FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-11-13 20:33  [R] Mi-24D Hind [AH 3-4/2013]
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Cześć,

Nie jestem osobą odpowiednią do tego, ale zakładam relacje z budowy najnowszego modelu z wyd. Andrzeja Halińskiego.

Na wieść o ukazaniu się Hinda, złapałem chorobę wściekłych krów, tzn. "Muuuuuuuszeeee go mieć!" a gdy już zdobyłem, to go pociąłem w myśl złotej zasady króla Juliana, "A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu!"

To teraz pierwsze fotki:

Okładka:


I początek budowy:


To co widać na zdjęciach jest efektem długiego weekendu. Niestety dopiero po przyklejeniu szafki do kadłuba, przypomniałem sobie że powinny być zainstalowane rączki. Trochę nierówno to wszystko wyszło, ale inaczej nie będzie :/

Ponadto, przed wyjściem do pracy złapałem model żeby mu zrobić kilka zdjęć, i próbował ode mnie uciec co skończyło się lotem ku ziemi z balkonu. Na szybko nic nie zauważyłem, ale teraz przy wstawianiu zdjęć zobaczyłem zgięcie rogu szafeczki :/ Nic to, poprawi się, i tak małe straty jak na 4 metrowy lot :)

Na początek to tyle, do następnego razu! :)

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
04-11-13 23:28  Odp: [R] Mi-24D Hind [AH 3-4/2013]
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Wow... Spodziewałem się sporej widowni, ale i tak jestem troszkę przerażony :|

Rafael- Ale ten oblot odbył się przy akompaniamencie "biiip mać!! Gdzie sie wyrywasz!?" więc sie nie liczy :P

Jasiek- Dziękuje za propozycje, ale nie będę Ci odbierał materiałów do budowy :D :P

Master Blaster- Sądzę że nie dacie mi zostawić tego projektu rozgrzebanego ;)

Do następnego!

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
05-11-13 16:41  Odp: [R] Mi-24D Hind [AH 3-4/2013]
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Wisa- model zaimpregnowałem Caponem prosto z puszki, jednokrotnie od strony zadruku za pomocą zmywaka kuchennego. A do retuszu używam farbek Tempera odpowiednio wymieszanych :)
konradoo- jeśli będę miał jakieś problemy to sie zgłosze :)

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
05-11-13 17:40  Odp: [R] Mi-24D Hind [AH 3-4/2013]
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Zmywak kuchenny tzn. ta gąbka do mycia naczyń. Ucinam z niej pasek szerokości ok. 2 cm, maczam "miękką" stroną w caponie i smaruje w miarę równo arkusze :) Ot, cała filozofia. Jak drukowałem gąsienice na drukarce laserowej to zamiast smarowania, delikatnie uderzałem namoczoną gąbką żeby nie uszkodzić wydruku. Znaczy coś tam się uszkodził, ale w znacznie mniejszym stopniu :)

--

Post zmieniony (05-11-13 17:53)

 
07-11-13 19:09  Odp: [R] Mi-24D Hind [AH 3-4/2013]
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Cześć,

Mała aktualizacja, przybyła druga szafka.




A w międzyczasie cały czas trwa rzeźbienie reszty szkieletu :)

Do następnego! ;)

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
20-11-13 23:28  Odp: [R] Mi-24D Hind [AH 3-4/2013]
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Cześć,

Żebyście nie zapomnieli, malutki postęp ;)





Jak widać, relacja będzie baaaardzo powolna. Co gorsze, jest coraz mniej czasu na modelowanie :/

Do następnego ;)

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
03-01-14 20:09  Odp: [R] Mi-24D Hind [AH 3-4/2013]
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Cześć Wszystkim ;) Po dość długim czasie kolejna aktualizacja. Z tego miejsca chciałbym przeprosić Was za jakość zdjęć, ale niestety na słoneczko nie zdążyłem :( A teraz co przybyło przy modelu:

Fotele. Oba! I w Dodatku niewiele brakuje do skończenia ławce przedziału desantowego ;)



Rozbudowuje się kabina operatora:



I to co pochłonęło sporo czasu czyli szkielet. Na zdjęciu w wersji .RAR :)



Mam nadzieje że następna aktualizacja pojawi się szybciej niż za miesiąc :)


I trochę spóźnione, WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU! :)

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
18-01-14 15:03  Odp: [R] Mi-24D Hind [AH 3-4/2013]
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Wisa jeśli możesz, napisz mi o co dokładnie Ci chodzi, najlepiej na maila, dziewinski_w@wp.pl Niestety nie masz ujawnionego Twojego maila w profilu więc muszę tutaj Ciebie prosić o to.

