FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
26-08-03 10:17  Re: [zapowiedź MKF] ORP Ślązak
Sławek_H 

 

MacGregor, czy możesz dokładnie podać, na który rok służby przedstawia opracowanie Podhalanina, a na który Ślązaka ?

Pozdrawiam !

GG: 5598947

 
26-08-03 10:40  Re: [zapowiedź MKF] ORP Ślązak
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Slazak i T-37 sa juz we Wrocławiu, szybko jak nigdy ;)

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
26-08-03 11:12  Re: [zapowiedź MKF] ORP Ślązak
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Homik, przyspieszamy.... ;-)

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
26-08-03 11:16  Re: [zapowiedź MKF] ORP Ślązak
Robinson 

 

A w Krakowie ani widu ani slychu dlaej SIG lezy :-(

Pozdrowki
Paweł

Kiedyś w końcu cos skleje ;-)

 
26-08-03 11:18  Re: [zapowiedź MKF] ORP Ślązak
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dokładnie właściwie nie da się podać okresu, bo autor planów modelarskich też nie określił dokładnie daty... "Podhalanin" więc jest pokazany zgodnie z planami z "Modelarza" z 1985 roku wedłu stanu "1926-30" jak podaje autor Mirosław Miarka, a "Ślązak" na - cytuję: "końcówke lat dwudziestych". - W sumie więc wychodzi, że to ten sam okres, jednak okręty się różniły. Trzeci, "Krakowiak" projektowałem na rok 1936, kiedy już zdemontowano mu tory minowe na pokładzie głównym.
"Mazur", "Kaszub" i "Kujawiak" będzie w 2004 roku, więc w imieniu swoim i Frytka proszę o cierpliwość.

MacGregor

 
26-08-03 12:30  Re: [zapowiedź MKF] ORP Ślązak
Sławek_H 

 

Heh, najciekawsze okręty zostawiacie na deser ;-). Czy Kujawiaczek będzie już pomalowany w zebrę ? Może warto by było ?. Inna moja propozycja to "Kaszub" początek służby, "Mazur" koniec służby (z jednym już kominem). Co Wy na to ?

Pozdrawiam !

GG: 5598947

 
26-08-03 12:59  Re: [zapowiedź MKF] ORP Ślązak
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dokładnie tak będzie, jak piszesz Suvorov... "Kaszub" z dwoma kominami, "Mazur" z jednym, ale czy dam sobie radę z tym zebrowym malowaniem dla "Kujawiaka, to nie wiem... Chciałbym.

MacGregor

 
26-08-03 13:24  Re: [zapowiedź MKF] ORP Ślązak
Sławek_H 

 

Rewelacja ! MacGregor , problem z malowaniem Kujawiaka polega pewnie na tym, że znane zdjęcia pokazują go tylko z lewej burty. Myślę, że warto zaryzykować i przyjąć, że z drugiej burty miał malowanie analogiczne. Pytanie tylko jakie to były kolory ...

Pozdrawiam !

GG: 5598947

 
26-08-03 13:46  Re: [zapowiedź MKF] ORP Ślązak
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolory są znane - to biały i czarny pasy, klasyczna zebra a i wszyscy znawcy zgodnie twierdzą, że prawa burta i lewa to po prostulustrzane odbicie, czyli to samo. Ale pokazać malowanie na generalce to jedno a wykonac to tak, aby na siatkach część się ładnie łączyły i zgadzały to inna bajka. Nie bawiłem się nigdy jeszcze w takie experymenta, więc nie wiem co z tego wyjść może...
Mały problem jeszcze jest w ksztaltach "Kujawiaczka", bo to co wykreślił Pan Mirosław Miraka niestety to rekonstrukcja tego okręciku, mam natomiast plan generalny bliźniaka niemieckiego i kadłub (kształty i linie teoretyczne zarazem) były niestety zupełnie inne...

MacGregor

 
26-08-03 15:20  Re: [zapowiedź MKF] ORP Ślązak
Sławek_H 

 

Rozumiem, że posiadanego przeze mnie Kujawiaka w opracowaniu GPM można spokojnie postawić na półce w przegródce obok bajek braci Grimm. Chyba też powstał na bazie planów M.Miarki.

Pozdrawiam !

GG: 5598947

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024