FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-11-13 22:26  [G] Surcouf - Modelarstwo Okrętowe
Jasiek1 

Na Forum:
Galerie - 4
 

Mój drugi wykonany model; cóż - zdjęcia wyciągają każdą niedoróbkę - tym bardzej jestem pod wrażeniem wielu pojawiających się tu modeli.
Pokazuję - bo nikt jeszcze nie pokazał swojego :)
Model o tyle fajny, że prace postępują dość szybko (robota idzie w oczach :)). Części są precyzyjnie spasowane - wszystkie niedoróbki to mea culpa. Jeżeli ktoś bierze się za niego to podpowiem, że kluczem do spasowania elementów kadłuba jest bardzo dokładne wykonanie załamania kadłuba (gdzie opadająca pionowo burta "kładzie się" prawie do poziomu a potem na linii wodnicy ponownie załamuje się w dól). Mi ta sztuka nie wyszła, ale poradziłem sobie inaczej - nadmiar traciłem pod sporym kilem, który przykrył niedociągnięcia.

Uwaga! Produkt nie zawiera flag (w tym przypadku Wolnych Francuzów)...
Nie udało mi się nigdzie doczytać: czy Surcouf dał choć raz ognia z tych swoich dwieście trójek?

Czerwoną część kadłuba musiałem pomalować, bo zastosowałem kiepski kolor do "makijażu" krawędzi - wyglądało to fatalnie.

Polecam początkującym!

 
07-11-13 22:56  Odp: [G] Surcouf - Modelarstwo Okrętowe
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

no i co? Fajny model, mnie mój drugi model tak przyzwoicie nie wyszedł. Gratuluję i proszę o więcej.

 
08-11-13 06:54  Odp: [G] Surcouf - Modelarstwo Okrętowe
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Fajny, bardzo fajny nie ma co marudzic :-)
Popracujesz nad zwijaniem kartonu (lufy) i bedzie dobrze :-) jak juz zacząłeś mobłes wyciąć wszystkie otwory w kadłubie.
Pzdr

 
08-11-13 07:38  Odp: [G] Surcouf - Modelarstwo Okrętowe
Jasiek1 

Na Forum:
Galerie - 4
 

Otwory? A myślałem, że nikt nie zauważy! :)
Co do luf - to tam są takie cięgna do otwierania wlotów po wynurzeniu - może tu się trochę wytłumaczę...
Brakuje jeszcze dwóch masztów położonych wzdłuż burty, ze względu na ich fikuśny kształt ciągle się zastanawiam jak je zrobić....

Post zmieniony (08-11-13 07:41)

 
08-11-13 08:24  Odp: [G] Surcouf - Modelarstwo Okrętowe
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Otwory mogłeś zostawić niewycięte, bo nie wyszły Ci najlepiej. Wycinałeś przed sklejeniem, czy na gotowym kadłubie, bo najlepiej zrobić to przed przyklejeniem poszycia i użyć do tego Ak-3 OLFY z ostrym ostrzem.

--
Pozdrawiam!

 
08-11-13 08:45  Odp: [G] Surcouf - Modelarstwo Okrętowe
Jasiek1 

Na Forum:
Galerie - 4
 

Miałem wcale nie wycinać. Już po sklejeniu doszedłem do wniosku, że namalowane otwory są słabo podkreślone i, wicie rozumicie, igłą lekarską wydziergałem jedną burtę. Teraz myślę, że przymaskuję te otwory rdzą - nieregularne plamy powinny ukryć niedoskonałości cięcia... Jak myślisz?

 
08-11-13 13:28  Odp: [G] Surcouf - Modelarstwo Okrętowe
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie wiem czy to coś da. Spróbuj posmarować brzegi otworów wikokem. Powinien trochę zaokrąglić postrzępione brzegi i wtedy możesz pomyśleć o rdzy.

--
Pozdrawiam!

 
08-11-13 13:32  Odp: [G] Surcouf - Modelarstwo Okrętowe
Jasiek1 

Na Forum:
Galerie - 4
 

To nie tyle postrzępione brzegi ile "kotłująca" się w środku pianka...

 
08-11-13 14:36  Odp: [G] Surcouf - Modelarstwo Okrętowe
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Skoro to pianka to możesz jeszcze spróbować czymś cienkim wepchnąć ją głębiej albo wydłubać, żeby nie było jej widać. Można też nic nie robić i skleić coś innego wykorzystując nabyte umiejętności i doświadczenie. Każdy kolejny model jest lepszy, więc ten można potraktować jako poligon doświadczalny.

--
Pozdrawiam!

 
08-11-13 15:14  Odp: [G] Surcouf - Modelarstwo Okrętowe
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładny dziwoląg,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024