FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
12-12-13 16:33  Odp: [R] Curtiss Tomahawk II B (Kartonowy Arsenał 1/2012)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Witam!

Dziękuję Panowie za miłe słowa!

Do końca pozostało niewiele, ale przede mną chyba najtrudniejszy etap - te wyoblenia, osłony komory podwozia. Poza tym lotki, stery (już gotowe, czekają na końcowy montaż), klapy, śmigło, podwozie, osłona kabiny i kilka dupereli.

Kilminster - przy następnej aktualizacji wrzucę zdjęcie wnęk na lotki. O ile mnie pamięć nie myli to nie było tam problemu. Od wewnętrznej strony zrobiłem tylko rowek, żeby się ładnie zagięło i uformowałem to na gumce.

Mam jeszcze pytanie dotyczące koloru Azur Blue (ten piękny niebieski na spodzie). Jak mieszaliście ten kolor? Czy może użyliście gotowej farby? Za cholewę nie mogę go wymieszać, krążę cały czas gdzieś nieopodal, ale to cały czas nie jest to... Oczywiście w ostateczności mogę kupić Humbrola, ale do tej pory zawsze jakoś sobie radziłem bez tego cuda.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
12-12-13 16:54  Odp: [R] Curtiss Tomahawk II B (Kartonowy Arsenał 1/2012)
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Przy mieszaniu tego kolorku kieruj się w stronę delikatnego fioletu. Ja mieszałem biały , niebieski i czerwony. Powodzenia.

 
12-12-13 18:59  Odp: [R] Curtiss Tomahawk II B (Kartonowy Arsenał 1/2012)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Spróbuję. Też mieszam biały, czerwony i niebieski. Z tym, że niepotrzebnie chyba dodaję odrobinę czarnego, zobaczę jak wyjdzie bez.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
12-12-13 19:02  Odp: [R] Curtiss Tomahawk II B (Kartonowy Arsenał 1/2012)
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

A zapomniałem, prawie zawsze przełamuję kolory jasnym szarym.;-)

 
12-12-13 20:12  Odp: [R] Curtiss Tomahawk II B (Kartonowy Arsenał 1/2012)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Ha, mam już ten kolor :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
27-12-13 18:05  Odp: [R] Curtiss Tomahawk II B (Kartonowy Arsenał 1/2012)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Wrzucam kolejną porcję zdjęć z budowy, mam nadzieję, że to już ostatnia i w następnym poście będę mógł pokazać gotowy model. Chciałem go ukończyć jeszcze w 2013 i choć jest on już prawie gotowy to myślę, że nie uda się tego dokonać. Wymęczył mnie trochę i im bliżej końca tym bardziej mi się nie chce.



Tak jak ostatnio pisałem popełniłem kilka błędów na kadłubie i nie mogłem na niego patrzeć, straciłem chwilowo chęć do dalszej budowy. Zmieniłem więc nieco taktykę, schowałem kadłub do pudła i zabrałem się za całą resztę. Powstały elementy usterzenia, stateczniki i stery:



Koła (tutaj wersja przed malowaniem):



Kołpak śmigła:



Klapy, oj było wycinania przy tym. Z tym, że wyciąć to jeszcze nie jest najgorsza rzecz, retusz to było wyzwanie. Łącznie poświęciłem temu około 6 godzin. Wypadałoby jeszcze tego nie pomieszać, bo przecież każde żeberko jest trochę inne...





Następnie zabrałem się za najtrudniejszy etap budowy, czyli te przeklęte wnęki na podwozie.



Do tego momentu szło łatwo...:



...ale potem pojawiły się te cztery elementy:



O ile z tymi paskami poradziłem sobie całkiem nieźle to "bąble" wyszły dramatycznie i chyba będę je musiał pomalować. Owe "bąble" nie są jeszcze przyklejone, dlatego na zdjęciu ich nie ma:



I jeszcze zdjęcie wnęki na lotkę, o którym zapomniałem ostatnio:



--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
27-12-13 23:32  Odp: [R] Curtiss Tomahawk II B (Kartonowy Arsenał 1/2012)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Wszystko zmierza ku pięknemu końcowi, w zasadzie pozostał montaż gotowych elementów. Powtórzę, że mam sentyment do relacji ponieważ przed oczami mam moje problemy z modelem (np. błąd polegający na uprzednim przyklejeniu żeberek klap i późniejsze przewlekanie drutu, brrrrr....) . Co do wnęki na lotki - nie będę już tego drążył, chociaż do końca nie jestem przekonany, pozostałe fragmenty (kołpak, lotki, klapy) bardzo OK dla mnie.
Pytanie pozakonkursowe: jak wstawiasz zdjęcia z Photobucketa że wyświetlają się "czysto", bez reklam i dodatków ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
28-12-13 11:07  Odp: [R] Curtiss Tomahawk II B (Kartonowy Arsenał 1/2012)
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Z tej całej drobnicy najbardziej podoba mi się kołpak śmigła.

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
28-12-13 22:08  Odp: [R] Curtiss Tomahawk II B (Kartonowy Arsenał 1/2012)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Kilminster - co do tej wnęki jeszcze - lotka pasuje, więc jest w miarę okej. Być może jest trochę za mało wklęsła. Co do Photobucketa - używam linkera, do pobrania w dziale testy. Kopiuję do niego direct link i za jego pomocą przekształcam, kopiuję i wklejam na forum.

Zbig - podjadę do Gdyni do Akwarium i zrobię mu zdjęcia z żywym rekinem :-)) A tak na serio to jeszcze o tym nie myślałem, za daleko do końca :-) Na pewno zrobię mu kilka zdjęć razem z Hurricane IID, Bf-109 E-7 Trop i F-4 Trop. Będzie afrykańsko i pustynnie.

Mirku, fakt - kołpak ma swój urok. Jak go dokleiłem to model od razu zaczął mi się podobać bardziej :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
26-01-14 14:36  Odp: [R] Curtiss Tomahawk II B (Kartonowy Arsenał 1/2012)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Tomahawk został ukończony ponad tydzień temu, ale nie miałem czasu żeby zrobić zdjęcia. W końcu znalazłem chwilę i mogę zaprezentować Wam galerię. Zanim jednak przejdę do niej chciałbym dokończyć w kilku zdaniach relację z budowy.



Na "ostatniej prostej" (która w tym przypadku była wyjątkowo długa) dokleiłem do kadłuba wszystkie przygotowane wcześniej elementy (klapy, lotki, stery, podwozie, pokrywy podwozia i chłodnicy, łopaty i kołpak śmigła, maszt anteny, rury wydechowe, lufy karabinów maszynowych, rurkę Pitot'a, celownik...). Wykonałem osłonę kabiny pilota korzystając z gotowej wytłoczki (ramki naklejałem butaprenem). W końcu zrobiłem także wyoblenia osłon podwozia, które pierwotnie chciałem zrobić w standardzie, a ostatecznie skończyły pomalowane. Moim skromnym zdaniem wyszło im to na dobre.
Model mógł wyjść lepiej, podczas budowy popełniłem parę prostych błędów, które niestety widać. Mimo tego podoba mi się i jestem z niego zadowolony. To chyba najważniejsze w tej całej zabawie.

Galeria tym razem bez fajerwerków, za oknem śnieg więc nie ma możliwości zrobić tej maszynie sesji w plenerze. Głupio by wyglądał z pustynnym kamuflażem na tle zimy. W przyszłości wstawię zdjęcia z Messerszmitami w wersji TROP oraz z pustynnym Hurricane'm. Zapraszam do oglądania!















Więcej zdjęć TUTAJ

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024