FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
08-11-13 08:26  Odp: [R] Curtiss Tomahawk II B (Kartonowy Arsenał 1/2012)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Spora widownia się zebrała, bardzo mi miło i dziękuję!

Zbyszku, czym jest SKS?

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
08-11-13 10:17  Odp: [R] Curtiss Tomahawk II B (Kartonowy Arsenał 1/2012)
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Szkolne Koło Sportowe

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
08-11-13 10:26  Odp: [R] Curtiss Tomahawk II B (Kartonowy Arsenał 1/2012)
Greg77   

SKS - to raczej Zespół SKS- Starość K... Starość- tak to medycznie jest kwalifikowane;)
Każdego czeka.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
08-11-13 12:15  Odp: [R] Curtiss Tomahawk II B (Kartonowy Arsenał 1/2012)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Konrad- to byłoby za proste...:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
18-11-13 14:08  Odp: [R] Curtiss Tomahawk II B (Kartonowy Arsenał 1/2012)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Witam!

Wstawiam kolejną porcję zdjęć z budowy modelu samolotu Curtiss Tomahawk. Gdy po ponad miesiącu grzebania w kabinie, gdzie postępów nie było prawie widać, zasiadłem do budowy kadłuba i skrzydeł prace nabrały dużo większego tempa. Przynajmniej tak się wydaje, bo model rośnie jak na drożdżach.

Po oklejeniu kabiny skierowałem się ku tyłowi. Dwa kolejne segmenty są dodatkowo wzmocnione podposzyciem. Posłużyły mi za nie elementy przeznaczone dla alternatywnej wersji oznakowania. Wypuściłem z nich tylko ząbki i odpowiednio skróciłem. Wyszło całkiem sympatycznie, a przede wszystkim solidnie. Zepsułem trochę łączenie na lewej burcie nad kokardą. Jedno pociągnięcie papierem ściernym za dużo (jeszcze przed sklejeniem) i musiałem wyretuszować zeszlifowane miejsce.



Kolejny etap budowy to skrzydła. Najpierw oczywiście powstał szkielet. W tym przypadku to jak układanie puzzli. Wyciąłem, wyretuszowałem i uformowałem poszycie skrzydeł, skleiłem reflektor oraz luki podwozia głównego. Wyciąłem także otwory, przez które wypadały łuski po nabojach (a szkielet pod nimi pokryłem czarną farbą). Kiedy wszystko było już przygotowane okleiłem szkielet poszyciem. Poszło tak gładko, że aż ciężko mi w to uwierzyć.



Na dwóch zdjęciach poniżej widać element poszycia skrzydła po uformowaniu. Sam trzyma kształt, wystarczy nałożyć go na szkielet:





Obecnie model wygląda tak jak na dwóch ostatnich zdjęciach. Teraz zabieram się za paszczę rekina :-)





Dużo więcej zdjęć z tego etapu budowy można zobaczyć na moim blogu, zapraszam!
Ciąg dalszy wkrótce!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
18-11-13 15:57  Odp: [R] Curtiss Tomahawk II B (Kartonowy Arsenał 1/2012)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Już wygląda bardzo ładnie, a jak dostanie ,,paszczę" to dopiero będzie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-12-13 08:32  Odp: [R] Curtiss Tomahawk II B (Kartonowy Arsenał 1/2012)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Przygotowałem kolejną porcję zdjęć z budowy Tomahawka. Powstała przednia część kadłuba z charakterystyczną szczęką. Nie było łatwo, ale się udało. Niestety nie obyło się bez popełnienia błędu...



Szkielet jest bardzo rozbudowany, ale dobrze przemyślany. Musiałem go tylko trochę wyszlifować. Chwyty powietrza są dosyć trudne do uformowania ze względu na to, że z tyłu mają inny przekrój niż z przodu. Ich poprawne wykonanie umożliwia zastosowanie kształtowników dostępnych w wycinance.



Słonik:



Wycięte poszycie:





Sklejone skorupki:





Następnie połączyłem skleiłem wszystko w całość. Niestety trochę spaprałem sprawę. "Wyłożyłem się" na czymś bardzo prostym: źle przykleiłem osłony otworów wylotowych z kadłubowych km-ów i musiałem je odklejać i poprawiać. Karton takich błędów nie wybacza więc widać to wyraźnie. Na górnej części poszycia są widoczne ślady tej operacji, powstały też szpary na styku kadłuba i osłon.















Za jednym zamachem przykleiłem też przejścia kadłub-skrzydło. Nie było łatwo, ale chyba się udało. Dzięki temu mogłem dokleić także tę długą rynnę pod kadłubem.







Ciąg dalszy wkrótce. Więcej zdjęć TUTAJ

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
11-12-13 09:21  Odp: [R] Curtiss Tomahawk II B (Kartonowy Arsenał 1/2012)
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
"Stachooo" tak sobie od czasu do czasu podglądam Twoją relację i pomyślałem, że trzeba coś naskrobać; -) wykonałeś już kawał dobrej roboty w niespełna 3 miesiące z małym hakiem a model już prawie gotowy jego wykonanie świetne zdjęcia rewelacyjne czekam na galerie końcową…
Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
11-12-13 19:27  Odp: [R] Curtiss Tomahawk II B (Kartonowy Arsenał 1/2012)
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Modelik dość trudny, ale radzisz sobie dość dobrze. Fajnie tak popatrzeć jak ma się to już za sobą. Kibicuję i dalej podpatruję. Pozdrawiam.

 
11-12-13 21:00  Odp: [R] Curtiss Tomahawk II B (Kartonowy Arsenał 1/2012)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Oglądam - wspominam - podziwiam. Fajnie jest przypominać sobie wszystkie niuanse (o rany ! rzeczywiście było "tam" tyle części !) budowy, kiedy model już stoi na półce. Bardzo ładnie wszystko się uzupełnia u Ciebie. Nie mogę tylko dostrzec wyraźnie jak zamknąłeś skrzydło tam gdzie jest wnęka na lotkę. Pamiętam, że ten fragment miał kształt litery "s" w przekroju i ciężko (dla mnie) było to spasować

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024