FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
25-09-03 15:43  Re: DORA 800mm-czy to z kartonu?
dunkerque   

QRCHAK WITAJ, DORA NIE WALCZYLA W MIESCIE BO DO JEJ TRANSPORTU POTRZEBNE BYLY SPECJALNE TORY I BYLA WYKORZYSTYWANA DO OSTRZALY FORTOW NA PRZEDMIESCIACH I PRZEDPOLACH SEWASTOPOLA I CHYBA LENINGRADU?W 1942 ROKU.A NA CO DZIEN UZYWANO DZIAL KOLEJOWYCH 210 MM I DZIAL NA PODWOZIU CZOLGOWYM 600 MM JAK THOR I KARL KTORE OSTRZELIWALY WARSZAWE W SIERPNIU 1944 ROKU

 
25-09-03 15:56  Re: DORA 800mm-czy to z kartonu?
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Wiem że nie jeździła po zwykłych torach kolejowych (w tym wypadku tramwajowych ;o) ), ale mi chdziło o piorunujące wrażenie całości, nie o fakty historyczne.
Do Leningradu też zdaje się sobie postrzelali.

 
25-09-03 16:38  Re: DORA 800mm-czy to z kartonu?
Robert   

A ja bym se cuś takiego skleił :-)

Pozdrawia
Robert

---------------------------------------
róbmy modele, a nie wojny!!!
---------------------------------------

 
25-09-03 16:38  Re: DORA 800mm-czy to z kartonu?
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Dora była wykorzystana tylko i wyłącznie podczas oblężenia Sewastopola (jeszcze podczas prób poligonowych, ale to się nie liczy). Rzeczywiście działo nie mogło poruszać się po mormalnych torach - nacisk na oś był tak gigantyczny, że zwykłe podkłady kolejowe łamały się, a tory ulegały odkształceniu. Dora na miejsce akcji przewożona była w częściach, za pomoca kilku składów kolejowych. Przed montażem działa, konieczne było położenie dwuch równoległych, wygiętych w łuk torów ze specjalnymi podkładami, po których Dora mogła się przemieszczać. Oprócz tego, montowano jeszce tory wykorzystywane przez dzwig, służący do montażu elementów działa - cała operacja wymagała 2-4 tygodni i kilku tysięcy ludzi, nie licząc oddziałów osłony, p-lot itp. A pierwotmym przenaczeniem działa miało być ostrzeliwanie Linii Maginota, jednak zamim działo było gotowe do walki, kampania na zachodzie była dawno zakończona... To jest chyba najlepszy komantaż do sensowności budowy tego kolosa.

Pozdrawiam,
Wakamij

 
25-09-03 16:47  Re: DORA 800mm-czy to z kartonu?
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 



Polecam wszystkim strone:

http://www.railwaygun.co.uk/

;-)

Pozdrawiam!
Michał

 
26-09-03 10:14  Re: DORA 800mm-czy to z kartonu?
Zielony   

No wyobrazam sobie jaki był efekt jak odpalali to "maleństwo". Lepsze to chyba tylko było, a właściwie miało być działo V3 . - Właśnie tak przy okazji dużych armatek . Wczoraj słuchałem kawałek programu na Discovery i właściwe poraz pierwszy dowiedziałem się o tej superarmatce V3 - moze ktoś z szanownych kolegów wie coś o tym więcej (lub wie gdzie można znaleźć jakieś info na ten temat) bo troszku mnie to zaciekawiło.
MACIEK

 
26-09-03 10:45  Re: DORA 800mm-czy to z kartonu?
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

http://www.nat-military-museum.lu/pageshtml/museumspecial.html

Pozdrawiam!
Michał

 
26-09-03 10:55  Re: DORA 800mm-czy to z kartonu?
Junior II   

Dziwadlo V3 bylo czy jest nadal ciekawym rozwiazaniem jak mozna robic "wrogowi " kuku.
Czegos podobnego probowal bawiacy sie teraz w chowanego Saddam H. (Babylon Projekt) z pomoca zreszta inzynierow z krajow , ktore teraz tez bawia sie z nim w chowanego.

V3 ( fleißiges Lieschen ) albo rowniez "stonoga" to byla rura o dlugosci ca.140 strzelajaca pociskami 15 cm o zasiegu ca.160 km.
Mialo toto odstrzelic Churchilowi cygaro z pyska i po udanych probach prototypu , zaczeto z pomoca niewolnikow budowac w roku 1943 we francji je skladac.
Jednak kolegom milosnika cygar udalo sie przez przypadek zniszczyc za pomoca specjalnych zajebistych bomb do niszczenia tam to urzadzenie i pokrzyzowac plany zmyslnych wymyslaczy zabawek do robienia trupow. Koledzy palacza nawet nie wiedzieli co zniszczyli , a dowcipnisie od wymyslania zabawek do robienia trupow probowali to poskladac dalej, ale ze im sie ciagle we francji pod **** palilo to im sie to nie udalo i na poczatku 1945 tak wkurwili wodza swoim nieudactwem , ze im zakazal dalszej zabawy.
O tej armacie i jej podobnych jest pelno w necie , wystarczy zapytac wujka Google.

 
26-09-03 11:10  Re: DORA 800mm-czy to z kartonu?
Zielony   

Dzięki za linka i info.

 
26-09-03 11:37  Re: DORA 800mm-czy to z kartonu?
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Na pomorzu budowali jakieś działa z serii V. Kiedyś byłem tam na wycieczce przewodnik o tym opowiadał, ale byłem brzdąc i niewiele pamiętam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024