... na początek wolałbym, żeby do modelu była dołączana tektura z wyrysowanym szkieletem okretu - ale ze wzgledów technologicznych te pewnie (póki co) niemozliwe.. ;-(

aczkolwiek pierwszy krok w tym kierunku poczynił AH - w modelu Yamato zastosowano 3 grubości papieru - genialne :-)))

__________________________
od kiedy pamietam, to kleję... :)

 
12-09-03 17:48  Re: [zapowiedź] IJN Yukikaze AH KA-03/2003
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Taaaaaaaaak to bardzo ładnie wydany model i bardzo podobają mi się rysunki montażowe są na prawdę bardzo czytelne , ale moim i kilku moich znajomych zdaniem nie do końca sprawdzają się one w modelach samolotów , to tak na marginesie , bo tematem wątku jest "Yukikaze".

 
12-09-03 20:19  Re: [zapowiedź] IJN Yukikaze AH KA-03/2003
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Co do mażeń, to stawiałbym na dołączone woreczki ze wszystkimi drucikami, odpowiednio wyprofilowanymi i w odpowiednich odcieniach. Fajny byłby też w niektórych elementach wypukły druk, to nie byłoby chyba aż tak trudne.
Pamiętacie kiedyś wydawane przez Unicef modele kartonowe domków róznych narodów ? tam właśnie elementy były już ponacinane i miały wypukły druk.

Bart

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024