FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-11-13 08:39  [G] ORP Wicher 1:400 JSC
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Chciał bym pokazać dawno temu zbudowany model okrętu z wydawnictwa JSC, jest to ORP Wicher model prosty i przyjemny w klejeniu.



Pozdrawiam Michał.

 
03-11-13 08:59  Odp: [G] ORP Wicher 1:400 JSC
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Być może prosty ale widać że i pracochłonny. Jako wisienki na torcie brakuje obramowania podstawki bo widać brzegi folii . Pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
03-11-13 09:45  Odp: [G] ORP Wicher 1:400 JSC
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję ukończenia modelu. Czysto i dokładnie sklejony. Podoba mi się. Popieram Alskiego co do podstawki.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-11-13 10:48  Odp: [G] ORP Wicher 1:400 JSC
kari   

Gratuluję wykonania. ... i jedna uwaga: litera "W" na burcie winna znajdować się nieco bliżej dziobu.
----------------------------------------------------------------------------------

 
03-11-13 12:05  Odp: [G] ORP Wicher 1:400 JSC
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

ładny
uwagi - W - jak tak wydrukowali mogło zostać - tyle ,że jest trochę za daleko w tył przesunięte.
2
Powinen - stać na kotwicy - bo brak śladu torowego i fal odchodzących od dziobu w kierunku rudy i rozchodzących się na makiecie wody - opuść kotwicę , wtedy będzie naturalnie, a tak trochę dziwne - zwracaj na takie szczegóły uwagę .

Wicher mi się zawsze podoba.

 
03-11-13 13:11  Odp: [G] ORP Wicher 1:400 JSC
kari   

modellot1, 1 "tego" znaczy się "W" nie wydrukowali na burcie, tylko sama litera była wydrukowana osobno (do wycięcia i samodzielnego przyklejenia);
2 okręt nie musi stać na kotwicy, może także stać w dryfie (i też nie będzie widać farwatera i kilwatera) i tak pewnie chciał wykonawca.
-------------------------------------------------------------------------------------

 
03-11-13 13:27  Odp: [G] ORP Wicher 1:400 JSC
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jak kotwica to dodatkowo kula na dziobie, jak dryf flaga kodu "B". -:))

 
03-11-13 13:45  Odp: [G] ORP Wicher 1:400 JSC
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Autor tego modelu na pewno chciał tak szybko dokończyć podstawkę i na półkę, nie zastanawiał się czy model okrętu będzie miał przedstawiać okręt w marszu lub w dryfie, po prostu zrobił ją trochę na sztukę. Dziękuję że model się podoba, mimo tej litrki która też tak na oko jest naklejona.

Pozdrawiam Michał.

 
03-11-13 14:13  Odp: [G] ORP Wicher 1:400 JSC
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

O kuli na dziobie -nie pisałem , bo nie każdy wie jak to ma być (lepiej wcale niż żle)- ale w dryfie to raczej nie.

A tak mi się podoba - tylko morze w ruchu - jest trudne - a tak łatwo na kotwicy oszukać to czego się nie umie zrobić

Uważam ,że to co podałem jest sprytnym wyjściem z sytuacji .
Nikt wtedy nie ma prawa się przyczepić .

I nie trzeba robić dymu z kominów ,które i Wicher - Rapsodia Bałtyku i też okręty typu Grom- słynne zdjęcie z Morza z 37 i z kroniki PAT - Grom w pełnej prędkości - kurzy z kominka i pruje po morzu jak pendolino.

To co podaję to są takie małe triki , co pozwalają obejść zagadnienie ,które jest zbyt trudne do realistycznego wykonania.
I to nie jest krytyka - tylko pomysł na inne spojrzenie na całość - przy każdym modelu .

Nie ma co gdybać - wybiera się scenkę bardziej realistyczną do której nie trzeba dorabiać ,żeby ją uwiarygodnić ideologi - bo jest oczywista.
Jak okręt stoi - to częściej, a na pewno zdarza mu się częściej stać na kotwicy niż w dryfie- dlatego wybiera się scenkę do której nikt nie ma prawa się przyczepić.
Czy bardzo się mylę z moją propozycją?

