FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
03-11-13 15:04  Odp: [G] ORP Wicher 1:400 JSC
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

JSC w standardzie to nie Jim Baumann i okręciki z tego wydawnictwa mogą z równym powodzeniem stać na gołej półce lub arkuszu barwionego kartonu.
Zablo zrobił wodę i chwała mu za to. Jest ciekawiej.
A realizmem czy też brakiem śladu torowego przy tak uproszczonym modelu za bardzo bym się nie przejmował bo jak już to trzeba by zacząć od załogi ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
03-11-13 17:06  Odp: [G] ORP Wicher 1:400 JSC
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Stary - to nie jest krytyka modelu i czepianie się szczegółów-To piszę tylko dlatego ,żeby zwrócić uwagę na, co się patrzy widząc model na wodzie- Woda statycznie ładna , model ładny .
Można w tysiącach scenerii przedstawiać , nawet podczas sztormu albo zasłony dymnej.
I to jest tylko propozycja rozwiązań najłatwiejszych i wytrzymujących słowa krytyki.

 
03-11-13 17:27  Odp: [G] ORP Wicher 1:400 JSC
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Model wykonany kiedyś ale wszyskie wpisy dotyczą przyszlych wykonań i są merytorycze .
uczące,i budujące (dopingujace) , oby taki slowa 'krytyki' pojawialy sie na tym forum jak najczesciej . Dzięki takim wpisom co róż można się czegoś ,nowego dowiedziec
PS wlasnie leze w szpitalu i czytam wielki leksykon uzbrojenia tom 20 minowce typu jaskółka ,czyta sie jednym tchem ,również o ORP Wicher.

Post zmieniony (03-11-13 17:34)

 
03-11-13 18:21  Odp: [G] ORP Wicher 1:400 JSC
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Stary Jim Bauman robi wszystko dynamicznie - wszystko pięknie ,ale gdzie ten słynny dym z kominów - ja się naoglądałem filmów, zdjęć i kronik -
Dlatego ładna scenka statyczna, jest dla mnie bardziej realistyczna (cumowisko , bunkrowanie na pełnym morzu itp.) niż pancernik przy pełnej prędkości - z chyba ukrytym napędem atomowym - brak dymu.
Dla mnie powód pewnego niedosytu.
Nie mówię ,że morze jestem wstanie lepiej niż on przedstawić - tylko piszę co mi brakuje.
do pełni szczęścia

Post zmieniony (03-11-13 18:22)

 
03-11-13 18:53  Odp: [G] ORP Wicher 1:400 JSC
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dym z komina ciężko jest zrobić realistycznie nawet Baumanowi jak sądzę więc jak się domyślam zamiast zrobić jego nieudolną namiastkę po prostu z niego rezygnuje. I słusznie moim zdaniem.
Ciężko jest jednak zrezygnować z tego powodu ze zrobienia np. niszczyciela w pełnym pędzie z odkosami dziobowymi, łopocącymi flagami i spienionym kilwaterem.
Mimo braku dymu wygląda jednak bardziej bojowo od takiego samego przy nabrzeżu podczas załadunku prowiantu. Ja bym tak właśnie chciał oglądać okręty. Zmagające się z falami.
Ale masz rację. Scenerii i pomysłów na dioramy morskie jest tysiące i każdy ma swoją wizję.
Spojrzałem teraz jeszcze raz na Wichra z tego tematu i zauważyłem że ma banderę na flagsztoku rufowym. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę ale banderę na okręcie wiesza się tam tylko wtedy jak okręt kotwiczy lub cumuje. Jeżeli to prawda to chyba faktycznie trzeba by rzucić kotwicę. Ale jak wspomniałem też wcześniej w tym przypadku realizmem za bardzo bym się nie przejmował :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
03-11-13 20:46  Odp: [G] ORP Wicher 1:400 JSC
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

Fajny Wicherek. gratulacje, Co do podstawki to ramka faktycznie by się przydała, wiem z doświadczenia ze folia lubi się odklejać niestety :(

Pozdrawiam
Jacek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024