FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-12-13 10:12  Odp: [Relacja]SM03 i wagon tarowy 1:45 (Pro-Model)
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

No to teraz wyciagnięte z telefonu fotki obrazujące powstawanie lokomotywy... (tło znacznie mniej pstrokate ;) o to chodziło Lemmy???)


Ostoja z hamulcami i korbą wału ślepego. Rolę jednogorszówki spełniają klucze, które akurat znalazłem w kieszeni... można by rzec "groszem nie śmierdziałem" tego dnia.


Ostoja z przyklejonymi kołami i czołownicami. Żółty w miarę zbliżony do tego z wycinanki. Po pomalowaniu kółek przekonałem się że "glossy" znaczy: "świeci się, jak psu ..."



jeden z nieszczęsnych sprzęgów... co prawda udało mi się nawinąć gwint na śrubie rzymskiej, ale ucho już jest ... no nie podoba mi się zbytnio...


Moja radosna twórczosć na podstawie jakiegoś szkicu wnętrza i niewyraźnego filmiku na "jutubie"... najdrobniejsze elementy, które udało mi się posklejać bez lupy :D

Teraz mam lupę, ale jakaś mało 3D jest, albo mam nieskalibrowane ręce z oczami, bo ni ch... nie mogę w nic wcelować narzędziami (nie - ręce mi się nie trzęsą) hehehe



"Męcze wnęcze"... Grzejniki są z lekka "na pałę". Wydawało mi się, że tam powinny być żeberka, zatem ponawlekałem małe krążki na drucik... ale któryś z kolegów zrobił te grzejniki zupełnie inaczej (no i w 1:25) wiec wyszły mu jakieś takie schludniejsze... Najważniejsze, że te hamulce się pomieściły, bo dochodzę do wniosku, że nie trzymają skali. Koło ustawienia zakresu prędkości "wydzięciolone" :) - ten termin wyjątkowo przypadł do gustu mojej córce :)
Koło hamulca na tylnej ścianie to już radosna twórczosć przez duże "Tfu"... zrobiłem je z drucika i papieru, ma trzy promienie (jak sugerowała wycinanka), ale na filmiku z "jutuby" zauważyłem ze zgrozą, że jest ich SZEŚĆ. Jako, że było już pomalowane... lenistwo wzięło górę i nie dorabiałem kolejnych trzech. No i szara farbka "satin" zwbudziła mój zachwyt swoją fakturą... nie za matowa, nie za śliska... miodzio. taka farbą pomaluję mieszkanie przy najbliższym remoncie :D

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G]SM03 i wagon tarowy 1:45 (Pro-Model)  nowe
Viking_BB 3924 09-12-13 22:20
 Odp: [Relacja]SM03 i wagon tarowy 1:45 (Pro-Model)  nowe
Kilmister 432 10-12-13 00:46
 Odp: [Relacja]SM03 i wagon tarowy 1:45 (Pro-Model)  nowe
Viking_BB 327 10-12-13 08:06
 Odp: [Relacja]SM03 i wagon tarowy 1:45 (Pro-Model)  nowe
Viking_BB 314 10-12-13 10:12
 Odp: [Relacja]SM03 i wagon tarowy 1:45 (Pro-Model)  nowe
Andrzej Px48 325 10-12-13 10:12
 Odp: [Relacja]SM03 i wagon tarowy 1:45 (Pro-Model)  nowe
uboottd 281 10-12-13 11:05
 Odp: [Relacja]SM03 i wagon tarowy 1:45 (Pro-Model)  nowe
Viking_BB 373 10-12-13 11:33
 Odp: [Relacja]SM03 i wagon tarowy 1:45 (Pro-Model)  nowe
Viking_BB 433 07-01-14 11:37
 Odp: [Relacja]SM03 i wagon tarowy 1:45 (Pro-Model)  nowe
Viking_BB 298 11-02-14 20:08
 Odp: [R/G]SM03 i wagon tarowy 1:45 (Pro-Model)  nowe
OSTOJA 411 11-02-14 20:29

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024