FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
18-12-13 13:45  [R/G] Grumman F4F Wildcat MM 10/92 1:33
SebaR89 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Cześć wszystkim kolegom modelarzom. Mam na imię Sebastian i mam 24 lata. Jestem nowym użytkownikiem. Modelarstwem interesuje się od dziecka, pasję tę zakrzewił we mnie mój tata. Ostatni swój model niestety skleiłem 6 lat temu. Powodem był brak czasu spowodowany studiami. Forum Konradus obserwuje już od dłuższego czasu i kilka świetnych projektów, które tutaj zobaczyłem zainspirowały mnie do stworzenia czegoś własnego. Pierwszym od kilku lat modelem jaki udało mi się skleić był P-11c z MM 8/86 (galerię tego modelu postaram się zamieścić w późniejszym czasie). Obecnie pod nóż poszedł wspomniany w temacie Wildcat. Wybrałem ten model ponieważ chcę doszlifować umiejętności modelarskie na starszych wycinankach, a z drugiej strony sądzę, że jak na tamte lata model prezentuje dość wysoki poziom wykonania. Przechodząc do meritum sprawy od siebie mogę powiedzieć, że papier w mojej wycinance jest bardzo zmechacony co daje się we znaki na jaśniejszych barwach samolotu. Poszczególne segmenty kadłuba modelu łaczone są sposobem wręga do wręgi. Osobiście nie preferuje tego rodzaju łączenia, więc wszystkie segmenty kadłuba w moim modelu połączone będą na sklejki. Na początku tak jak nakazuje opis wykonałem część, w której znajdować będzie się podwozie.
Poniżej części nie sklejonego elementu - po złożeniu na sucho wszystko pasowało idealnie.

Następnie sklejony już element z doklejonym przednim paskiem kadłuba.

I tutaj pojawił się mały zonk, ponieważ podczas dopasowywania przedniego segmentu kadłuba okazało się, że nie zgadza się grafika na modelu. Spowodowało to przesunięcie obydwu elementów względem siebie o ok 1mm. Teraz nie pasują do siebie otwory rur wydechowych, ale tym się nie martwię ponieważ element ten zakryje prawie w całości osłona silnika, a z samymi otworami nie będę miał większych problemów z lekkimi przreróbkami. Zdjęcie poniżej wyjaśnia wszystko.


--

Post zmieniony (20-01-14 13:11)

 
18-12-13 14:20  Odp: [R] Grumman F4F Wildcat MM 10/92 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Witam na forum i powodzenia życzę.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
18-12-13 14:37  Odp: [R] Grumman F4F Wildcat MM 10/92 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Miło powitać nowego forumowicza, powodzenia.
Pozdrawiam.

 
18-12-13 15:04  Odp: [R] Grumman F4F Wildcat MM 10/92 1:33
kari   

... jest cacy :-)
-----------------

Post zmieniony (20-01-14 14:53)

 
18-12-13 18:06  Odp: [R] Grumman F4F Wildcat MM 10/92 1:33
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Witam! Też teraz kleje ten model, jest to jednak nowsze wydanie komputerowo przerysowane przez Romana Staszałka, generalnie jest to jednak dalej projekt Pana Słowika nad którym pracujesz. Będę trzymał kciuki za budowę, i regularnie tu zaglądał.

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
18-12-13 20:31  Odp: [R] Grumman F4F Wildcat MM 10/92 1:33
mielnik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam,jak na początek jest nieźle,będe tu często zaglądać :)

--
życie jest za krótkie-klej modele :)

ukończone: Fokker dr.1, Spitfire mk vb, Horten, Mig-29, Zlin-42m, Colt 1911
w budowie: 2S1 Goździk, Grumman F4F Wildcat

 
19-12-13 22:30  Odp: [R] Grumman F4F Wildcat MM 10/92 1:33
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Witam i kibicuję :-)
Mam zamiar skleić ten model w 2014 roku, więc podglądam uważnie :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
20-12-13 12:39  Odp: [R] Grumman F4F Wildcat MM 10/92 1:33
SebaR89 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam wszystkich! Na początku chciałem podziękować za ciepłe przyjęcie i doping, a widok ponad sześciuset odtworzeń relacji bardzo motywuje do dalszej pracy. Tym czasem dalszy ciąg zmagań z F4F. Przez kilka ostatnich dni udało mi się skleić kadłub. Najwięcej pracy miałem jak w większości modeli samolotów z segmentem, w którym znajduje się kokpit. Kabinę pilota pozostawiłem bez zmian. Musiałem jednak trochę zmodyfikować jej budowę ze względu na to, że kadłub łącze na sklejki, a tablica zegarów jest jednocześnie jedną z wręg co lekko utrudniło złożenie wszystkiego w całość. Przed zamknięciem tylną wręgą kokpit prezentuje się tak:

Co do sklejania reszty kadłuba nie mam żadnych zastrzeżeń. Sklejało się go po prostu świetnie, części pasują do siebie idealnie, musiałem zeszlifować tylko delikatnie wręgi ze względu na wspomniane sklejki. Jedynym mankamentem, który mi przeszkadza jest przesunięcie koloru na każdej części, przez co w kilku miejscach można odnieść wrażenie, że nie dałem retuszu.

Aktualnie pracuje nad skrzydłami, mam już złożony ich szkielet.
POZDRAWIAM!

--

 
22-12-13 14:31  Odp: [R] Grumman F4F Wildcat MM 10/92 1:33
SebaR89 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam serdecznie. Prace nad modelem posuwają się na przód. Przez ten czas wykonałem skrzydła samolotu. Co do szkieletu sądzę, że mogłaby być dodana jeszcze jedna wręga poprzeczna na środku tej najdłuższej. Przemek przeglądałem Twoją relację i widzę, że miałeś problem z jednym dźwigarem skrzydła. Ja w swoim modelu dźwigary wykonałem z tektury ok 1.5 mm i może dzięki temu u mnie wszystko pasuje dobrze i połączenie z kadłubem jest dość sztywne.

Poszycie skrzydeł wzmocniłem od góry i dołu warstwami brystolu ze względu na delikatność papieru, nie chciałem żeby poodbijały się wręgi na kartonie. Sklejało się je bardzo dobrze, spasowanie poszczególnych elementów jest super.

Skrzydła do kadłuba pasują bardzo dobrze. W opracowaniu nie uwzględniono owiewek skrzydła ( nie wiem czy dobrze to nazywam), które estetycznie wykańczałyby połączenie skrzydła z kadłubem. Efekty końcowe poniżej.


Przepraszam za jakość, niektórych zdjęć. Niestety dzisiejsza aura za oknem nie pozwoliła mi na wykonanie lepszych.
POZDRAWIAM!

--

 
29-12-13 13:31  Odp: [R] Grumman F4F Wildcat MM 10/92 1:33
SebaR89 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Dziś kolejna aktualizacja mojej relacji. Przez ten czas powstał grzbiet kadłuba oraz stateczniki. Co do samych stateczników nie mam żadnych zastrzeżeń. Sklejało się je przyjemnie i wszystko do siebie pasowało. Trochę więcej kłopotów miałem z grzbietem. Trudno było dopasować poszczególne elementy do kadłuba, a sam kształt całości wraz ze statecznikiem pionowym jest bardzo wymagającym elementem do wykonania. Co do uwag, jak zwykle te same. Przesunięte kolory na częściach i mechacący się papier. Efekty poniżej.
POZDRAWIAM!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024