Post zmieniony (03-11-13 14:24)

 
03-11-13 14:44  Odp: [G] ORP Wicher 1:400 JSC
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,kiedyś stosowałeś kartonowe relingi ,zarzuciłeś je na rzecz samorobnych ,a obecnie stosujesz fototrawki, postęp widać na Royterze,model efektowny,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
03-11-13 15:04  Odp: [G] ORP Wicher 1:400 JSC
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

JSC w standardzie to nie Jim Baumann i okręciki z tego wydawnictwa mogą z równym powodzeniem stać na gołej półce lub arkuszu barwionego kartonu.
Zablo zrobił wodę i chwała mu za to. Jest ciekawiej.
A realizmem czy też brakiem śladu torowego przy tak uproszczonym modelu za bardzo bym się nie przejmował bo jak już to trzeba by zacząć od załogi ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
03-11-13 17:06  Odp: [G] ORP Wicher 1:400 JSC
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Stary - to nie jest krytyka modelu i czepianie się szczegółów-To piszę tylko dlatego ,żeby zwrócić uwagę na, co się patrzy widząc model na wodzie- Woda statycznie ładna , model ładny .
Można w tysiącach scenerii przedstawiać , nawet podczas sztormu albo zasłony dymnej.
I to jest tylko propozycja rozwiązań najłatwiejszych i wytrzymujących słowa krytyki.

 
03-11-13 17:27  Odp: [G] ORP Wicher 1:400 JSC
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Model wykonany kiedyś ale wszyskie wpisy dotyczą przyszlych wykonań i są merytorycze .
uczące,i budujące (dopingujace) , oby taki slowa 'krytyki' pojawialy sie na tym forum jak najczesciej . Dzięki takim wpisom co róż można się czegoś ,nowego dowiedziec
PS wlasnie leze w szpitalu i czytam wielki leksykon uzbrojenia tom 20 minowce typu jaskółka ,czyta sie jednym tchem ,również o ORP Wicher.

Post zmieniony (03-11-13 17:34)

 
03-11-13 18:21  Odp: [G] ORP Wicher 1:400 JSC
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Stary Jim Bauman robi wszystko dynamicznie - wszystko pięknie ,ale gdzie ten słynny dym z kominów - ja się naoglądałem filmów, zdjęć i kronik -
Dlatego ładna scenka statyczna, jest dla mnie bardziej realistyczna (cumowisko , bunkrowanie na pełnym morzu itp.) niż pancernik przy pełnej prędkości - z chyba ukrytym napędem atomowym - brak dymu.
Dla mnie powód pewnego niedosytu.
Nie mówię ,że morze jestem wstanie lepiej niż on przedstawić - tylko piszę co mi brakuje.
do pełni szczęścia

Post zmieniony (03-11-13 18:22)

 
03-11-13 18:53  Odp: [G] ORP Wicher 1:400 JSC
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dym z komina ciężko jest zrobić realistycznie nawet Baumanowi jak sądzę więc jak się domyślam zamiast zrobić jego nieudolną namiastkę po prostu z niego rezygnuje. I słusznie moim zdaniem.
Ciężko jest jednak zrezygnować z tego powodu ze zrobienia np. niszczyciela w pełnym pędzie z odkosami dziobowymi, łopocącymi flagami i spienionym kilwaterem.
Mimo braku dymu wygląda jednak bardziej bojowo od takiego samego przy nabrzeżu podczas załadunku prowiantu. Ja bym tak właśnie chciał oglądać okręty. Zmagające się z falami.
Ale masz rację. Scenerii i pomysłów na dioramy morskie jest tysiące i każdy ma swoją wizję.
Spojrzałem teraz jeszcze raz na Wichra z tego tematu i zauważyłem że ma banderę na flagsztoku rufowym. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę ale banderę na okręcie wiesza się tam tylko wtedy jak okręt kotwiczy lub cumuje. Jeżeli to prawda to chyba faktycznie trzeba by rzucić kotwicę. Ale jak wspomniałem też wcześniej w tym przypadku realizmem za bardzo bym się nie przejmował :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
03-11-13 20:46  Odp: [G] ORP Wicher 1:400 JSC
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

Fajny Wicherek. gratulacje, Co do podstawki to ramka faktycznie by się przydała, wiem z doświadczenia ze folia lubi się odklejać niestety :(

Pozdrawiam
Jacek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024