FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
05-11-13 14:40  Odp: [R] Tatra OA vz. 30 - Attimon, 1:24 (1:25?)
Edekyogi 

 

Pan tu, Panie Sturmovik, relacje sobie zakładasz, modele sobie kleisz, ludziom fotki pokazujesz - a my na pytanie w Zagadkach czekamy ;-))

 
08-11-13 21:13  Odp: [R] Tatra OA vz. 30 - Attimon, 1:24 (1:25?)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

No dobra.
Z braku czasu zrobiłem mniej niż myślałem, znaczy - dorobiłem parę elementów do zespołu tylnych mostów, w tym podwiesiłem jeden z tłumików wydechu, i zabrałem się za karoserię. Na razie jak widać jest sklejone pudło - tylko zewnętrzna warstwa, poza maską. Jak widać, maska jest otwieralna.
Model jest naprawdę prosty, kolory świetnie zgrane, dopasowanie części bez zarzutu; z drugiej strony problem sprawia dość miękki karton, trudno całkowicie uniknąć zagnieceń na dużych częściach. I powtórzę - karabiny maszynowe zrobię w oparciu o GPM-owskiego Brena, po odrzuceniu dwójnogu, uchwytu do przenoszenia i oczywiście zmianie magazynka :-)
Czas na zdjęcia.


--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
09-11-13 16:32  Odp: [R] Tatra OA vz. 30 - Attimon, 1:24 (1:25?)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Karoseria zmontowana, jeszcze do doklejenia w paru miejscach; pokazowo na sucho włożyłem podłogę - wkleję ją dopiero po zamontowaniu w podłodze skrzyni biegów i wału napędowego, i też raczej po zamontowaniu karabinu maszynowego w przedniej płycie, a z tym niestety może potrwać. Co do samej karoserii, brakuje jeszcze kilku detali (osłony wizjerów, osprzęt saperski, tablice rejestracyjne itp.), kół zapasowych (od wewnątrz na bocznych ścianach tylnego przedziału) i oczywiście błotników. Retusz poczeka do skończenia detalizacji oczywiście. Drzwi pozostawię otwarte na stałe, więc zamontuję na samym końcu.

Jak widać, zawias maski niestety nie przeżył; zatem albo uda mi się wymyślić jakieś rozwiązanie zastępczo-tymczasowo-demonstracyjne, albo maska będzie po prostu odejmowana. Zobaczę.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
09-11-13 16:56  Odp: [R] Tatra OA vz. 30 - Attimon, 1:24 (1:25?)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Tempo pracy znakomite :) to i modelu przybywa.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-11-13 20:54  Odp: [R] Tatra OA vz. 30 - Attimon, 1:24 (1:25?)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Sturmovik napisał:silnik i zawieszenie będzie wymagało malowania; nadwozia się raczej nie da

To dlaczego nie retuszujesz nadwozia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-11-13 20:58  Odp: [R] Tatra OA vz. 30 - Attimon, 1:24 (1:25?)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Tak jak napisałem - retusz zrobię po podoklejaniu wszystkich części, a w szczególności po zmontowaniu wieżyczki. Nie lubię mieszać farb po kilka razy.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
17-11-13 14:46  Odp: [R] Tatra OA vz. 30 - Attimon, 1:24 (1:25?)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Żeby nie było, że nic nie robię... obecnie zająłem się detalami mało widocznymi w ogólnym postępie budowy, innymi słowy nie ma co pokazywać, chociaż prace idą naprzód.
Inną sprawą są karabiny maszynowe, co już nie raz sygnalizowałem. Na poniższym zdjęciu karabin z wycinanki jest po prawej - ależ takie spartolenie ledwo by uszło w 1:50, a klejąc kuter G-5 w skali 1:100 kaem też robiłem bardziej zdetalizowany.
Postanowiłem oprzeć się na kaemie Bren z modelu Universal Carrier wyd. GPM - na zdjęciu części po lewej. Z kaemu oryginalnego przejmę kolbę i magazynek, ponadto trzeba dać dłuższą rurę gazową (prawie do wylotu lufy) i cokolwiek przesunąć celownik do przodu, za to odrzucić dwójnóg i uchwyt na lufie (przynajmniej do wersji pancernej, na zdjęciach oryginalnych ZB vz. 26 piechoty (i bunkrowych) takie uchwyty są, na zdjęciach Tatr nie widzę ich). W tym momencie kaemy będą musiały być malowane.


--

Post zmieniony (17-11-13 15:15)

 
17-11-13 15:36  Odp: [R] Tatra OA vz. 30 - Attimon, 1:24 (1:25?)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Dla porównania - oryginalne ZB vz. 26 z Darkoviček.


--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
19-11-13 22:18  Odp: [R] Tatra OA vz. 30 - Attimon, 1:24 (1:25?)
Matti 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No Adam wreszcie coś co można oglądać bez lupy : )

--
"To że nic nie mówię, nie znaczy że nie mam nic do powiedzenia"

 
24-11-13 19:45  Odp: [R] Tatra OA vz. 30 - Attimon, 1:24 (1:25?)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Prace ostatnio spowolniły - biurko miewam okupowane przez Anguę :-)
Dopiero teraz do końca skompletowałem silnik ze skrzynią biegów i sprzęgłem oraz zespół tylnych mostów - na zdjęciach oba zespoły przed malowaniem (silnik) i retuszem (zawieszenie). Przede mną błotniki i wieża.


Model jest tak skonstruowany, że kierownicę mogę założyć tuz przed zmontowaniem karoserii z podwoziem, a koło kierownicy przykleić dopiero in situ po zamocowaniu kolumny, czyli przez drzwi - tak samo jak kadłubową Zbrojovkę. Konstrukcja niby banalna, a takie kwiatki...

--

Post zmieniony (25-11-13 20:30)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024