FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
01-12-13 18:44  [Relacja/Galeria] Shokaku GPM
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam Wszystkich Forumowiczów.
Na początku się przedstawię.Nazywam się Paweł i mam 33 lata, mieszkam w Dobrzeniu Wielkim woj. Opolskie.
Jakiś rok temu a nawet i półtora roku :o) dostałem od żony na Wielkanoc model Shokaku z firmy GPM. Oniemiałem z radości i dumy, totalny szok. Wtedy dopiero zaczynałem przygodę z modelarstwem kartonowym i coś tam próbowałem i kleiłem. Pilnie śledziłem różne relacje na forum i uczyłem się z zachwytem patrząc na relacje Kolegów. Czas płynął i w końcu się zdecydowałem na własną relację a Wasze rady na pewno pozwolą mi dojść do końca z tym modelem. Model powstaje już jakiś czas mianowicie od marca a zdjęcia z postępu robiłem telefonem. Zdążyłem już nabyć aparat foto i kolejne zdjęcia będą robione już tym aparatem.

Na początku Okładka modelu.



Do modelu nabyłem laserowo wycięte wręgi, zestaw uzbrojenia cięty laserem oraz lufy.

Do szkieletu firma GPM dołączyła mi extra niekompletny zestaw elementów laserowych arkusz 2/2 za co Szczerze Dziękuję, który też wykorzystam.

Szkielet praktycznie złożył się sam

Wszystko pasowało

Pozostało oklejać kadłub poszyciem, potem przykleiłem pokład i burty. z burtami miałem problemy ale po oszlifowaniu dziobu i rufy udało się to wszystko jakoś spasować

Po wielkich oczekiwaniach i ciągłej tułaczce po kuchni oraz salonie, zorganizowałem sobie miejsce do pracy przy modelu w sypialni. Teraz nie muszę się co chwilę pakować i chować po zakończonej pracy z obawy na pogubienie elementów czy chęć rysowania po czymkolwiek przez moją córkę :o)

Poszycie

Dziękuję za cierpliwość i przepraszam za wasze bolące od kiepskich zdjęć oczy. Teraz coś normalnym aparatem.




--

Post zmieniony (24-11-14 12:11)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Relacja/Galeria] Shokaku GPM  nowe
Wemek 18436 01-12-13 18:44
 Odp: [Relacja] Shokaku GPM  nowe
Alski 376 01-12-13 19:01
 Odp: [Relacja] Shokaku GPM  nowe
Tomasz 376 01-12-13 19:05
 Odp: [Relacja] Shokaku GPM  nowe
Cyryl 653 01-12-13 20:07
 Odp: [Relacja] Shokaku GPM  nowe
Borowy 648 01-12-13 20:32
 Odp: [Relacja] Shokaku GPM  nowe
yogi 300 01-12-13 20:35
 Odp: [Relacja] Shokaku GPM  nowe
Andreas 328 01-12-13 20:54
 Odp: [Relacja] Shokaku GPM  nowe
Wemek 395 01-12-13 21:10
 Odp: [Relacja] Shokaku GPM  nowe
Halogen 445 01-12-13 21:15
 Odp: [Relacja] Shokaku GPM  nowe
yogi 633 01-12-13 21:15

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024