FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-08-03 16:12  [relacja z budowy] prom z GW
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Przedstawiam model który zarojektowałem od zera. W innym wątku pokazałem jego prototyp, teraz sklejam go już na gotowo.
Tak to mniej więcej wygląda na dzień dzisiejszy. Obecnie męczę się nad klorami górnej części kadłuba. Jak dobrze pójdzie to do końca tygodnia zamieszczę jeszcze kilka fotek.

A tak na marginesie, to czy ktoś wie gdzie na sieci można znaleźć informacje na temat licencji na modele z filmów Gwiezdne Wojny, Star Trek, Aliens. Chciałbym sobie poczytać co oni tam wymodzili.

 
14-08-03 13:32  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Model zacząłem projektować mając dwa rzuty, z boku i przodu i jedno zdjęcie. Potem dorwałem się do google i naściągałem trochę fotek, modeli plastikowych i w 3d.
A przede wszystkim to wielokrotnie przeglądałem sekwencje filmów. Nawet wychwytywałem poszczególne klatki. Cała reszta (np. komora podwozia i kabina) to efekt mojej wyobraźni.

 
14-08-03 20:06  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Tak sie zastanawiam czy na modele statków i myśliwców kosmicznych jest jakieś zapotrzebowanie. Czy znajdzie się wielu chętnych do klejenia takich modeli?
Może mała ankieta?
Bawić się dalej w projektowanie takich modeli czy dać sobie spokój i zająć się projektowaniem klasycznych modeli?

 
15-08-03 14:54  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

racja, tak pewnie zrobię, alejak skończę z tym modelem. Jak dobrze pójdzie to dziś skończę się bawić z kadłubem i wezmę się za kabinę.

 
17-08-03 10:47  Re: [relacja z budowy] prom z GW
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Czas na kolejne fotki. Na tepetę idzie teraz tunel łączący kabinę z kadłubem.

 
20-08-03 19:01  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
I kolejna fotka. Może trochę za mocno błysnąłem lampą :-). Wreszcie przyszedł czas na kabinę pilotów.

 
21-08-03 07:46  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Stosowałem wycinaki. Poprosiłem ojca żeby mi takie zrobił o różnych średnicach. Jest ślusarzem. Wykonał je z całkiem solidnej stali, więc się prawie nie tępią. Do prostych wycięć np szczelin we wręgach stosuję zestaw wkrętaków które po prostu naostrzyłem.
Kosztowały mnie chyba 1,50 zł. Na zdjęciu widać jak to wygląda.

 
22-08-03 13:44  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Pamiętam. Nie ma sprawy. Jak tylko zacznę wracać z pracy o jakiejś ludzkiej godzinie, lub w któryś dzień wolny. Bo na razie to do domu wracam na 21.00.
Najwcześniej to mogę wpaść w tę niedzielę.

 
22-08-03 15:20  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Mors. Myślałem i to intensywnie. Miałem w planach APC z pełnym wnętrzem, ruchomą wieżyczką i działkiem. A później do niego ten lądownik (nie pamiętam nazwy), oczywiście w skali pozwalającej załadować do niego APC. Ale plany zostały odłożone właśnie ze wzgledu na te licencje. Jeśli uda się ustalić, że nie jest to objęte licencją, to z rozkoszą taki model zaprojektuję. Mam od groma tematów na następny model, nie wiem tylko który wybrać. W końcy chyba urządze losowanie :-))).

 
22-08-03 16:53  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zobaczymy jak to będzie. Może zrobię na forum małą ankietę. Umieszczę obrazki kilku pojazdów które chciałbym zaprojektować i zobaczymy który będzie się cieszył największym zainteresowaniem.

 
27-08-03 14:05  Re: [relacja z budowy] prom z GW
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
I kolejne fotki. Miała być kabina, ale mi weny zbrakło i nie bardzo wiedziałem co umieścić na konsolach pilotów żeby było efektowne. Może dziś w końcu skończę, na razie są tylko żeberka kabiny. W oczekiwaniu na natchnienie pokleiłem skrzydełka (na razie tylko 2).

Koala, do Lucasa to bym chętnie coś nasmarował, tyle że mój pisany angielski jest fatalny. Będzie musiało poczekać na ukończenie modelu i na tłumacza :-))

BoBo, będę wdzięczny za wszelkie materiały dotyczące pojazdów z Gwiezdnych Wojen.

