FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
19-11-13 12:56  [R/G]Fokker D-VI wydawnictwa WIR
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dawno nie lepiłem niczego latającego; nie ze względu na jakieś szczególne animozje, ale…
Okręty w kartonie są dostępne w sporym wyborze w przyzwoitych rozmiarach, głównie dzięki firmie JSC, natomiast samoloty – wszystko jest zdominowane przez 33-jkę! Nieraz korciło mnie sklejenie czegoś, co nie będzie wymagało pół roku pracy; podobają mi się wszelakie latające etażerki, parasole itp. sprzęt rozmaitego użytku, ale… co potem zrobić z „meblem” o rozmiarach pół metra na pół metra?! Zdarzają się czasem wycinanki uproszczonych modeli w 50tce – to już krok we właściwa stronę, ale jeszcze to nie dość; taki model jest tylko trochę mniejszy od 33-ki!
Ostatnio, w Szczecinie na Paprykarzu, wpadła mi w ręce wycinanka bodaj firmy WIR (może kłamię), przedstawiająca sympatyczny samolocik Fokker D-VI w pięknym kamuflażu wzorkami lozenge, „Przyswoiłem” ją sobie, choć model był duży – właśnie 1:50. Wieczorem, oglądając łupy z giełdy, w pewnym momencie Kasia stwierdziła:- wiesz, ale w setce to byłby całkiem fajny model…
I to było to!
Zaraz po powrocie wsadziłem zeszycik pod kserokopiarkę, a potem wydruki poszły pod nóż! Rzecz bardzo przyjemna, dobrze się składająca i – co ważne przy moim typowym tempie pracy – nie wymagająca uwzględnienia w Planie 6-letnim poszczególnych etapów budowy!
A oto plon trzech wieczorów przyjemnej rozrywki:



Co było do przewidzenia, Kasia zdążyła już skończyć swoją dioramę, ale ja też widzę światełko w tunelu – jeszcze zrobić silnik rotacyjny(swoją drogą dziwaczna dla mnie koncepcja), podwozie i ustawić na słupkach płat górny; i to już będzie wszystko!

--

Post zmieniony (03-01-14 11:34)

 
19-11-13 14:26  Odp: [R]Fokker D-VI wydawnictwa WIR
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

W setce !!! Masochista. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-12-13 12:39  Odp: [R]Fokker D-VI wydawnictwa WIR
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Robota troszkę się posunęła, bryła maszyny w zasadzie gotowa; jeszcze trochę wyposażenia i retusz...
Załączyłem też standardowy wzorzec modelarski przy samolociku.











 
04-12-13 12:25  Odp: [R]Fokker D-VI wydawnictwa WIR
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jednostka napędowa została zainstalowana… 110 mechanicznych koników w rotacyjnym silniku Oberursel Ur.II już zaczyna rżeć i grzebać kopytkami!




 
09-12-13 22:40  Odp: [R]Fokker D-VI wydawnictwa WIR
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

oooo! "Waryjocie"... takie malusieńkie? Chylę czoła :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
10-12-13 09:00  Odp: [R]Fokker D-VI wydawnictwa WIR
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ładno maleństwo. W tej chwili jestem na etapie budowania jeszcze mniejszego maleństwa :) bo w 1:200, ale mam ten plus, że model bedzie malowany i mogę trochę pomaskować moje błędy.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-12-13 11:55  Odp: [R]Fokker D-VI wydawnictwa WIR
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Za kilka dni wrzucę resztę mojego fokkerka; nie przepadam za malowaniem modeli kartonowych, gdyż w trakcie przekonuje się zwykle, że model opracowany dla malowania winien być od podstaw inaczej wykonywany...
A nawiasem mówiąc odtwarzanie wzorku lozenge musi być swoistą "przygodą"!

 
10-12-13 13:15  Odp: [R]Fokker D-VI wydawnictwa WIR
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Trochę źle napisałem poprzedni post. Nie chodzi u mnie o Fokkera tylko KOR-1 (do Komuny Paryskiej) i na moje szczęście jest pomalowany jednolicie na jasnoszary kolor :) Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-12-13 08:01  Odp: [R]Fokker D-VI wydawnictwa WIR
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Żaden błąd; raczej moja nadinterpretacja: skoro ja dziubam szmatopłata, to wszyscy powinni...!
A 200tka dla latadeł wdzięczna jest, jednak już trochę sporo uproszczeń na moje wymaga... Przy latających etażerkach to nie przeszkadza, ale bardziej prawdziwe samoloty cierpią na urodzie bez szpachli i farby (dla mnie przynajmniej)!

 
16-12-13 11:32  Odp: [R/G]Fokker D-VI wydawnictwa WIR
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

2013.12.16

No i w końcu zapowiedziany finał!
Modelik, zgodnie z oczekiwaniem, kleił się bezproblemowo i szybko, nie wymagał uproszczeń, a co niebagatelne, posiada słuszne rozmiary i nie będzie zajmował dużo miejsca na półce. Godny polecenia wszystkim nie posiadającym własnej willi ani wolnej sali muzealnej…!.




















--

Post zmieniony (16-12-13 11:37)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024