FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
10-12-13 09:58  Odp: [R] Dyskusja o lotniskowcach z budową HMS Ark Royal / MM 11-12'90 Andrzej Kraśnicki w tle .
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ADAMIE, działa były otwarte z tyłu, co doskonale widać na tym zdjęciu – przyjrzyj się działom po prawej burcie, przed wyspą:



Znalazłem parę dodatkowych ilustracji, które może wystarczą do skali 1:300:

, , , ,

A wziąłem te ilustracji z baaardzo ciekawej stronki, gdzie można znaleźć rysunki nie tylko tego działa:

http://www.dockmuseum.org.uk/archive/browser.asp?searchtype=0&deepcriteria=&startindex=36&endindex=44&subject=Armaments&title=Naval+Weapon&subtitle=

--

 
10-12-13 10:17  Odp: [R] Dyskusja o lotniskowcach z budową HMS Ark Royal / MM 11-12'90 Andrzej Kraśnicki w tle .
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

DARECKI: 100 % racji. Oto jak opisał akcję William Jameson (podkreślenie moje):

"Ścigane przez Skua Dorniery uciekały. Prowadzony przez kapitana Finch-Noyesa klucz z dywizjonu 800 wystrzelał całą amunicję bez żadnego trafienia. Dornier wykręcał ciasne kręgi nad powierzchnią wody, po czym uciekł z jednym ze swych towarzyszy. Trzeci Dornier, zaatakowany przez kapitana B.S. Mc Ewen z 803 dywizjonu awaryjnie wodował, a ktoś z załogi powiewał białym kombinezonem. Cała czwórka załogi została później podjęta przez niszczyciel Somali."

I kolejne zdanie, napisane z całą swoją brytyjską pychą :-)

Podkreślenie znowu moje:

"McEwen i jego strzelec, pełniący obowiązki sierżanta B. M. Seymour mieli zaszczyt zniszczenia pierwszego nieprzyjacielskiego samolotu, strąconego przez jakąkolwiek broń w II wojnie światowej."

--

 
10-12-13 11:19  Odp: [R] Dyskusja o lotniskowcach z budową HMS Ark Royal / MM 11-12'90 Andrzej Kraśnicki w tle .
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Akra napisał:

Podkreślenie znowu moje:

"McEwen i jego strzelec, pełniący obowiązki sierżanta B. M. Seymour mieli zaszczyt zniszczenia pierwszego nieprzyjacielskiego samolotu, strąconego przez jakąkolwiek broń w II wojnie światowej."

Taa... bo te 200-280 (rozbieżne dane) niemieckich samolotów, które we wrześniu 39 strąciliśmy to się nie liczą... według nich.
A Włosi byli tchórzami.
Ot taka propaganda mocarstwowa.
A jak spytać rosjan kiedy zaczęła się II wojna światowa to większość odpowie, że w 1941 roku.
No i te nieszczęsne "Polskie" obozy koncentracyjne.

Oj trzeba walczyć o prawdę historyczną, trzeba...

--
"Si vis pacem para bellum"

 
10-12-13 11:41  Odp: [R] Dyskusja o lotniskowcach z budową HMS Ark Royal / MM 11-12'90 Andrzej Kraśnicki w tle .
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Najger: Jak już pisałem, przekładam na polski książkę o "Arku" mając nadzieję, że ktoś kiedyś ją wyda. I w tym tłumaczeniu zrobiłem na dole strony przypis treści: "Autor najwyraźniej przeoczył wcześniejsze straty Luftwaffe w Polsce" :-)

Co do Rosjan: dla nich nie ma czegoś takiego jak II wojna światowa. W swej historii mają jedynie Wielką Wojnę Ojczyźnianą, rozpoczętą 22.6.1941.

Tak przy okazji: zaczynam szukać chętnego na wydanie przetłumaczonej przeze mnie ZNAKOMITEJ książki amerykańskiego autora "A GLORIOUS WAY TO DIE. The Kamikaze Mission of the Battleship Yamato, April 1945". Autor: Russel Spurr. A jeśli nie znajdę chętnego, udostępnię przekład za darmo wszystkim chętnym :-)

 
10-12-13 13:05  Odp: [R] Dyskusja o lotniskowcach z budową HMS Ark Royal / MM 11-12'90 Andrzej Kraśnicki w tle .
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Akra - to dobrze, że zrobiłeś przypis do tego tekstu
A odnośnie książki to mam nadzieje, że znajdziesz wydawcę. Ja chętnie ją przeczytam, tak się stało, że to modelarstwo sprawiło, iż zacząłem interesować się historią, przynajmniej jej wycinkiem od połowy XIX wieku. Ale chyba większość tak ma, że chce sobie poczytać coś o tym co klei a potem to już jakoś ten bakcyl się załapuje. To kolejna dobra strona modelarstwa ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
10-12-13 13:12  Odp: [R] Dyskusja o lotniskowcach z budową HMS Ark Royal / MM 11-12'90 Andrzej Kraśnicki w tle .
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Akra, myślę, że trochę nadinterpretujesz.
"McEwen i jego strzelec, pełniący obowiązki sierżanta B. M. Seymour mieli zaszczyt zniszczenia pierwszego nieprzyjacielskiego samolotu, strąconego przez jakąkolwiek broń w II wojnie światowej."
Przecież nie jest napisane, że chodzi o wszystkich aliantów. Piszą o sobie i swoich nieprzyjaciołach. Ot i tyle.
Kiedy Niemcy napadły na nas, od ponad dwóch lat toczyła się wojna w Chinach...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
10-12-13 13:54  Odp: [R] Dyskusja o lotniskowcach z budową HMS Ark Royal / MM 11-12'90 Andrzej Kraśnicki w tle .
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Waldku, walki w Chinach historia nie włącza do II wojny światowej. A co do tekstu brytyjskiego autora, to pisze on o pierwszym strąconym samolocie w II WOJNIE SWIATOWEJ, a nie o pierwszym strąconym przez Brytyjczyków. Oczywiście Jameson na pewno zna historię, więc jego stwierdzenie z pewnością jest zwykłym przejęzyczeniem. Ale i tak wartym sprostowania.

 
10-12-13 14:07  Odp: [R] Dyskusja o lotniskowcach z budową HMS Ark Royal / MM 11-12'90 Andrzej Kraśnicki w tle .
Troyt   

Tym niemniej dla Chińczyków początek IIWW to 1937 r, a to 1/4 ludzkości i jakoś trudno im się dziwić :), Davies jest skłonny obie wojny nazywać Wielką Wojną europejską 1914 - 1945 i chyba w tym jest dużo prawdy, więc nie trzymajmy się tak ostro podręcznika, ponieważ to tylko konieczne uogólnienia :)

 
10-12-13 14:10  Odp: [R] Dyskusja o lotniskowcach z budową HMS Ark Royal / MM 11-12'90 Andrzej Kraśnicki w tle .
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Niech Ci będzie :-) Ale nie zaśmiecajmy wątku ADAMOWI. Przy okazji: ADAMIE, czy rysunki działa w czymś Ci się przydadzą?

 
10-12-13 21:27  Odp: [R] Dyskusja o lotniskowcach z budową HMS Ark Royal / MM 11-12'90 Andrzej Kraśnicki w tle .
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Chciałem się odezwać, jak dokończę wyspę, ale Andrzej jesteś wielki, ja nie mam takiej wiedzy i nie wiem jakie hasła wpisać, żeby to znalazło. To działo mnie najbardziej zastanawiało, teraz już wiem co mam robić.

Co do offa rzeczywiście, w chińskiej wojnie Ark nie brał udziału.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024