Turecki, czekam z utęsknieniem na fotki :-) (jakby co to mój email raziel@idea.net.pl)

Furman, ze Star Treka na pewno coś będzie, na razie mam za mało materiałów do zaprojektowania modelu Enterprise

 
29-08-03 19:19  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Furman - problem właśnie w marnej jakości fotkach. Pościągałem już trochę obiektów 3d, jednak odbiegają trochę od tego co widziałem na filmach. Na pewno kiedyć zaprojektuję. Na razie zdecyduję się chyba na Tie Interceptora bo mam do niego najwięcej materiałów.
Co do mojej przyszłości wydawniczej to może byc cienko jeśli będę się trzymał cały czas tej tematyki. Znany problem z licencjami. Cóż, przynajmniej mam frajdę z projektowania :-)))

 
29-08-03 20:15  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ze wzgledu na to, że wszystko robię w Corelu, darowałem sobie ślady eksploatacji. Wyszło by to raczej kulawo (pomijając fakt że jeszcze nie mam wprawy). Myślę jednak w wolnych chwilach przenieść go do Photoshopa i tu zrobić już pełną waloryzację.
Jeśli chodzi o ruchome części to będą : składane skrzydła, obracane działko rufowe i działka na skrzydłach, ruchomy i wysuwany trap, składane klapy podwozia (po wyjęciu łap podwozia).
Model na pewno będzie można uzyskać, albo w szufladkach na tym forum, albo na mojej stronce (jak ją w końcu dokończę :-)

 
30-08-03 11:13  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

fajnie by było, tylko kto sklei figurke o wysokości okolo 15 mm? A tyle musiałaby mieć żeby zachować proporcje w stosunku do reszty modelu. Ale kto wie? Może jakby wykonać z cienkiego papieru kredowanego, to moze by coś z tego było. Spróbuję i zobaczę co z tego wyjdzie. A może jeszcze ze dwóch pilotów i sześciu szturmowców? :-))))

 
01-09-03 11:58  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

BoBo, dzięki za zdjątka, są super. Kabinę już skończyłem malować, dziś będę ją kleił.
Będzie jednak krótsza niż te na zdjęciu. Do środy powinienem skończyć cały model. Potem już tylko pozostanie do zrobienia instrukcja.
jak się z nią wyrobię to wydrukuję ze dwa egzemplarze modelu i wezmę razem z prototypem do porąbki.

 
03-09-03 19:35  Re: [relacja z budowy] prom z GW
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
I kolejne fotki. To już prawie finisz. Jeszcze tylko działka i koniec. Do północy jeszcze trochę czasu zostało :-)

 
04-09-03 08:59  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Model zaprojektowałem w skali mniejwięcej 1:100. Mniejwięcej, bo są rozbieżności co do długości "rzeczywistego statku". Jak już go dzisiaj poskładam do kupy to podam wymiary samego modelu.

 
05-09-03 09:47  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
I wreszcie koniec. Tak model wygląda po sklejeniu.

 
05-09-03 09:48  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
i kolejne fotki.

 
05-09-03 09:51  Re: [relacja z budowy] prom z GW
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
i jeszcze trochę fotek. Sorki za dzbanek, ale nie miałem nic innego pod ręką :-))
Pozostało już tylko opracować instrukcję.

 
05-09-03 11:56  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

neo, chowanego podwozia niestety nie ma. Próbowałem takie zrobić ale było za wiotkie i się rozjeżdżało na boki (po za tym było za mało miejsca żeby taką mechanikę z kartonu upchnąć) . Poszedłem na kompromis i zrobiłem wyjmowane łapy podwozia, tak aby można było zamknąć klapy i rozłożyć skrzydła

 
06-09-03 06:53  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ze względu na licencję model prawdopodobnie nie będzie do kupienia, chyba że coś uda się wykombinować (zna ktoś emaila do Lucasa ? :-))).
Model zabieram do Porąbki gdzie będzie go można obejrzeć z bliska. Jak tylko się wyrobię z instrukcją to wezme ze sobą kilka wydrukowanych egzemplarzy (do wymiay na inne modele, ewentualnie do sprzedaży po kosztach kartonu i tuszu). Potem model będzie prawdopodobnie dostępny wysyłkowo na maila albo do ściągnięcia na mojej stronce lub w szufladkach na tym forum.

 
08-11-03 12:35  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Obiecuję, że model będzie dostępny kilka dni po zawodach w Krasnystawie. Kończę się już użerać z instrukcją do tego modelu. Słowo daję, więcej roboty jest przy rysowaniu rysunków złożeniowych niż przy projektowaniu modelu. Mam za mało czasu żeby to szybko skończyć. W chwili obecnej ścigam się z czasem żeby na konkurs wyrobić się z Merkavą z GPM. Jak tylko ją skończę, cały wolny czas poświęcę na dokończenie promu.

