FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
07-11-13 07:54  Odp: [R]MM 8/1975 MiG-21UM Mongol-B
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

OKLASKI za pracę w gimpie , też się tym bawię i widzę kawał dobrej roboty.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
07-11-13 09:28  Odp: [R]MM 8/1975 MiG-21UM Mongol-B
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Szkoda, że MM na prawdę tego modelu nie wydał. Przyznam, że w pierwszej chwili dałem się nabrać :-) Kapitalne malowanie, szkoda tylko że numer boczny się trochę rozjechał.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
07-11-13 09:42  Odp: [R]MM 8/1975 MiG-21UM Mongol-B
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Ciekawa rzecz. Statki latające konstrukcyjnie wywodzące się z ZSRR noszące nasze barwy otrzymywały i nadal otrzymują fantazyjne malowania (chociażby ostatnio Mi-14PŁ Orka czy malowania Migów 29 będące hołdem dla polskich pilotów walczących podczas II WŚ). A tymczasem prezentujące zachodnią myśl techniczną F-16, C-130 i C-295 odznaczają się in minus nudnym szaro-szarym kamuflażem. Z czego to wynika? Czy z tego, że w maszynach tych nie ma "słowiańskiej duszy" więc odstręczają polskich domorosłych artystów wywodzących się z kręgów personelu obsługi technicznej od ich upiększenia?

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
07-11-13 09:54  Odp: [R]MM 8/1975 MiG-21UM Mongol-B
Grisha 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Zboczysław Ty... Ty... już miałem do kiosku lecieć :)

 
07-11-13 10:00  Odp: [R]MM 8/1975 MiG-21UM Mongol-B
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

stachooo wiem ze numer takt rozjechany. Przed wydrukiem poprawiałem go na milimetry ale jeszcze za mało jak się okazało. Gdyby był na jednym segmencie to nie było by problemów.
Grisha no wiesz za 13 zł sam bym się skusił :D za tą cenę nie zwracałbym nawet uwagi na licznie występujące błędy w modelu.

 
07-11-13 11:15  Odp: [R]MM 8/1975 MiG-21UM Mongol-B
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

MirZ - widziałeś smocze malowanie Kamanów?? Wiadomo że prędzej wymalujesz fantazyjnie starego poloneza niż nowego passata ;-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
09-11-13 00:12  Odp: [R]MM 8/1975 MiG-21UM Mongol-B
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Doszły kolejne drobiazgi z kabiny i oszklenie (udało się już za drugim podejściem :) Później wykonałem jeszcze kilka kabinek. Koncepcja wnętrza kabiny, a raczej jej brak zaszła w trakcie wycinania i sklejania. Fotele dopasowane z GPMu. Srednio przypominają Km-1 ale lepsze to niż nic. Z założeniem oszklenia też będzie problem, ale o tym następnom razom. Oto efekty:

, , , , , , , , , .

POZDRO

Post zmieniony (09-11-13 00:12)

 
09-11-13 02:53  Odp: [R]MM 8/1975 MiG-21UM Mongol-B
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Fantastyczna robota!
Od jakiegos czasu kombinuje z tym samym modelem ale w malowaniu Finskim.Bedzie tak w wersji F-13 jak i dwu miejscowej.Robie to na piechote w Fotoszopce i idzie mi raczej mocno powoli.
Niektore z moich wypocin sa w galerii projektu grupowego MM.

 
11-11-13 21:47  Odp: [R]MM 8/1975 MiG-21UM Mongol-B
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Witam.
Nadeszła kolejna aktualizacja Migacza. Zapraszam do oglądania.
Dziś na tapecie kabina tj jej oszklenie, skrzydełka, i stery wysokości.
Szkielet, stelaż oszklenia czy jak to się nazywa profesjonalnie w lotnictwie sam nie wiem wydrukowany na papierze 80g i przyklejony na klej wikolowy do wytłoczki. Turkusowe wnętrze też przykleiłem od środka. Jak wyszło? Średnio generalnie. Musiał doklejać przód owiewki z przodu. Dobrze że miałem wydrukowaną tą część w dwóch egzemplarzach.

, , , , , ,
Samo oszklenie tez średnio leży na kadłubie. A raczej wnętrze kabiny i poszycie chyba średnio dobrze uformowałem.

Skrzydełka. Poszło w miarę dobrze, tylko że zrąbałem na etapie wydruku skrzydłową wnęke podwozia. Wydrukowałem dwa lewe. No to trzeba było znowu porzeźbić.

, , , , , , , , ,

Stery wysokości bez problemu. Trzeba tylko podocinać końcówki, gdyż wygląda na to że nie były symetryczne. One są narysowane tak jak w oryginalnym MMie w przeciwieństwie do skrzydeł, które wyrysowałem od początku na podst. planów z netku.

, , ,

Mocowanie skrzydeł i steru na patyczku do szaszłyków i wykałaczkach.

,

Na koniec wszystko złożone na sucho.



Egzemplarz próbny testowy pomalowałem srebrnym dupli kolor. Chcę zrobić Miga z oczami n.b 9313.

, , .

POZDRO

Post zmieniony (11-11-13 21:59)

 
12-11-13 10:40  Odp: [R]MM 8/1975 MiG-21UM Mongol-B
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie wygląda to co dotychczas skleiłeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024