FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
02-11-13 08:29  [R/G] Mi-24 Mały Modelarz 4/82 ,, Polskie barwy
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Dostałem na matę prawdziwe cudo lat 80. Jest to śmigłowiec Mi-24 Latający w polskim lotnictwie. Domyślam się jakie były emocje wśród modelarzy gdy ten model długo oczekiwany pojawił się w kioskach, patrząc teraz na ten model to raczej tylko z okładki jest to Mi-24. Na początek poszedł do wycięcia i sklejenia szkielet, jakoś to dziwnie wyszło że na tamte czasy modele samolotów był bez szkieletu, w tym wydaniu oba modele miały budowę szkieletową, we współczesnych wydaniach teraz jest rzadkością model bez szkieletu ale to zostawiam już projektantom. Zapraszam więc do relacji z budowy modelu śmigłowca który jest daleki od oryginału.



Coś o samym modelu autorem jest pan Wiesław Bączkowski, skala podana w instrukcji to 1:33.

Pozdrawiam Michał.

Post zmieniony (26-11-13 10:41)

 
02-11-13 09:28  Odp: [R] Mi-24 Mały Modelarz 4/82 ,, Polskie barwy
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Zablo zaczynasz wymiatać z modelami jak stanisław.z, jak ja bym chciał tak samo nie marnować czasu. Chociaż ostatnio zdecydowanie mi się poprawilo z organizacją. Siadam i kibicuję. Dodam tylko, że to był mój pierwszy "spiracony" MM. Odbijałem przez kalkę z innej kopii, ależ to była konspiracja. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
02-11-13 11:00  Odp: [R] Mi-24 Mały Modelarz 4/82 ,, Polskie barwy
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

MM 4/82 wyszedł zgodnie z terminem w lipcu 1982 roku. W stanie wojennym zawieszono na pewien czas wydawanie czasopism. W przypadku MM wznowiono je od kwietnia 1982 - numer 1 to PZL 46 SUM. Faktem jest,że po 13 grudnia 1981 wydano jeszcze zaległości z 81 roku ( numery 10,11 i 12 ). I dość długo udawało się utrzymać terminowość wydawania. Pamiętam,że Suma kupiłem w Krakowie i był to początek maja , a w czerwcu był Tobruk.

 
02-11-13 11:10  Odp: [R] Mi-24 Mały Modelarz 4/82 ,, Polskie barwy
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Masz rację THEO - ja tylko porównałem numer z napisem lipiec - zawsze numer oznaczał miesiąc, jedne MM miały tylko numer np. 1-2/ 98 Mi-28 Havoc, a inne 1985 kwiecień - maj numer 4-5 cena 80 zł - " Halny" Sławomira Jakucia, śmiało można powiedzieć,że modele tego autora pod względem jakości i skomplikowania w tamtych czasach to był odpowiednik dzisiejszych Hali : )

Post zmieniony (02-11-13 11:11)

 
02-11-13 13:59  Odp: [R] Mi-24 Mały Modelarz 4/82 ,, Polskie barwy
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam szanowną publiczność, u mnie pierwsze koty za płoty z poszyciem kadłuba, jak na razie jest dla mnie dobrze, chyba że to cisza przed burzą nie pasujących części, zobaczymy później.



Na dzisiaj przerwa z tym modelu, pozdrawiam Michał.

Post zmieniony (02-11-13 14:34)

 
03-11-13 09:03  Odp: [R] Mi-24 Mały Modelarz 4/82 ,, Polskie barwy" mam i ja.
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
W modelu doszło poszycie, widać gdzie nie pasowało, może gdyby oszlifować troszkę szkielet było by ok, przy kabinie jeszcze jest mały problem, kabina jest mniejsza od miejsca wyrysowanego na poszyciu.



Pozdrawiam Michał.

 
08-11-13 07:31  Odp: [R] Mi-24 Mały Modelarz 4/82 ,, Polskie barwy" mam i ja.
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Elementy dochodzą, tak sobie myślę że w tamtych czasach nie było cenzury na tak opracowane modele, aż dziwne.



Pozdrawiam Michał.

 
08-11-13 15:17  Odp: [R] Mi-24 Mały Modelarz 4/82 ,, Polskie barwy" mam i ja.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,w takich opracowaniach można by było wkleić czarną folię w miejsce szyb,lub je przebarwić szarością, miejsca bez farby podbarwić gwaszem,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
09-11-13 10:03  Odp: [R] Mi-24 Mały Modelarz 4/82 ,, Polskie barwy" mam i ja.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W tym numerze są dwa modele,czy obydwa projektował W. Bączkowski ? Patrząc na sklejany model Mi -24, to chyba nie jest w skali 1:33 ? Zastanawiam się jak autor projektował układ plam kamuflażu i w którym momencie projektowania i jak robił wyciągi kolorów, wygląda to tak jakby kompletnie nie zdawał sobie sprawy, że część dajmy na to 7 musi być sklejona z cz 7a i występuje na nich ta sama plama kamuflażu - niesamowite to jest.

 
09-11-13 10:38  Odp: [R] Mi-24 Mały Modelarz 4/82 ,, Polskie barwy" mam i ja.
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Z tego co pamiętam, to Mi-24 był w skali 1/50, ale pewności nie mam.

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024