Nic na siłę, wszystko młotkiem ;-)

 
18-11-03 17:32  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No, fajnie było. Co prawda wykopali mi Tydirium z klasy rakiet, ale załapał się do stworzonej klasy modeli od podstaw. No i dostało mu sie drugie miejsce :-))).

Nic na siłę, wszystko młotkiem ;-)

 
19-11-03 12:51  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

tak jak obiecałem, do końca tygodnia skończę instrukcję. Potem dogadam z konradusem coby umieścił pliki na forum.

Nic na siłę, wszystko młotkiem ;-)

 
23-11-03 17:23  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

oficjalnie zakończyłem już prace nad instrukcją. Wyślę jeszcze maila do Konradusa coby umieścił model na forum.

Nic na siłę, wszystko młotkiem ;-)

 
24-11-03 11:03  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

na stronie głównej tego forum jest taki link SZUFLADKI, tam model będzie umieszczony. jak tylko dogadam się z Konradusem co do formatów plików i takich tam.

Nic na siłę, wszystko młotkiem ;-)

 
27-11-03 13:17  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

W instrukcji będzie wszystko co potrzeba do sklejenia modelu, do tego całe 5 stron z rysunkami. Jeśli będą jakieś wątpliwości to na bieżąco pouzupełniam instrukcję.

Model pojawi się na forum jak tylko dogadamy z Konradusem formaty plików

Konradus, daj znać czy moje maile dotarły. Jakoś nie mam odpowiedzi. Może mi się poczta rozsypała.

Nic na siłę, wszystko młotkiem ;-)

 
30-11-03 15:53  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ano niedziela. Konradus chyba z czasem nie wyrabia :-)).
Postaram sie jeszcze dziś lub jutro wypichcić jakąś pymitywną stronkę z której będzie można ściągnąć wycinankę. Tymczasem, wszystkim zainteresowanym mogę poprzesyłać model na email. Napiszcie na priv a powysyłam.

Jacek, prac nad Merkavą w 1/16 jeszcze nie zacząłem. Na razie zbieram materiały gdzie się da.Nadal brak mi zdjęć wnętrza wieży i przedziału kierowcy. A w dodatku staję na głowie żeby do Warszawy zawieźć Merkavę z trałem.

Nic na siłę, wszystko młotkiem ;-)

 
08-12-03 09:23  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Konradus chce dopieścić stronkę zanim ją umieści w szufladkach. Pewnie też jest zawalony robotą.

Nic na siłę, wszystko młotkiem ;-)

 
19-12-03 11:13  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
B-Wing jest już na tapecie. Pierwsza fotka przedstawia wstępny projekt kadłuba. Cały model będzie miał 51 cm długości. Jka już prace będą bardziej zaawansowane, umieszczę kilka fotek w nowym wątku.
Na drugim zdjęciu przedstawiam przymiarkę do Tie Interceptora jaka zrobiłem około pół roku temu.

Nic na siłę, wszystko młotkiem ;-)

 
03-01-04 08:50  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Qrchak - widocznie Konradus ma w chwili obecnej na głowie inne zmartwienia. Na przykład jak utrzymać forum w obecnej postaci.
Model lada dzień umieszczę na swojej stronce, będzie można z niej pobrać.

Posterunkowy - do projektowania używam Corela 10. Do wyliczania elementów rozwijanych napisałem sobie w Visual Basicu prosty programik do rozwinięć stożków, walców i kuli. Podaje mi gotowe wymiary, które przenoszę do Corela.

W chwili obecnej projektuję zespół 4 silników do B-Winga.

Nic na siłę, wszystko młotkiem ;-)

 
06-01-04 10:10  Re: [relacja z budowy] prom z GW "Tydirium"
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Na razie jeszcze nie umieściłem jej na serwerze. Wszystko mam na komputerze. Brak czasu nie pozwalał mi na dokończenie strony. Teraz przez tydzień posiedze sobie na L4, w końcu mam szansę ją skończyć ;-)). Oprócz Tydirium znajdą się na niej zdjęcia z projektowanego właśnie B-Winga i jeszcze jednego modelu, którego jakoś nie mam czasu dokończyć (164 identycznych modułów, każdy po 10 elementów). Umieszczę tam również trochę więcej fotek z budowy Tygrysa Królewskiego.

Nic na siłę, wszystko młotkiem ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024