FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
17-11-13 11:22  [R/G] Hurricane Mk. 1 Kartonowa Kolekcja
Grisha 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam wszystkich!

To moja pierwsza relacja i umieszczam ją zgodnie z tym co obiecałem tutaj:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=250429&t=250429&filtr=0&page=1

Kilka słów wstępu.
Model zamawiałem bezpośrednio u autora. Gdyby wszystko w tym kraju działało jak przy zamówieniu, to ludzi byśmy importowali, a nie eksportowali ;) Cała operacja, jak i kontakt ze sprzedawcą bez zastrzeżeń.

Model kleje na wyścigi. Niestety nie mam czasu i rada z podpisu kolegi Ostoi musi pozostać jedynie radą. Model kleję dla kontrahenta z Anglii jako prezent. Mam nadzieję, że się nie zna zbytnio, bo jak już wkrótce zauważycie model ma kilka szczegółów, których nie miał w rzeczywistości.

Dla zwiększenia tempa prac do modelu zakupiłem lasery i kółka. Model kaponowałem dwustronnie kawałkiem zmywaka. Swoją drogą Kapon powinien nazywać się Capon bez żadnej angielskiej wymowy. Capi niemiłosiernie nawet na zewnątrz.

Dobra do rzeczy.
Najpierw przygotowanie warsztatu. W moim przypadku ogranicza się to tylko do jednego:


Początek:


Wiem, że normalnie umieszczacie zdjęcia całych, niezaklejonych jeszcze kabin, ale jak już pisałem model robię na wyścigi i nie było się czym chwalić. Poza tym z innego forum kolega ZbiG w relacji z tego samego modelu napisał:
"a'propos szklarni - na jakie cholere robiłem wnętrze kabiny, sam siebie sie zapytowuje! I tak przecie nic z tego nie widać. Na drugi raz wpuścić się w podobne ekstrawagancje nie dam... To przysłowiowa "para w gwizdek"."
Tak więc ZbiG wydał wyrok, że kabina będzie skromna :)

I dalej:


Na jednym zdjęciu widać, że ostatnia wręga nie została zaklejona kolorowym kartonem. Już to naprawiłem. Dodam tylko, że póki co model składa się jak meble z pewnego sklepu na I. Wszystko pasuje, rysunki w porządku, jest miło i przyjemnie.

Do następnego!

--

Post zmieniony (29-10-19 13:07)

 
17-11-13 11:37  Odp: [R] Hurricane Mk. 1 Kartonowa Kolekcja
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wszystko fajnie i pięknie tylko zdjęcia rób na jednolitym tle, bo modelik niknie w ogólnym bałaganie.

--

Post zmieniony (22-11-13 19:02)

 
17-11-13 12:59  Odp: [R] Hurricane Mk. 1 Kartonowa Kolekcja
Grisha 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Zdjęcia będę robił na jednolitym tle. Dzięki za uwagę!

ZbiG nie wiem jaki inni, ale mnie co do swojej racji przekonałeś :) Szkielet skrzydła zrobię chyba cały. Mając lasery nie wymaga to praktycznie żadnego nakładu pracy. Pierwszy raz z nich korzystam i obawiam się, że teraz będę wybierał każdy następny model pod warunkiem, że są do niego lasery. Nie za bardzo lubię ciąć i szlifować wręgi, a tu ci takie ułatwienie.