Laszlik trochę poprawione zdjęcia, przy okazji dokumentujące mały postęp ;)



--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
05-02-14 02:13  Odp: [R] Mi-24D Hind [AH 3-4/2013]
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Czołem!

Po miesiącu ciszy, udało się coś posklejać:



Trochę pod szlifowałem, pokombinowałem i wszystko pasowało. A potem nałożyłem kleju i pasowanie szlag trafił :(
Ale jakiejś specjalnej tragedii nie ma. Teraz uzupełnić braki w retuszu i umyć od środka okna i będzie cacy.

Co więcej, w związku z "redukcją kosztów zatrudnienia" będę miał sporo czasu pomiędzy wizytami w PUP'ie a modelem, więc jest szansa na szybsze aktualizacje ;)

A teraz drogie dzieci, pocałujcie misia w YYY... wróć!. Miś mówi Wam dobranoc :)

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
05-02-14 17:36  Odp: [R] Mi-24D Hind [AH 3-4/2013]
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Stebastian docelowo planuje zrobić model w wersji tuż przed startem, tj. pozamykane wszelakie drzwi, podwieszone uzbrojenie. Czyli drzwi nie wycinałem ;)

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
07-02-14 15:31  Odp: [R] Mi-24D Hind [AH 3-4/2013]
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Czołem,

Okleiłem kabinę poszyciem zewnętrznym.

O ile prawa burta jako tako wyszła:


To lewa już dużo gorzej.

Przy łączeniu z kabiną wyszła szpara miejscami mająca ok 1mm. Łączeniu z poprzednim segmentem też sporo brakuje do piękna.


I na zakończenie, kolejna porażka czyli sam nosek Łani:

Jeszcze trochę uzupełnię szpary, wygłaskam, może jakoś będzie to wyglądało

Do Następnego ;)

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
08-02-14 22:15  Odp: [R] Mi-24D Hind [AH 3-4/2013]
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Czołem,

Udało się zrobić kilka lepszych zdjęć:




pozdro, w.

--

Post zmieniony (08-02-14 22:15)

 
08-02-14 22:27  Odp: [R] Mi-24D Hind [AH 3-4/2013]
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Jasiek po dwóch piwach to nie tylko kobiety ale i modele wydają się piękniejsze :P

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
13-02-14 17:49  Odp: [R] Mi-24D Hind [AH 3-4/2013]
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Czołem,

Nad dziobkiem jeszcze popracuje, zresztą wszystkie szczeliny będę uzupełniał jakimś CA.
Mam nadzieję że efekt końcowy będzie lepszy niż obecnie :)

Windus jak już tak gaworzymy, to jak się Oyodo czuje? :P

Niedługo wstawię jakieś zdjęcia ;)

P.S. Drzwi zamknięte będę bronił i basta! :D

--

Post zmieniony (13-02-14 19:51)

 
12-06-14 18:20  Odp: [R] Mi-24D Hind [AH 3-4/2013]
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Witam.

Bardzo dawno mnie tu nie było, ale trzeba odkurzyć wątek. Ci którzy byli we Wrocławiu, mieli okazję na żywo zobaczyć jak wygląda mój pokrak. Tym którzy nie przyjechali, pokazuję te "zdjęcia" żeby wiedzieli że model cały czas powstaje ;)



Do, mam nadzieję szybszego, zobaczenia ;)

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
02-12-14 19:27  Odp: [R] Mi-24D Hind [AH 3-4/2013]
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Niestety postępy jeśli jakieś się pojawiają, to są bardzo mizerne :(

Postaram się, ale nie obiecuje, że w ciągu kilku dni zrobię parę zdjęć z stanu obecnego ;)

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024