FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
08-01-14 08:16  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Jeżeli jest lepiej spasowany niż ten to można spróbować. Tu jest za dużo błędów i szkoda było w gruncie rzeczy roboty.

Postępy na dziś:

Na początek wręgi. Różnie, za małe i duże. Niektóre duuuużo za duże

Niektóre dużo za małe

Numeracja błędna, wszystko zapisuję i poprawię w "erracie"



Dziób i kadłub leci w expresowym tempie. Osłonę radaru będę szpachlował i malował bo mi się całkowicie nie podoba.




Nikt nie chce tych wydrukowanych arkuszy co wspominałem? :(

Post zmieniony (08-01-14 08:19)

 
08-01-14 08:52  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Kleiłem go jakieś 8 lat temu. Rok temu wyruszył w ostatni lot do pieca. Własnie mi się tak wydawało że skala nie była 1:33. Tak samo było chyba z samolotem Mirrage 3c z MM (1981) niby pisze 1:33 ale też mi się wydaje że skala jest inna (bo fotel jakiś taki dla liliputa).

(gdybym kleił odrzutowce to bym się zgłosił a tak to całkiem nie moje klimaty; przerabiam tylko stare modele okrętów japońskich).

Kuba

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
08-01-14 10:25  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kalafior, nie chcesz zgadnąć co to za samolot ? Chyba w Polsce nikt go nie kleił, ale z kolei wiem, że modele
samolotów z tej firmy są opracowane dobrze, tzn. części pasują. Nie jest to szczyt marzeń, czego wymagać
od opracowań z lat 70-tych, a może starszych.
Widzę, że masz silną wolę i cierpliwość. Ja ciepnąłem wszystko do kosza, części pasowały masakrycznie.
Poszukaj oryginału Modellbogen w skali 1/50. Pewnie był lepszy no i jest jeszcze model poprawiony podobno
z Model-Hobby. Nie widziałem go, więc nie oceniam.

 
08-01-14 11:02  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

To powiedz, skoro rozbudzasz ciekawość, o jaki samolot chodzi. Albo chociaż jakaś podpowiedź, zdjęcie :)

 
08-01-14 12:57  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Nos, rzeczywiście jakiś taki w dół zakrzywiony. Będziesz go korygował, czy tylko szpachla? Co do Miga-25 z Hobby Modela, potwierdzam. Ja kleiłem. Kleił się dobrze jak na moje ówczesne umiejętności z 15 lat temu. Stąd też myślałem, że modarstwo jest proste i przyjemne. Nie przetrwał próby czasu. Ale był ogromny, cudowny. Czekam na dalsze efekty twojej pracy.

 
08-01-14 13:04  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Sklejałem kiedyś ten model, niestety nie dałem rady:D za duże napięcie:D

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
08-01-14 22:41  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kalafior, to jest model z wydawnictwa GELI , a samolot to North American A-5 Vigilante. Wspaniała
maszyna, mało znany u nas samolot. Rozejrzę się za jakimiś monografiami do niego..
A czy jest dostępny teraz ten MiG-25 z Model- Hobby ? Czy tylko do szukania na Allegro ?

 
09-01-14 08:34  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Raczej nie zgadł bym, że o niego ci chodziło. Wielu podobieństw tu nie widzę z wyjątkiem zamknięcia silników we wspólnej bryle kadłuba, ewentualnie w usterzeniu poziomym. Reszta łącznie z osiągami dość odległa.

http://www.kartonbau.de/forum/geli-nr-43-north-american-ra-5c-vigilante-1-33-finished-construction-reports-aviation/board3-aviation/board8-construction-reports-aviation/t24422-f161/?s=d59fe383ecc814186429a9baaec4a277740f74f5
To ta wycinanka? Przecież to pięknie wydane, co tu poprawiać?

Post zmieniony (09-01-14 08:35)

 
09-01-14 09:50  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak zobaczysz oryginał modelu to się przekonasz, że sporo trzeba poprawić. Zakładam, że części są dobrze dopasowane. Model jest wydrukowany na kredzie,jakość kreski jest no raczej kiepska.
A co do podobieństwa... Sowieci nie kopiowali dokładnie , tutaj skopiowali przede wszystkim rozwiązanie kadłuba, płatów, z wlotami powietrza sobie jeszcze nie poradzili. A-5 to na swoje lata genialna
maszyna, tak , jak F-104, F-106 czy B-58.

 
13-01-14 08:18  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Czasu trochę mało, dlatego postępy raczej słabe.
Papier błyszczący we współpracy z wikolem mści się na zdjęciach i nie tylko. Zdecydowanie odradzam takie połączenie każdemu.
Dwa najtrudniejsze do uformowania elementy gotowe. Teraz już będzie z górki. Mam też już skończone obie dysze wylotowe ale jakoś ich nie uwieczniłem na zdjęciach.




A to fjuzelarz w całości:



Co do kabiny pilota jednak będzie zmiana. Dotarł do mnie niedawno Mig-21 z GPM i po wstępnej przymiarce na łoko wydaje się, że będzie pasował do foxbat-a jak ulał.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024