FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
16-12-13 18:53  Odp: [N] ORP Nurek, BRDM-2 - GPM
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Uwierz mi Sławku, widziałem tego BRDM-2 od Answera. I szału nie ma...

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
16-12-13 20:33  Odp: [N] ORP Nurek, BRDM-2 - GPM
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

No fakt szału nie ma.Akurat sklejam go na QWKAK-u. Wyposrodkowanie wariantu między trudnym czytaj wypasionym dla ,,zawodowców" a prostym modelem dla początkujących zdecydowanie na minus-dla modelu niestety. Boczne małe kółka to porażka projektu. Cztery proste półkola.Już sklejone z krążków wyglądały by wierniej.






























+

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
24-12-13 15:14  Odp: [N] ORP Nurek, BRDM-2 - GPM
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Podoba mi się naprawdę polityka GPM - najpierw SMOK, teraz NUREK, a w międzyczasie KASZUB, MYŚLIWY i BATORY. No i monitory. Naprawdę wielkie brawa!! Szkoda tylko, że nie w prawilnej skali :P
Ale może skuszą się na wydanie jednego numeru w 1:400 zawierającego wszystkie polskie 'maluchy'. To by było coś pięknego :D

--

 
24-12-13 16:30  Odp: [N] ORP Nurek, BRDM-2 - GPM
AC   

Przepraszam Cię Crolik najmocniej, ale chyba dostałeś pomroczności jasnej. Wiadomo , że najlepszą skalą, jest skala 1:100, i basta. W razie sporu proszę Waldka K na rozjemcę.
Howgh.

 
25-12-13 20:58  Odp: [N] ORP Nurek, BRDM-2 - GPM
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Najlepsze dla każdego jest co innego , jak wskazuje doświadczenie i nie toczmy sporów na ten temat, jedni mają dużo miejsca i słabe oczy -wybierają 1:100 , inni dobre oczy i mało miejsca i wybierają 1:400 . A mnie się ta seria podoba jak pewnie się domyślacie i powolutku uzupełniam zapasy .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
05-01-14 15:10  Odp: [N] ORP Nurek, BRDM-2 - GPM
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Czy komuś udało się już fizycznie zamówić NURKA?? Bo ja poprzez stronę GPM nie mam takiej możliwości :(

--

 
05-01-14 19:22  Odp: [N] ORP Nurek, BRDM-2 - GPM
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Mysle ze maja poslizg ,tak samo jak był z myśliwym.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
08-01-14 13:49  Odp: [N] ORP Nurek, BRDM-2 - GPM
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

My tu gadu gadu a Nurek juz jest i cena promocyjna również niezła.
http://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/okrety/1/100/orp-nurek
Korekta , cena promocyjna dotyczy modelu BEZ WRĘG , warto na to zwrócić uwagę.

--

Post zmieniony (08-01-14 16:37)

 
12-01-14 15:17  Odp: [N] ORP Nurek, BRDM-2 - GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Zobaczmy co my tu mamy przed oczyma - ORP Nurek skala 1 : 100, autor Krystian Grzybowski.
Zawartość - format A4 - 1 i 1/3 arkusza offset - wręgi, 6 arkuszy karton z częściami w tym 1 arkusz podstawka i obszerny zapas kolorów, 2 arkusze rysunków montażowych, część z nich w kolorach takich jak części modelu. Oczywiście jak to wydawnictwo ma w zwyczaju na okładce i w środku mamy zdjęcia sklejonego prototypu co pomaga przy sklejaniu jak i przy decyzji o zakupie, gdyż widzimy jak model po sklejeniu się prezentuje. Model jest taki w sam raz dla początkujących modelarzy lub jak przerywnik między poważniejszymi projektami. Gabaryty sklejonego modelu to długość - 29 cm, wysokość - 15 cm, szerokość -6 cm . W modelu ze względu na jego wielkość jest troszkę drobnych części, ale bez przesady. Grafika bez zarzutu jak zwykle grafika pokładu robi szoł : )
ORP Nurek to kolejny model który świetnie pasuje , aby go skleić i postawić obok ORP Kaszub, ORP Myśliwy, holownika Sokół.

Następny model przed oczyma, ale tym razem z dodatkiem okularów, dlaczego o tym później : ) to oczywiście BRDM-2, autor Krystian Szczepaniuk.
Zawartość - format A4 - 5 arkuszy offset z wręgami, 12 arkuszy karton, 9 arkuszy rysunków bez użycia szarości. Model można wykonać w dwóch wariantach malowania - Niebieskich Beretów o numerze UDE -6450, oraz w dowolnie innym zestawie oznaczeń wykonanym we własnym zakresie, lub bez oznaczeń.
Ten model zawiera sporo części do zobaczenia których posiłkowałem się założeniem okularów, ale przecież nikt nie zmusza do ich sklejenia, a ich brak nie rzutuje na wygląd modelu - są to rożne imitacje śrub itp.
Model mimo jednobarwnego kamuflażu ( pewnie wydawnictwo nie poprzestanie na tylko tym schemacie i wersji malowania i modelu ) prezentuje się bardzo ciekawie, gdyż barwa modelu jest z delikatną waloryzacją, takim przetarciem - nie są to jednolite gładkie kolory znane z modeli pojazdów innych wydawnictw pomińmy ich nazwy może milczeniem.
Zwracam uwagę także na kolorystykę kół, która bardzo wiernie oddaje barwę opon - nie jest to jakiś wzięty z sufitu jasnoszary kolor, czy głęboka czerń jak barwa tego forum znane z modeli pojazdów z innych wydawnictw itd.
Kształt kół jest bardzo wiernie oddany i wymaga dość sporo pracy, ale przecież w końcu chodzi o to, by model po sklejeniu cieszył oko.
Reasumując model w sam raz do sklejania i powiększenia kolekcji pojazdów LWP.

Post zmieniony (12-01-14 15:17)

 
12-01-14 17:47  Odp: [N] ORP Nurek, BRDM-2 - GPM
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja naprzyklad nie cierpie modeli z wydawnictw ktore nie drukuja jednolitego koloru, tylko jakies pomazy, co ma udawac slady eksploatacji. Od razu widac ze tacy wydawcy nie byli w wojsku i nie maja pojecia ze nawet stary sterany sprzet nie wyglada tak zalosnie jak drukuja, tylko ma jednolite odcienie, i ewentualnie drobne slady rdzy i odpryski ,ale to nie wyglada w zaden sposob tak jak jest to nadrukowane, czy jak robia modelarze malujacy modele. Mialem kupic BRDM i skutecznie pan halogen po opisaniu wycinanki mnie do tego zniechecil. Na szczescie sa jeszcze rozumni wydawcy co maja choc minimum pojecia jak w realu wyglada aprzet bojowy. A zawsze w odwodzie sa wydwanictwa z Niemiec, gdzie paranoizmow z rzekomymi sladami naruszenia sie nie stosuje.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024