FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
15-11-13 18:59  [R/G] Vickers Wellington Mk.X Answer Kartonowy Świat nr 1/2013
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Żeby nie bylo zbyt monotonnie przy rozpoczynam relację z budowy brytyjskiego bombowca
Vickers Wellington Mk.X Answer Kartonowy Świat nr 1/2013 skala 1:50 ( 1:500 poprawiono) opracowanie ( ten Pan który ma moją i waszą opinie wiecie gdzie) .

Arkusz z wręgami sekanowałem do pdf , wyeksportowałem do dwg i w autocad przerobiłem na wersję wektorową którą zaniosłem do firmy posiadającej laser.
W ten sposób stałem się posiadaczem wręg wycinanych laserowo .

Dodatkowo przygotowałem sobie wręgi do Wellingtona z MM.
.
Model przewidziany do wykonania bez waloryzacji , oprócz wyciętych szybek zastąpionych materiałem wyciągniętym ze starych dyskietek.

Karton zaimpregonowany lakierem akrylowym bezbarwnym .

W praniu wyszedl babol drukarski , góra poszycia szara zamiast brązowa .

Co widać tu i tu
Skrzydelka .
Na razie tyle .

--

Post zmieniony (27-12-13 19:47)

 
15-11-13 19:11  Odp: [R] Vickers Wellington Mk.X Answer Kartonowy Świat nr 1/2013
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Skala 1/50 a nie 1/500 :) Powodzenia!

--
Pozdrawiam!

 
15-11-13 19:25  Odp: [R] Vickers Wellington Mk.X Answer Kartonowy Świat nr 1/2013
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Kibicuję, no i Sołdek jeszcze czeka cierpliwie - to tak by się nie zapomniało czasem. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-11-13 20:00  Odp: [R] Vickers Wellington Mk.X Answer Kartonowy Świat nr 1/2013
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

To Wellington czeka od paru dni , Sołdek pod parą .

--

Post zmieniony (15-11-13 20:01)

 
15-11-13 20:11  Odp: [R] Vickers Wellington Mk.X Answer Kartonowy Świat nr 1/2013
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,a przy szybkach nie ma retuszu ,che ,che.Najlepiej wykonać retusz po wycięciu, farbka ładnie ciągnie w surowy karton.,po wklejeniu trochę w tym przeszkadza klej w moim przypadku BCG,są niedomalowania,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
15-11-13 20:32  Odp: [R] Vickers Wellington Mk.X Answer Kartonowy Świat nr 1/2013
:)   

Kurcze... przy części ogonowej jest mój błąd... nie zamieniłem koloru szarego morskiego na brązowy!!! I tak poszło do druku.

Służę radą lub pomocą w razie czego, ale przy tym modelu nie powinno być większych problemów.

Post zmieniony (15-11-13 20:35)

 
15-11-13 20:51  Odp: [R] Vickers Wellington Mk.X Answer Kartonowy Świat nr 1/2013
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

tak sobię po cichaczu i ja ten model razem z yms kleję co by się latadła nauczyć sklejać. Wyszedł mi koszmarnie ale z mojej winy, za to miałem problem z wierzyczką dziobową, za diabła niepotrafiłem jej ukształtować.
Podglądam i kibicuje, mam jeszcze jedną kopie tego modelu więc może zrestartuje go :)

Pozdrawiam
Jacek

 
15-11-13 20:53  Odp: [R] Vickers Wellington Mk.X Answer Kartonowy Świat nr 1/2013
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Marku - kupiłem tego Wellingtona i się trochę wkurzyłem na te niezgrane plamy ,ale tak zostanie
No problem - najlepiej ci wyszedł dotychczas Albatros CXII
Mam go w galerii

Post zmieniony (15-11-13 20:56)

 
15-11-13 20:59  Odp: [R] Vickers Wellington Mk.X Answer Kartonowy Świat nr 1/2013
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Alski masz sporo niespożytej energii jak mniemam. Zazdraszczam jak nie wiem co pomimo mojego nawet nie średniego wieku.

Będę śledził od dechy do dechy.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
15-11-13 21:08  Odp: [R] Vickers Wellington Mk.X Answer Kartonowy Świat nr 1/2013
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

modellot1 napisał: najlepiej ci wyszedł dotychczas Albatros CXII

SM-2 drugi w kolejce.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024