FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
12-01-14 18:06  Odp: [N] ORP Nurek, BRDM-2 - GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak ja kocham takie wypowiedzi : )))

 
12-01-14 19:33  Odp: [N] ORP Nurek, BRDM-2 - GPM
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

często brudzing kryje brak starannści wykonania .- braki w czystosci wykonania.
przykładem pięknego modelu jest answerowski curtiss Lazarusa . Ladny kamuflaz sam się obroni. kto to widział to wie o czym mówię
Brak staranności zakrywany jest czesto jeszcze większą kaszaną
nie chcę podawac przykładu
A jak stosuje sie brudzing to powinnien byc robiony z umiarem .

Przepraszam za znaki ale nie daje się napisac - raz tak a 3 XNIE

 
12-01-14 19:55  Odp: [N] ORP Nurek, BRDM-2 - GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Modellot1 chyba nie traktujesz poważnie tego co napisał ABC ? Nie sądzę, żeby widział wydrukowany model BRDM -2 z GPM-u - ja widziałem, niestety nie mam możliwości pokazania arkuszy, ale i tak ten bardzo delikatny efekt przetarcia widać tylko, gdy po prostu ma się w rękach wydany model.
Oto przykład modelu co prawda nie BRDM-a i nie z kartonu, ale na którym pięknie widać co autentycznie wykonana walorka może zrobić z wydawałoby się nieciekawego malowania http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=205&t=9942&start=15
Wiadomo, że jak ktoś lubi modele 3 minuty po pomalowaniu lub naropowane, natarte chemią na defiladę to nic się nie poradzi.

 
12-01-14 20:08  Odp: [N] ORP Nurek, BRDM-2 - GPM
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Halogen
jestem zwolennikiem umiaru -np : samoloty wyloty spalin z rur wydechowych .
Nie chodzi mi o lekkie slady eksploatacyjne ,ale nie napisz e kto przesadza - na wystawach widac - nawet wraki lokomotywy spalinowej - zupełnie nierealistyczne rekodzieło szaleńca - zartobliwie

Slady eksploatacji tak - ale tylko udokumentowane fotograficznie - i na ich podstawie zrobione.Nawet w wycinance fabrycznie zaprojektowanej z ubrudzeniem.

Umiar przede wszystkim i realizm . tak - inaczej nie polecam.

 
12-01-14 20:19  Odp: [N] ORP Nurek, BRDM-2 - GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Pełna zgoda modellot1 - umiar i realizm, ale na podstawie zdjęć danego obiektu - to najtrudniejsza forma modelarstwa tak kartonowego jak i plastikowego i niestety bardzo mało popularna bo łatwo pokazać różnice. Jak się nie ma autentycznego talentu artystycznego to nie ma co podchodzić do takiej formy modelarstwa. To tak jak z okładkami do modeli kartonowych, czy plastikowych - przykładów celowo nie podaję, ale każdy z nas widział przykłady z dwóch biegunów tej twórczości.
Ale przecież nie o tym to jest temat.

 
12-01-14 20:51  Odp: [N] ORP Nurek, BRDM-2 - GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Szkoda że ta "ŚWINIA" ma delikatnie mówiąc nieodpowiedni kolor, o kołach założonych na lewą stronę co zauważył kolega Hastur nie wspominając.

--

Post zmieniony (12-01-14 20:55)

 
12-01-14 21:04  Odp: [N] ORP Nurek, BRDM-2 - GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Bedzie tera odwet za hienowe plamki : ))))) Konradoo recenzujesz oczywiście okładkę bo przecież arkuszy modelu nie mogłeś widzieć : )))))

Zawsze mnie irytowało, gdy ktoś używał określenia " polskie piekiełko" - dopóki nie doświadczyłem tego na polskich forach modelarzy kartonowych : )))))
Już mnie nie irytuje : )))))

 
12-01-14 21:33  Odp: [N] ORP Nurek, BRDM-2 - GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Jeżeli uważasz że nie mam racji, popatrz na filmik znajdujący się pod zdjęciami surówki :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
12-01-14 22:31  Odp: [N] ORP Nurek, BRDM-2 - GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak myślisz konradoo prawda to, czy fałsz http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/trafila-do-szpitala-przez-trzygodzinny-orgazm/vefxj ?

 
13-01-14 07:29  Odp: [N] ORP Nurek, BRDM-2 - GPM
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Link nie dotyczy Nurka , ale zona mów NIEMOŻLIWE heheh

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024