 
17-11-13 13:00  Odp: [R] Hurricane Mk. 1 Kartonowa Kolekcja
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ostoja dał Ci bardzo dobrą radę dotyczącą zdjęć. Ja Ci dam jeszcze jedną: lepiej kadruj zdjęcia,by pokazywany element nie zajmował 15% powierzchni kadru...;->
Najlepiej zrobić zdjęcie z większej odległości,a dopiero na gotowym zdjęciu obciąć niepotrzebne tło. Robienie zdjęcia z aparatem przystawionym zbyt blisko fotografowanego obiektu grozi powstaniem brzydkich zniekształceń ( przerysowań).
Popracuj nad ostrością zdjęć - jednolite tło tylko Ci to ułatwi.
Kleisz starannie i czysto - szkoda psuć dobrego klejenia kiepskimi zdjęciami... ;-)

--

Post zmieniony (17-11-13 13:04)

 
17-11-13 13:28  Odp: [R] Hurricane Mk. 1 Kartonowa Kolekcja
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Ale masz tempo :-)! Co najlepsze, nie przekłada się ono ujemnie na jakość klejenia. Klejąc płata a konkretniej komorę podwozia nieco zeszlifuj z grubości te elementy laserów, które będziesz oklejał kolorowymi elementami z wycinanki (konstrukcja wnęki podwozia) bo inaczej zrobi się tam za ciasno. Lasery to 1mm+karton z wycinanki+klej da Ci około 1,3mm a instrukcja mówi o podklejaniu wręg "DO GRUBOŚCI' 1mm. Ta subtelna różnica powoduje, że składając komorę podwozia możesz mieć spore problemy z pasowaniem.
Wracam na miejsce, podglądam dalej.

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
18-11-13 13:27  Odp: [R] Hurricane Mk. 1 Kartonowa Kolekcja
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

cześć Rodzina.. !
:)))

nałogi.. i tematyka nałogów podobna ;)

i pozdrów młodzież :)
do zoo :)

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
18-11-13 14:49  Odp: [R] Hurricane Mk. 1 Kartonowa Kolekcja
Grisha 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dziękuję wszystkim za rady! Zdjęcia z pewnością będą lepsze następnym razem.

Bartko28 problem ze zbyt grubym kartonem zauważyłem już w takcie składania pierwszych wręg. Mam jednak tę przewagę, że mam lasery, a to oznacza, że naklejając kolorowe części wręg wycinam tylko kolorową część i tylko to naklejam na wręgi. Tym sposobem wręga na łączeniu pozostaje nietknięta i pasuje idealnie bez żadnego szlifowania. Nie wiem czy to dobrze wytłumaczyłem, ale mam nadzieję, że jest to zrozumiałe.

Grzesiek te nałogi, to też twoja sprawka :) Cały czas mam gdzieś w domu skitrany od ciebie Renault FT-17 MM12/86. Tylko za cholerę nie wiem gdzie :)

 
18-11-13 16:40  Odp: [R] Hurricane Mk. 1 Kartonowa Kolekcja
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Wszystko OK w przypadku kadłuba - tam (nie licząc kratowicy bocznej w kabinie) grubość wręgi po naklejeniu na nią elementu z wycinanki nie ma kompletnie znaczenia. O ile dobrze pamiętam (zerkając w rysunek montażowy) będziesz miał kłopot z cz. 64 ("dno" wnęki podwozia) o ile uprzednio nieco nie zeszlifujesz z grubości wręg 54 L i P. Podobnie szlifowania wymagać będzie (o ile dobrze pamiętam) cz. 61. W innym przypadku nie poskładasz idealnie centropłata co może się boleśnie zemścić przy jego oklejaniu poszyciem.

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
18-11-13 19:54  Odp: [R] Hurricane Mk. 1 Kartonowa Kolekcja
Grisha 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Bartko części, o których piszesz sklejałem wczoraj i wszystko pięknie się zeszło. Kolorowe części na nic nie nachodzą, a resztę po prostu wyciąłem i wyrzuciłem. Jak młody da (i dokupię klej bo w środku tubki się okazało, że sobie jednak tak zupełnie bez powody wyschnął) to jutro się zajmę poszyciem i zobaczę, czy faktycznie się to zemści.

 
18-11-13 20:15  Odp: [R] Hurricane Mk. 1 Kartonowa Kolekcja
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

no to czekamy ;)
nie marudź, odwiedź , to czymś jeszcze wyposażę ;))

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024