FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
03-10-16 19:56  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Halogen, nie bardzo rozumiem Twoją krucjatę bulajową i pouczanie u mnie, a w tamtych reacjach i innych jej nie uprawiałeś. Pokazałem jak wyglądają w AR prawdziwe bulaje, czy uważasz, że moja wersja ale pomalowana będzie odbiegać od tego? W Tico zamierzam robić je właśnie pomalowane w technice tak jak to robię teraz, czy uważasz, że taka wersja będzie błędna?

Czy uważasz że Koledzy robią w swoich modelach bulaje zgodne? Może i u nich coś wskażesz? Spytam przekornie: czy jesteś pewien i masz przekonywujące materiały że nawet moja wersja AR jest błędna? Jeśli napisałeś, żę jest zła to musisz wiedzieć coś więcej prawda? Pokażesz jak mam tutaj te bulaje wykonać? A może pokażesz Kolegom jak to mają robić, może inni są także w błędzie według Twojej wiedzy? Teraz w AR i Wgtn bulaje wyglądają mniej więcej tak jak u Kemota, Arta i innych, może Kolegom też dasz podobne rady jak tutaj?

PS. bulaje w AR cd, wyspa, co Ty na to?






--

Post zmieniony (04-10-16 08:23)

 
04-10-16 19:46  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Szkoda, że tych zwiniętych drucików nie widzisz u innych, ale mniejsza z tym. Wgtn zaczęty 10 lat temu. To jak to się robiło 12, 10 czy 6 lat temu dopiero w kwestii bulajów zaczęło się zmieniać od niedawna. Każdy kombinuje inaczej niż jak kiedyś tylko te gołe zwinięte druciki jakich wiele w relacjach na forum. Więc pytam jak uważasz, jak je trzeba robić? Może Koledzy, którzy też tak robili zmienią to pod wpływem tego co sugerujesz?

Co do reszty możemy sobie pogadać i powyjaśniać na priv bo to schodzi na boczne tory. Powiem tylko, że jeśli coś wrzucam to gdy komuś to jest do czegoś potrzebne i nikogo na nic nie nawracam, decyzja należy do modelarza. Wiele materiałów wysłałem bezinteresownie na priv i powstało dzięki temu kilka modeli i jedna monografia 3D.

Odpowiedz mi lepiej na pytanie: jak mam te bulaje wykonać? Materiały zapodałem.

Oprócz Tico jst jeszcze Helena i coś co na prawdę jeszcze nie było, ale miejsca i czasu brak na kolejne rozpoczęcie, dlatego chcę najpierw skończyć to co rozpoczęte.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
06-10-16 14:32  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Jeszcze w kwestii Washingtona, bulaje bliźniaczej NC:





Masz rację Adam, wracam do klejenia.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
06-10-16 20:35  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Tymczasem udało się dopasować kolejne galeryjki. Z rufową platformą p-lot musiałem się sporo wciąć w pokład, bo bez tego wisiała w powietrzu.










--

Post zmieniony (06-10-16 20:41)

 
13-10-16 13:30  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Janisz, tak mi wyszło, bo z jednej strony trzeba było dokleić oklejkę na dziobie do węższego pokładu dziobowego a z drugiej wyżej przy pokładzie było szerzej, więc powstało po obu stronach kadłuba na dziobie takie tąpnięcie pośrodku burty wynikające z tego. Żeby tego nie było trzebaby zrobić szerszy, nowy pokład dziobowy, czyli przeprojektować to na nowo. Zrobiłem co mogłem, ciężko się to wszystko dopasowuje do rozjechanego szkieletu.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
13-10-16 20:48  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Mniejsza z tym, lecimy dalej. Wreszcie udało mi się zamknąć kadłub ze wszystkimi tymi galeryjkami, które wchodzą do jego środka.











--
Sven

HMS Ark Royal

 
20-10-16 19:36  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Zmodyfikowałem nieco kształt dziobowych platform dźwigów amunicyjnych, oraz odciąłem na rufie lewej burty te wystające poza kadłub trapezy z siatkami (nie wiem co to miało być w zamyśle) i zrobiłem tak jak być powinno czyli małe galeryjki burtowe.








--
Sven

HMS Ark Royal

 
26-10-16 19:04  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Zmodyfikowałem też nieco śródokręcie prawej burty.





--
Sven

HMS Ark Royal

 
15-11-16 21:28  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Zamknąłem kadłub z lekką waloryzacją i początkiem detali. Ogólnie pozostały siatki wokół pokładu i to nie tylko na rufie, bo były też praktycznie porozmieszczane niemal na całej długości pokładu. Na tym etapie musi nastąpić przerwa od modelu, wracam do Ticonderogi.










--

Post zmieniony (15-11-16 21:37)

 
30-12-23 16:08  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Wznawiam budowę.







--
Sven

HMS Ark Royal

 
04-03-24 07:31  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Próbuję nieco zreanimować artylerię główną 114 mm. Boki osłon zaokrągliłem bo w wycinance kanciaste, ale i tak nie przypomina to tego co powinno być. Środki dział wykonuję od podstaw bo w wycinance wewnątrz przewidziany graniastosłup jako podstawa luf. Tutaj zamarkuję działa na lawetach, ruchome, podnoszone, oraz obrotowe podstawy.
Natomiast pom-pomy oraz Vickersy będą już zupełnie nowe.







--
Sven

HMS Ark Royal

 
14-05-24 12:51  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Mała aktualizacja.






--
Sven

HMS Ark Royal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024