FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
04-01-14 16:35  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Najpierw jak kupiłem tego miga to się załamałem i odłożyłem na półkę. Potem zeskanowałem go i wydrukowałem na lepszym papierze. Niestety i tak wyglądał fatalnie. Więc postanowiłem przerobić w programie graficznym skany i wydrukować jeszcze raz.
Tak też się stanie.

Tak to wygląda. Zajęło mi to w zasadzie kilka wieczorów, zacząłem w święta znudzony ciągłym jedzeniem ;) Uwaga, duże pliki!



Upchnąwszy części ekonomiczniej udało mi się pozbyć jednego arkusza. Z pierwotnych 8 zostało 7. W poniedziałek druk i ruszam z cięciem.

Taki będzie:P


Post zmieniony (04-01-14 16:42)

 
04-01-14 22:47  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajnie Tobie wyszły te nowe- stare rysunki. Rozumiem, że nie poprawiałeś kształtów części
i że utrzymałeś skalę z oryginału MM. A ta oryginalna raczej nie jest zgodna z 1/33...
Jak zaczniesz kleić już model, rób fotki poszczególnych segmentów. A co do kabiny, którą chcesz przełożyć
z Miga-29, to .. czy nie lepiej poszukać rysunków i fotek z oryginalnego Dwudziestego Piątego i dać je do modelu ?
Znaczy samemu opracować kabinę ?

 
05-01-14 01:00  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

No no fiu fiu. szykuje się ostre Migorobienie:D Pacze i podziwiam. Ja to nawet chyba wolę rysować niż kleić. Rozgrzebanych w postaci elektronicznej mam kilka samolotów, a najbardziej to Miga-21ke z MMa :D. Niedługo pokarzę następny :D. Podglądam uważnie i podziwiam. POZDRO

 
05-01-14 08:53  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Theo, na większość twoich pytań odpowiedź jest w pierwszym poscie. A co do kabiny masz rację ale tym razem pójdę na łatwiznę, nie potrafię robić takich rzeczy a przez oszklenie i tak niewiele będzie widać.
Szału na pewno nie będzie ze względu na to co już tu inni zdąrzyli napisać. A ja poprawiałem pod względem kształtu tylko te części w których niedokładność od razu rzucała się w oczy.było ich sporo niestety. Jak skończę kleić "wydam" skorygowaną o zauważone błędy erratę;)

 
07-01-14 14:36  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Arkusze wydrukowane. Format A3+. Niestety komercyjnie wydruk atramentowy w tym formacie jest dostępny tylko z plotera na papierze o gramaturze maksymalnie 180g/m2. Uznałem, że to za mało na takich rozmiarów powierzchnie jak w migu i poszło na laserówce na gramaturze 250. I niestety Pan z rozpędu wydrukował na połysku, nie miałem już jakoś serca kazać mu drugi raz drukować bo poczciwie wyglądał, więc tak zostanie. Kleić będę musiał wikolem, szkoda bo go nie lubię.


Jeśli jest chętny to mam też wydrukowany komplet oryginalnego skanu tegoż miga. Niestety również laser na połysku, format A3+ wydruk przeskalowany do 1:33. Oddam za drobną opłatą lub wymienię na cokolwiek co można skleić. Jak coś to pisać elkalafior(małpa)op.pl

Post zmieniony (07-01-14 14:39)

 
07-01-14 14:57  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Uniwersalny klej polimerowy polecam. Lepszy niż Wikol, chociaż trzeba umieć nim kleć bo jest gęsty. Ale jest bezwonny, przezroczysty, nie żółknie i nie wyłazi po latach. A na gęstość wystarczy go lekko rozcieńczyć rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym ale mi nigdy jego konsystencja nie przeszkadzała więc tego nie robiłem. A no i zapomniałem dodać że klei wszelkie wydruki i nie narusza farby przy wszystkich typach drukowania (laserowy, atramentowy, itp).

Polecam.

P.S.: Jeśli ktoś zna klej Hermol to są one bardzo podobne. Tylko ten jest dużo tańszy. Można go kupić w sklepach chemicznych.

Pozdrawiam,
Kuba

Post zmieniony (07-01-14 14:58)

 
07-01-14 18:29  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Psiknij arkusze lakierem matowym w spray'u, trochę zmatowieje.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-01-14 22:33  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeśli chodzi o klej, to unikaj kleju wikolowego. Zwilża karton i możesz mieć kłopoty. Do klejenia
radzę Ci użyj kleju UHU - Uniwersal, w takich żółtych tubkach. U nas można go kupić w MAKRO
Używam jeszcze kleju introligatorskiego, choć on jest podobny strukturą do Wikolu, ale nie zawiera tyle
rozpuszczalnika ( to chyba woda..) i nie marszczy kartonu.
Przy lakierowaniu sprayem pilnuj ,żeby nie za grubo dawać lakier, bo nie tylko będziesz miał mat, ale szaro-
białą warstwę kryjącą.

 
07-01-14 23:27  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

UHU próbowałem, też rozpuszcza farbę, tak jak butapren. Wikol faktycznie pod względem rozmiękczania papieru jest straszny, szczególnie w połączeniu z tym co mam, błyszczącym, ale nie mam wyjścia. Widać na takiej powierzchni każdą, nawet najmniejszą nierówność.
Jutro pierwsze zdjęcia z dzisiejszych postępów. A są duże, klejenie idzie szybko ze względu na rozmiary poszczególnych części. Są spore błędy w opracowaniu ale jak na razie większość do pokonania. Piękny nie będzie, ale na pewno lepszy niż oryginał:)

Jakby się sprężyć to można ten model skleić na zadowalającym poziomie w intensywny weekend.

Post zmieniony (07-01-14 23:29)

 
08-01-14 00:04  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak znalazłbyś trochę czasu, to mam dla Ciebie model, najpierw do przerysowania , a potem
spokojnie byś go skleił i to z takimi efektami, że ho,ho.. Samolot oczywiście, skala 1/33, a temat..
Powiem krótko, to jest samolot, z którego praktycznie obok podwójnego usterzenia poziomego
Sowieci zerżnęli i zrobili MiGa-25. A regulowane wloty powietrza do silników opanowali dopiero
w Su-27 . !! Co Waści Na to ??

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024